نصب هوش مصنوعی فتوشاپ ، استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ

آموزش کامل نصب هوش مصنوعی فتوشاپ قدم به قدم

نصب هوش مصنوعی فتوشاپ یکی از اولین و در عین حال جذاب ترین قابلیت های AI در دو سالِ اخیر است.
برای کسانی که هیچ گونه آشنایی ابتدایی با نرم افزار ادوبی فتوشاپ نداشتند، حتی شنیدن نامِ این برنامه هم آن ها را به وحشت می انداخت.
البته ما تا حدودی حق را به این دسته می دهیم چون اگر هیچ شناختی از فتوشاپ نداشته باشیم و واردِ فضای پر از ابزار و قابلیتش بشویم، قطعا با سرگیجه و حالتِ دل پیچه برنامه را ترک می کنیم.
فتوشاپ به خودی خود برنامه نسبتا پیچیده ای محسوب می شود که برای فرا گیری اش نیاز به وقت و حوصله دارید.
خبر خوب این که به همان گونه که AI، کارِ ساختِ انیمیشن و آهنگ و تولید محتوا و … را ساده کرده است، استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ هم سر و کله زدن با این نرم افزار را راحت تر کرده است.

قابلیت های نصبت هوش مصنوعی فتوشاپ

آموزش نصب هوش مصنوعی فتوشاپ 2023

قبل از آن که واردِ مباحث تئوری و آموزشی شویم، توضیح کوتاهی می دهیم.
AI در فتوشاپ به شما کمک می کند که با واسطه قرار دادن این برنامه و دستور دادن به آن، تصاویری را خلق کنید که ثبت آن در واقعیت سخت یا دور از تصور است:

 • مثلا شما نقاشی (دختری با گوشواره مروارید) را به او می دهید و در خواست می کنید تا یک دکوراسیون کامل به عکس اصافه کند.
  کادر را از چپ و راست عریض تر می کند و طبق خواسته شما لوازمی که برایش تعریف کرده اید را با همان جزئیات به عکس اضافه می کند. در حقیقت انگار به آن نقاشی قدیمی، دنباله یا قصه جدید اضافه کرده اید یا گویی نشان می دهید که اگر نقاش حوصله بیشتری داشت و کادر را عریض تر می بست، چه چیز های دیگری در عکس جا می گرفت.
  (با ابزار marquee و تعریف متنی Generative fill)
 • اپ های داخل گوشی معمولا رئالیتیشویِ بالایی ندارند که بخواهند با حذف بک گراند، ما را در لوکیشن های دلخواهمان قرار بدهند. یکی از مزایای استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ، حذفِ طبیعیِ پس زمینه ها، اضافه کردنِ کاراکتر هایی که در ذهن داریم و دوست داریم به عکس اضافه شوند (مثلا یه اژدهای قرمز با پنج دم شبیه به نیزه)، اضافه کردنِ پس زمینه دلخواهِ ما و حذف هر عنصر اضافه ای که نمی خواهیم در عکسمان باشد.
  البته این ها فقط بخش هایی از قابلیت های هوش مصنوعی فتوشاپ است، اگر وقتِ بیشتری بگذارید پتانسلیل های دیگرش را هم مشاهده می کنید.

آموزش نصب هوش مصنوعی فتوشاپ 2023

استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ ، هوش مصنوعی فوتوشاپ

در قدم اول باید بدانید که Adobe Firefly در صورتی بر روی فتوشاپ فعال می شود که آخرین ورژن این برنامه بر روی ویندوز شما نصب باشد.
پس نسخه قبلی را همین حالا پاک کنید و از اینجا نسخه25.3 برای ویندوز 10 و 11 (64 بیتی) را دانلود و روی دستگاه اجرا کنید.
توجه کنید که قابلیت استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ، تنها برای ویندوز های 10 و 11 قابلِ اجراست، پس اگر ویندوز 7 یا 8 دارید باید گودبای کنان و با گلویی بغض آلود بیخیال این داستان بشوید (یا ویندوزتان را عوض کنید!)

 1. از آنجایی که ما تحریم هستیم، بعد از اینکه فوتوشاپ را دانلود و نصب کردید قبل از زدن گزینه launch به یک اینترنت پر سرعت و یک وی پی ان قوی نیاز دارید، بعد از فراهم کردن این دو مورد حالا گزینه ی launch را بزنید.
 2. حالا وقت لاگین کردن داخل فوتوشاپ است. اگر روی سیستمتان Creative Cloud دارید به راحتی با استفاده از ساخت یک اکانت رایگان می توانید داخل فوتوشاپ هم لاگین کنید.
  اگر ندارید هم نگران نباشید! یک اکانت ادوبی بسازید و با آن داخل فوتوشاپ لاگین کنید.
 3. مرحله سوم بر می گردد به نصب خود Adobe Firefly که باید از اینجا دانلودش کنید. بعد از دانلود و خارج کردن از حالت فشرده روی فایل نصبی کلیک راست کنید و run as administrator را  بزنید. حالا با پیغامی رو به رو می شوید که می گوید با موفقیت نصب انجام شد. پنجره را ببندید و سپس دوباره فوتوشاپ را باز کنید.
 4. در آخر شاهد این خواهید بود که با انتخاب بخشی از تصویر با ابزار سلکشن تول پنجره ی generate برایتان باز می شود و می توانید هرآنچه می خواهید درون تصویر جای دهید را آنجا تایپ کنید.

توجه توجه!

یادتان نرود که  برای استفاده از آپشن Adobe Firefly فوتوشاپ شما نیاز به یک وی پی ان قدرتمند و یک اینترنت پر سرعت دارید تا هم تحریم ها را دور بزنید هم با اختلال حین انجام کار مواجه نشوید.

راه دوم برای نصب هوش مصنوعی فتوشاپ

اگر استفاده از هوش مصنوعی فتوشاپ از راه قبل امکان پذیر نبود، نگران نباشید!  برایتان یک پیشنهاد ویژه داریم.
شما با تایپ کردن firefly.adobe.com داخل مرورگرتان می توانید از تمام آپشن های firefly فوتوشاپ داخل سایت ادوبی بصورت رایگان استفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم تمرکز را روی راه های نصب و راه اندازی این قابلیت جذاب بگذاریم.
امیدواریم از آموزش نصب هوش مصنوعی فتوشاپ انتظارِ این را نداشته باشید که به شکلِ موشکافانه دربابِ ابزار ها و قابلیت های این برنامه توضیح بدهد.
در مقاله ای دیگر راه های استفاده از ابزار ها و مثال هایی جذاب برای آموزش استفاده از هوش مصنوعی در فتوشاپ را مورد بحث قرار می دهیم.

 

شما چه راه هایی برای نصب و راه اندازی سریع ترِ این قابلیت در فتوشاپ سراغ دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *