ایده عکاسی از ادکلن ، عکاسی از ادکلن ، عکاسی تبلیغاتی از ادکلن

8 نکته و ایده عکاسی از ادکلن را در این جا بخوانید

ایده عکاسی از ادکلن، باید دقیقا رایحه، خنکی یا گرمایِ یک عطر را به بیننده برساند.
از طرفی چون در عکاسی از ادکلن، شما مدام با اجسامِ براق درگیر هستید؛ باید بیش از سایرِ محصولاتِ صنعتی دغدغه نور پردازی داشته باشید. پس علاوه بر داشتنِ ایده های جدید و خلاقانه باید ترفند های گرفتنِ شات های جذاب از ادکلن آن هم به صورتِ حرفه ای را بلد باشید، چون قطعا نمی خواهیم حاصلِ کار شبیه به تیزرِ تبلیغاتی عطرِ بهنوشِ بختیاری باشد!

چرا داشتنِ ایده عکاسی از ادکلن مهم است؟

عکاسی از ادکلن احتمالا خوشبو ترین شغلِ جهان است.
شما مدام با رایحه های متنوع، شیشه های پولیش خورده و براق و البته دکور های خیره کننده سر و کار دارید. عطر و ادکن تنها چیز هایی هستند که هیچ وقت از مُد نمی افتند. یعنی مثلا نمی شود 10 سالِ دیگر بگویند کسی که عطر می زند آدمِ خز و بی کلاسی است!
پس از آن جایی که همیشه روی بورس است، ایده عکاسی از ادکلن هم تا ابد پا برجاست. از طرفی؛ عطر ها نمادِ شخصیتِ هر انسان هستند و اگر ذره ای برای پرستیژِ خود ارزش قائل باشیم، همواره سعی می کنیم بهترین و ماندگار ترین ادکلن ها را استفاده کنیم تا آدم ها حضورِ ما را با عطرمان از چند متری تشخیص بدهند و اصلا همیشه با همان رایحه مارا به خاطر بیاورند.

 

4 نکته طلایی درباره عکاسی تبلیغاتی از ادکلن

قبل از آن که ایده ها و تجربیاتمان را برای شما تعریف کنیم، بهتر است اول راه های پیاده سازیِ ایده عکاسی از ادکلن را یاد بگیرید.
به صورتِ کلی چند استاندارد وجود دارد که با رعایت کردنشان، عکس های حرفه ای تری از این شیشه های خوشبو خواهیم گرفت. برای مثال:

عمق میدان وضوح بیشتری داشته باشید

برای موفقیت در عکاسی تبلیغاتی از ادکلن (و البته هر محصولِ براقِ صنعتی دیگری)، دیافراگم را در بازه ای میانهf/16  تا f/20 ببندید.
شما با این کار لطفِ بزرگی در حقِ خود کرده اید چون عمق میدان وضوح بیشتری دارید و عکس واضح تر و با جزئیاتِ بیشتری خواهید داشت.
طبیعتا با بستن دیافراگم عکس تاریکی خواهید داشت و پیشنهاد ما، داشتن نور کافی در محیط یا استفاده از سه پایه برای کنترل لرزش دست به هنگام پایین اوردن سرعت شاتر است.

نور، کامل کننده ایده عکاسی از ادکلن

در عکاسی از ادکلن، شما برای رسیدن به زاویه تابشِ مطلوب و گرفتنِ یک شاتِ بی نقص، باید چالش های زیادی را پشت سر بگذارید. مثلا اگر نامِ برند با رنگِ سفید بر روی یک شیشه کریستالی بی رنگ نوشته شده باشد، باید تمرکزِ زیادی در نورپردازی به خرج بدهید.
چون به احتمالِ زیاد نامِ برند به اندازه کافی خوانا نیست و این در صورتی است که شما قصدِ تبلیغِ نامش را دارید.
در چنین شرایطی می توانید از سافت باکس استفاده کنید یا مقوا های رنگی را به صورتِ نیم دایره دورِ عطر قرار بدهید تا بینِ رنگِ فونتِ برند و شیشه، کنتراست ایجاد شود.
به صورتِ کلی پیشنهاد می شود به هنگامِ عکاسی تبلیغاتی از ادکلن، از نور های مصنوعی مثلِ تابشِ فلشِ یک دوربینِ دیگر یا ال ای دی های کوچک استفاده کنید.

دقت در زاویه تابشِ نور

برای آن که عکستان یک توناژِ تابستانی و گرم داشته باشد، سعی کنید منبعِ نور تا می توانید از شیشه ادکن فاصله بدهید.
شما تنها در این حالت است که می توانید به درستی چالشِ پخش کردنِ نور به صورتِ یک دست را با موفقیت پشتِ سر بگذارید.

توجه توجه!!

سعی کنید به هنگامِ کار با اجسامِ براقی مثلِ شیشه عطر و ادکلن، از دستکش استفاده کنید.
در این حالت دیگر بعد از گرفتنِ عکس با دیدنِ تصویر و مشاهده اثرِ انگشتتان روی شیشه، جا نمی خورید و خستگیِ دوباره کاری در تنتان نمی ماند. به صورتِ کلی قبل از شروعِ کار، از براقی و کثیف نبودنِ شیشه ادکلن مطمئن شوید.

ایده عکاسی از ادکلن؛ ساده اما کاربردی

حالا که از تنظیماتِ دوربین و شرایطِ نورپردازی خیالتان راحت شد، نوبتِ عملی کردنِ ایده هایتان برای عکاسی است.

در محدودیت ستاره شوید!

شاید تا به حال به آرد توجه نکرده باشید برای همین تصورش هم نمی توانید بکنید که تا چه حد جزء تجهیزاتِ راهگشا در عکاسی از ادکلن است.
یک سینی را پر از آرد کنید بعد با یک وسیله مسطحی به صورتِ یک دست برجستگی هایش را از ببرید و صافش کنید.
حالا شیشه ادکلن را روی آن بگذاید و بعد کمی از آردِ باقی مانده را در پائینِ شیشه به صورتِ نامرتب بریزید.
برای کم کردنِ سایه ها می توانید از رفلکتور استفاده کنید. رنگِ زردِ خنثی ای که آردِ گندم دارد می تواند بازتابِ جذابی روی شیشه ایجاد کند. (اگر آرد ندارید، از گچ هم می توانید استفاده کنید)

سرما را به جانِ مخاطب بریزید

مثلا فرض کنید می خواهید عطرِ دیویدوفِ کول واترِ مردانه با آن شیشه آبیِ آسمانی اش را، سوژه عکاسی از ادکلن قرار بدهید.
یک میزِ شیشه ای سیاه رنگ تهیه کنید. حالا چند تکه یخِ مکعبی در سایز های مختلف که بعضی هایشان روی هم چیده شدند و بعض ها نامرتب در محیط پخش هستند را، در اطرافِ شیشه قرار بدهید.
حالا مخاطب با دیدنِ این تصویر، خنکایِ این عطرِ سرد را مثلِ نسیمی روی صورتش حس می کند.

دما را شبیه سازی کنید

این ایده عکاسی از ادکلن معمولا برای عطرهای گرم کاربرد دارد.
شن های نرمِ اکریلیکِ سیلیس دار به راحتی قابلِ تهیه هستند. از همان هایی که برای دَم کردنِ قهوه استفاده می کنند.
از این شن های طلایی رنگ می توانید برای تلقینِ گرمای عطر استفاده کنید.
مقادیری از آن را روی میز بریزید، طوری که تمامِ سطح را پوشش بدهد. حالا شیشه را جوری قرار بدهید که انگار از دلِ شن های بیابان بیرون زده اما گوشه ای از آن هنوز در شن دفن است.
می توانید یک عینکِ آفتابی هم برای تزئین در بک گراندِ عکس بگذارید تا حسِ تابستانی بودن را خوب منتقل کند.
به صورتِ کلی می خواهیم این موضوع را جا بی اندازیم که اگر عطرِ شما گرم است، باید طوری پس زمینه و تجهیزات را کنار هم قرار بدهید که بیننده حس کند در حالِ قدم زدن در صحرا های مصر است.
اگر عطرتان رایحه یخ دارد باید آن قدر دمایِ عکس را با رنگِ آبی پائین بیاورید که ناگهان مخاطب فکر کند در دمایِ منفیِ 20 درجه موسکو زندگی می کند!

لوازمی که حتما در ایده عکاسی از ادکلن به دردتان می خورد

انواعِ طَلق در رنگ های مختلف همیشه می تواند منجی شما در گرفتنِ یک عکسِ تبلیغاتی باشد.
مثلا استفاده از طلقِ صورتی که مقابلِ منبعِ نور قرار می گیرد باعث می شود رنگِ شیشه عطر تغییر کند و احساسِ لطیف و زنانه ای به او منتقل کند. پوشال ها هم یکی دیگر از تجهیزاتِ کاربردی در گرفتنِ عکس از ادکلن هستند.
گلِ خشک و روزنامه های قدیمی هم که اصلا یک حالِ عاشقانه و دلبرانه ای به فضای عکسِ شما می بخشند و فضا را خود به خود عطراگین می کنند.

شما هم چند نمونه از ایده هایتان برای گرفتنِ عکس از ادکلن را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *