2 قانون و 5 ایده برای عکاسی تبلیغاتی از روسری

عکاسی تبلیغاتی از روسری، جزو خوش ایده ترین ژانر های عکاسی تجاری است. البته تصور نکنید که می شود هر بلایی که خواست به سرش آورد. این جنس از لباس و ظرافتِ زنانه اش، نیاز به برخورد ملایم دارد.
در حقیقت سختیِ آموزش عکاسی از روسری، دقیقا از همین نقطه آغاز می شود. این که چگونه درکنارِ عملی کردنِ ایده هایمان، به بافت این پوشش آسیب نرسانیم نقطه عطفِ یادگیری است.
در هر صورت اگر به دنبالِ ترفند هایی برای آموزش عکاسی از شال و روسری هستید، این مقاله از اکستون استودیو بهترین گزینه شما خواهد بود.

چرا عکاسی تبلیغاتی از شال و روسری مهم است؟

توجه کردن به هر عملی که باعث شود حاشیه سودِ شما افزایش پیدا کند، از هر چیزی در دنیا مهم تر است.
تبلیغاتِ سالم و حرفه ای هم، نتیجه ای به غیر از این را به همراه نخواهد داشت.
این روز ها کمتر پیش می آید که مستقیماً  مثلا به پنجشنبه بازار سر بزنیم و چیز هایی که نیاز داریم را بخریم. برای همین بازارِ فروشِ اینترنتی و سرک کشیدن در آنلاین شاپ ها، هم جزء تفریحاتمان شده و هم یک شیوه موثر برای تبلیغ و توسعه کسب و کار هاست. فروشندگانِ پوشاکِ زنانه هم از این قاعده مستثنا نیستند و هر خلاقیتی را برای جذاب تر نشان دادنِ محصولاتِ خود به خرج می دهند.
مشتری ها عاشقِ این هستند که یک لباس را در زاویه های مختلف برانداز کنند و الیافش را با تمامی تار و پود احساس کنند.
از طرفی مجازی بودن باعث می شود که ما نتوانید جنسِ پارچه موردِ استفاده را با دستانِ خود لمس کنیم. پس تنها راهش در موضوعِ موردِ بحثمان، دیدنِ آموزش عکاسی از روسری با کیفیتِ بسیار بالا و استفاده از ایده های جذاب است.

2 قانونِ عکاسی تبلیغاتی از روسری

خب! از آن جایی که ما نمی خواهیم روسری را سرِ عزیز محمدی کنیم و کار جدی است، پس باید یک سری قوانین در طراحی دکور را رعایت کنید. برای مثال:

بازارِ شام درست نکنید!

در مبحثِ آموزش عکاسی از شال و روسری، به خلوت نگه داشتنِ دکور توجه ویژه داشته باشید.
روسری ها، به خودی خود آمیزه ای از انواعِ رنگ های مختلف هستند و همین هم باعث می شود کارِ شما در این ژانرِ بخصوص برای دکور زدن، راحت تر باشد.
یعنی شما لزوما احتیاجی ندارید تا برای رنگ و لعاب داد به صحنه، از پس زمینه ها یا ابزار های تزئینی رنگی استفاده کنید. نظم دادن به صحنه، اولین قانونی است که باید در آموزش عکاسی شال مورد توجه قرار بگیرد.

در عکاسی تبلیغاتی از روسری، کنترل نور را در دست بگیرید

 کار شما هنگامِ عکاسی از روسری هایی با جنسِ ساتن، به مراتب سخت و پیچیده تر از آن هایی است که جنسِ نخی یا کاموایی دارند.
ساتن ها که اتفاقا طرافدارانِ زیادی هم دارند (با آن که مثلِ ماهی از روی سر، سُر می خورند و واقعا در یک مهمانی آدم را عصبی می کنند) به علتِ جنسشان قابلیتِ بازتابِ نورِ زیادی دارند.
پس سوژه قرار دادنِ آن ها می تواند به اندازه چالش های عکاسی از اکسسوری سخت باشد. برای این کار، هم می توانید از مقوا های سفید در پس  زمینه و دیواره ها استفاده کنید، هم این که اگر طرفدارِ عکاسی نچرال هستید، می توانید از نورِ ملایمِ خورشید بهره بگیرید.

ایده برای عکاسی تبلیغاتی از روسری

ما  همیشه گفته ایم و دوباره هم تکرار می کنیم که در زمینه ایده پردازی برای تبلیغات، هیچ محدودیتی برای دیوانگی نیست.
این قانون در آموزش عکاسی از روسری هم صادق است و دلمان می خواهد همیشه از آن پیروی کنیم. از ایده ها و فرم های زیر می توانید برای جذاب تر ارائه دادنِ محصولاتتان در فضای مجازی یا کاتالوگ های خود استفاده  کنید. مثلا:

به روسری شخصیت بدهید

این ایده عکاسی از شال و روسری در خانه هم به راحتی قابلِ پیاده سازی است.
شخصیت دادن به لباس، خصوصا روسری ها، کارِ چندان پیچیده ای نیست. شما می توانید از تکنیکِ رول کردنِ شال یا روسری در عکاسی های تبلیغاتی خود استفاده کنید.
برای این کار هم فقط به یک وسیله ای مثلِ مداد و قسمتِ انتهایی اش نیاز دارید.
به این صورت که روسری را روی سطحی هموار پهن کنید. حالا تهِ مداد یا خودکار را در مرکزش قرار بدهید و خیلی آرام شروع به چرخاندن در جهتِ عقربه های ساعت کنید.
حالا بعد از چند ثانیه می بینید یک شیرینیِ رولتیِ پارچه ای درست کرده اید بدونِ آن که حتی نزدیکِ فر بشوید!
این ترفند خصوصا روی روسری ها و شال هایی که جنسِ ساتن دارند، یکی از بهترین راه ها برای خارج کردنِ فضا از حالتِ یک نواختی است. در این ایده از عکاسی شال و روسری بدون مدل، اگر کار ها تک رنگ هستند، می توانید با هر رنگش یک عدد از این رول ها درست کنید و به حالت دایره ای در کنارِ هم قرار بدهید تا شبیه به یک گل با برگ های رنگارنگ بشود.

از تکنیکِ گره فرنگی استفاده کنید

اصلا تصور نکنید که برای این بخش از آموزش عکاسی از شال و روسری، نیاز به اخذِ مدرک از مزون های فرانسوی را دارید.
منظورِ ما از گره فرنگی، بستنِ کراواتیِ شال و روسری است. تازه اگر دوست داشتید می توانید روی محلِ گره یک گلِ سینه هم بزنید تا از سادگی در بیاید.
شما این ترفند را، هم می توانید روی گردنِ مدل انجام بدهید هم این که یک بک گراندِ ساده مقوایی درست کنید و شالِ کراواتی را روی میز حالت بدهید و از آن عکس بگیرید.

یک تکه از سوژه هم کفایت می کند

این ترفند بیشتر از آن چه فکرش را بکنید مثلِ آب خوردن است، اما در عین حال به اندازه دو تکنیکِ بالا اثر بخش است.
فقط کافی است یک نمایِ مثلثی از شال یا روسری را به مخاطب نشان بدهید. به این صورت که بالایِ کادر کاملا با روسری کاور شده باشد (می توانید مواجش کنید و کمی چین هم بدهید تا از یک نواختی در بیاید).
حالا گوشه رو سری که که شکلِ مثلث قرارش داده اید می شود مرکزِ عکسِ شما.
اگر آن زاویه که مرکز قرارش داده اید، همان گوشه ای که برندِ روسری روی آن نقش بسته یا مارکش چسبیده شده است باشد؛ شما حقِ مطلبِ عکاسی تبلیغاتی از روسری را تمام و کمال به جا آورده اید.

از استند ها غافل نباشید

استند های مخصوصِ شال و لباس (یا همان رگال ها که بیشتر اسمش را شنیده ایم)، بهترین دستیارانِ شما برای عکاسی تبلیغاتی از روسری هستند. در این حالت شما می توانید به راحتی تنوع رنگ ها و حتی تعددِ جنس ها را در چشمِ بیننده فرو کنید.
با این کار، شما هم به او قدرتِ انتخابِ بیشتری داده اید و هم این که پروسه انتخاب کردنش را طولانی تر کرده اید.
هرچقدر هم که یک کاربر بیشتر تصمیم گیری اش طول بکشد، بیشتر در صفحه یا وبسایتِ شما می ماند و این یعنی بالا رفتنِ تعاملِ پیج و افزایش پیدا کردنِ رنکینگِ وبسایتِ شما در گوگل.

رها باشید

این ایده برای زمانی که شما از مدل استفاده می کنید، از محبوب ترین تکنیک های آموزش عکاسی از روسری است.
در این حالت فقط اجازه بدهید باد روسری شما را رها کند و با امواجش بر روی هوا برقصد.
البته اگر همیشه نمی توانید یک منبعِ طوفان به پا کنِ طبیعی پیدا کنید، فقط کافی است یک پنکه را روشن کنید و در زاویه دلخواهی که دوست دارید شال را تکان بدهد قرار بدهید.

بنظر شما در عکس های تبلیغاتی از شال و روسری، استفاده از مانکن بهتر است یا ایده هایی که مدل ندارند بیشتر جواب می دهد؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *