کم کردن حجم ویدیو ، کاهش حجم فیلم ، کاهش حجم ویدیو

بهترین برنامه ها برای کم کردن حجم فیلم

کم کردن حجم فیلم وقتی قصد ارسال آن را دارید و کیفیت نیز برایتان مهم است، می تواند بسیار دغدغه ساز باشد. درست است که از دوره حملِ نوارهای ویدیویی جاگیر و دردسرهای مخفی کردنش گذشته ایم و لازم نیست دغدغه کاهش حجم فیلم از لحاظ فیزیکی را داشته باشیم. اما معضلِ کم کردن حجم ویدیو به لحاظِ نرم افزاری اهمیت زیادی دارد؛ به خصوص اگر درگیر ساختن، انتقال و ارائه محتواهای ویدیویی باشیم.

ممکن است شما روزها و ساعت ها برای تهیه یک ویدیوی آموزشی زحمت بکشید، بر روی آن انواعِ افکت ها و موشن گرافی ها را برای جذابیتِ بیشتر پیاده کرده باشید، اما به علتِ حجمِ بالایی که پیدا می کند، به محضِ بارگذاری و آپلود کردنش با چالشِ کم کردن حجم ویدیو مواجه شوید. آیا در این شرایط باید قیدِ بارگذاری ویدیو را به کلی بزنید یا اینکه در صورت کم کردن حجم ویدیو به شکل غیر حرفه ای، باید با کیفیتش خداحافظی کنید؟

ما در این مقاله قصد داریم به نرم افزارها و راه کارهایی که به کاهش حجم ویدیو کمک می کند و در نهایت باعثِ کم کردن حجم فیلم بدون افت کیفیت آن می شود، اشاره کنیم.

کاهش حجم فیلم بدونِ استفاده از نصبِ نرم افزار

80 درصدِ نرم افزار هایی که به صورتِ پرومیوم یا رایگان خدمتی را ارائه می دهند، با نام ها و برند های مختلف به صورتِ آنلاین هم فعالیت می کنند. مثلِ نرم افزارهای حذفِ صدای خواننده از آهنگ، اپ های تغییر بک گراندِ فیلم یا عکس و … که همگی این ها اگرچه با کیفیتِ اندکی پائین تر نسبت به اپ های قابلِ نصبشان، اما به صورتِ آنلاین، خدماتِ مفیدی به ما ارائه می دهند.
در مقوله مرتبط با بحثمان، یعنی کاهش حجم ویدیو و پائین آوردن حجم فیلم، علاوه بر چندین نرم افزار کاهش حجم ویدیو، سرویس های آنلاین و بر خطی وجود دارد که به پائین آمدن حجم ویدیو های شما کمک می کنند؛ از جمله:

سایت videosmaller

ویدیو اسمالر، یک نرم افزار کم کردن حجم فیلم نیست، بلکه به صورتِ بر خط و بدونِ نیاز به نصب، به کم کردن حجم ویدیو می پردازد. نکته دیگر این که، لازم نیست در این سایت ثبت نام کنید. تنها با سرچ کردنِ عنوان ویدیو اسمالر، این سایت برای شما بدونِ انجامِ نام نویسی و به شکلِ رایگان عملیاتِ کاهش حجم ویدیو بدون افت کیفیت را انجام می دهد. اولین چیزی که بعد از ورود به این سایت با آن مواجه می شوید، گزینه Browse است. با کلیک بر این عنوان، فیلمِ مورد نظر خود را در سایت قرار دهید و باقی کار را به این سایتِ کم کننده حجم ویدیو videosmaller بسپارید. برای ورود سریع به این سایت کلیک کنید.

سایت کم کننده حجم فیلم CLIPCHAMP

این سایت هم یکی دیگر از بلاگ های محبوب به منظور کاهش حجم فیلم است. اما به نسبتِ ویدیو اسمالر، دو ویژگیِ اعصاب خرد کن دارد. اول این که شما برای ورود به این سایت، ابتدا باید ثبت نام کنید. که اصولا مرحله چندان دلچسبی نیست و همواره نام نویسی در سایت های مختلف با مشکلِ عدمِ مطابقت و نا معتبر بودنِ رمزِ عبور همراه است.

دوم این که، فایلی که این  سایت به شما در قالبِ  خروجی می دهد، دارای واتر مارکِ مُزینِ به نام این برنامه کم کننده حجم فیلم است. اما در هر صورت اگر با این دو موردِ ذکر شده مشکلی ندارید، می توان گفت که CLIPCHAMP، یکی از بهترین سرویس های آنلاین برای فشرده سازی فایل هایMP4  است که به کم کردن حجم فیلم ها بی افت کیفیت می پردازد. اگر می خواهید از این سایت استفاده کنید اینجا کلیک کنید.

بهترین انواع نرم افزار کاهش حجم فیلم

احتمالا حالا رسیده ایم به بخشِ جذابِ مقاله. چون ممکن است از سرویس های آنلاینِ کم کردن حجم فیلم نتیجه مورد نظر را  نگرفته باشید و حالا به دنبال نرم افزار کم کردن حجم ویدیو بگردید. خوشبختانه امروزه در عصرِ دریایِ برنامه ها برای کم کردن حجم فیلم، زندگی می کنیم و این دسته از نرم افزار ها، هر روز با نام ها و نشان های جدید در بازار و گوشی های  اندروید سرازیر می شوند.
اما این که برنامه ای پیدا کنیم که کیفیت و رزولوشینِ کار را، قربانیِ فشرده سازی نکند، کارِ ساده ای نیست. ما در ادامه به معرفی چند نرم افزار کاهش حجم فیلم که از محبوبیت و کیفیتِ ساختِ بالاتری نسبت به سایرِ انواع رایگان برنامه برای کم کردن حجم فیلم برخوردارند، می پردازیم.

برنامه کاهش حجم ویدیو رایگان Handbrake

اگر از کلکته تا مسکو راه بیفتید و نامِ بهترین نرم افزار کاهش حجم فیلم را جویا شوید، قطعا و  بدونِ شک به شما برنامه  Handbrakeرا پیشنهاد می کنند. اگر چه این روزها به وسیله گوشی های همراه می شود از پسِ پروژه های ناسا هم بر آمد! اما ترجیحِ ما این است که این نرم افزار را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و کمتر به سراغ برنامه کم کردن حجم فیلم برای اندروید بروید؛ چرا که گوشی ها به علتِ حجمِ محدودی که دارند معمولا با کیفیتِ لازم به کاهش حجم فیلم نمی پردازند و پروسه پردازش را طولانی تر می کنند.

پس قبل از آن که به فکرِ نصب برنامه های كم كردن حجم ويديو اندروید بیفتید، برنامه Handbrake را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و از قدرتِ فشرده سازی اش مسحور شوید. این نرم افزار قابیلتِ ایزوله سازی فایلِ صوتی فیلمِ شما را هم دارد. یعنی اگر ویدیو شما دو یا چند فایل MP3 در خود داشته باشد، صداها را به بهینه ترین شکل ممکن فشرده می کند تا به کیفیتِ تصویریِ فایل هم صدمه ای وارد نشود. برای دانلود این برنامه به این سایت مراجعه کنید.

نرم افزار کاهش حجم فیلم رایگان wondershare

این برنامه عالی برای کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت همان طور که از نامش پیداست، به شگفت انگیزترین شکل ممکن فایلِ شما را به اشتراک می گذارد. Handbrake محبوب است اما wondershare حرفه ای است. پس اگر می خواهید کار با کامل ترین نرم افزار برای کاهش حجم ویدیو را تجربه کنید و فایلتان را با هر فرمتی که دلتان می خواهد ذخیره کنید، این برنامه را به کامپیوتر خود دعوت کنید.
برای دانلود اینجا کلیک کنید.

دو برنامه کم کردن حجم فیلم Format Factory و Avidemux (کمتر شناخته شده)

این دو نرم افزار هم اگر چه در گروهِ بهترین نرم افزار برای کم کردن حجم فیلم قرار می گیرند، اما به نسبتِ دو موردِ اولی که از انواع برنامه کم کردن حجم ویدیو نام بردیم، مهجور تر و ناشناخته تر هستند. دلیلش هنوز مشخص نیست اما بنا بر تجربه، این دو نرم افزار پایین اوردن حجم فیلم، می توانند هم پایِ برنامه های محبوب و شناخته شده دیگر در زمینه کم کردن حجم فیلم عمل کرده و ویدیو شما را به بدونِ افت کیفیت، فشرده سازی کنند.

برنامه کاهش حجم فیلم در موبایل

اگر چه گفتیم چندان موافقِ کم کردن حجم ویدیو در گوشی های همراه نیستیم چون معمولا کیفیت را تحتِ تاثیر قرار می دهند؛ اما چون نمی خواهیم دلِ دوستانی که حوصله کار با کامپیوتر را ندارند اما از طرفی فیلمِ پایان نامه شان روی هوا مانده، یک برنامه کاهش حجم فیلم که قابل نصب بر روی گوشی های همراه را نام می بریم؛ که از بینِ تمامِ نرم افزار های کاهش حجم ویدیو در موبایل، بهترین و استاندارد ترین نتیجه را به همراه دارد.

Video compressor

 این هم از سری برنامه های محبوبِ از کلکته تا مسکو است که بیشتر برای طرفدارانِ کمپینِ عدمِ روشن کردنِ کامپیوتر تا آخرین قطره خون، ساخته شده است. شما به وسیله این نرم افزار بر روی گوشیِ همراهتان، می توانید میزانِ کم کردن حجم ویدیو خود را تعیین کنید که استاندارد ترین عدد برای فشرده سازی و حفظ کردنِ کیفیت فیلم، 30 درجه است. برای دانلود این برنامه از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

در این مقاله با انواع برنامه ها و نرم افزارها برای پایین اوردن حجم ویدیو آشنا شدید و اگر دغدغه کم کردن حجم ویدیو بدون افت کیفیت را دارید می توانید از آن ها استفاده نمایید. همچنین برنامه كم كردن حجم فيلم براي اندرويد نیز به شما معرفی کردیم تا در صورت نیاز استفاده کنید.

البته برای اموزش کم کردن حجم ویدیو با هر یک از انواع نرم افزار کاهش حجم فیلم اندروید بهتر است از بخش HELP همان نرم افزار کمک بگیرید و یا راهنمای آن ها را که در سایت های مرجع هستند مطالعه کنید. راه ساده تر نیز سرچ در سایت های ایرانی و مشاهده ویدئوهای آموزشی مخصوص هر نرم افزار كم كردن حجم ويديو اندروید یا کامپیوتری که در این مقاله معرفی شده است می باشد.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *