حذف پس زمینه ویدیو با گوشی ، حذف پس زمینه ویدیو بدون پرده سبز

گام به گام ترین آموزش حذف پس زمینه ویدیو با گوشی

حذف پس زمینه ویدیو با گوشی تازه آن هم بدونِ استفاده از پرده کروماکی قطعا یکی از بزرگترین دستاورد های برنامه های ادیت فیلم در چند سال اخیر بوده است.
تا همین سه سالِ پیش اگر قرار بر ضبطِ یک ویدیو با بک گراندِ آبرومند و حرفه ای بود، یا باید در یک استودیو مجهز این کار را انجام می دادیم، یا اتاقِ آشفته مان را با  آویزان کردنِ یک پرده سبز بر روی دیوارش، عجیب غریب تر می کردیم تا بعداً با ادیت بک گراندش را تغییر بدهیم.
اما حالا دیگر با یک آموزش حذف پس زمینه ویدیو بدون نیاز به پرده سبز، می توانیم با کمترین میزان محدودیت با خیالِ راحت ویدیو رکورد کنید.

آموزش حذف پس زمینه ویدیو با گوشی در اینشات

واقعا خدا اینشات را برای پدر و مادر و طرفدارانش حفظ کند. معلوم نیست اگر این برنامه نبود چه بلایی بر سرِ پروسه تولید محتوا های ویدیویی ما آدم ها می آمد.
برای حذف پس زمینه ویدیو بدون پرده سبز در این برنامه، اول از هر چیز باید آخرین نسخه پرو آپدیت شده را دانلود کنید. 

  • از اینجا دانلود کنید…

بعد از دانلود مراحلی که می گوئیم را انجام بدهید:

  1. واردِ برنامه بشوید. از قسمتِ ویدیو، نوارِ سبز نیوپروجکت را بزنید. حالا از بخشِ photo تصویری که می خواهید پس زمینه شما باشد را انتخاب کنید.
  2. در این قسمت از آموزش حذف پس زمینه ویدیو بدون پرده سبز، نوارِ تایم لاینِ عکسی که انتخاب کرده اید را متناسب با زمانِ ویدیویی که می خواهید پس زمینه اش را حذف کنید بِکشید تا طولانی تر بشود.
  3. حالا از قسمتِ pip، ویدیوی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
حذف پس زمینه ویدیو با گوشی ، حذف پس زمینه ویدیو بدون پرده سبز
آموزش حذف بکگراند ویدئو بدون پرده سبز

در این مرحله به گزینه cutout نیاز داریم. گزینه cutout تا پیش از این فقط برای حذفِ بک گراند عکس در اینشات وجود داشت.
یعنی تا قبل از این اگر می خواستید پس زمینه فیلم در اینشات عوض کنید باید از گزینه نه چندان به درد بخور کروما استفاده می کردید که نتیجه خیلی جالبی نداشت.
اگر نسخه پرو آپدیت شده را نصب کنید، بعد از آوردن ویدیو روی پس زمینه، می بینید که گزینه cutout در گوشه ای خودنمایی می کند.

4. Cutout را بزنید. شگفتااا! می بینید؟ حالا فقط در عرضِ چند ثانیه بدونِ هیچ گونه کارِ فضایی و فوتوشاپی، حذف پس زمینه ویدیو بدون پرده سبز به راحتی برای شما محقق شده است. تازه آن هم با کیفیتِ بالا.

نکته!!!

سعی کنید برای حذف پس زمینه ویدیو با گوشی، رنگِ بک گراندتان با مو ها و پیراهنتان در تضادِ کامل باشد.
این گونه فرایندِ حذف خیلی خیلی تمیز تر انجام می شود.

نکته ای برای چشم نوازی بیشتر

حالا که ویدیو را درست کردید، برای جذابیت و چشم نوازی بیشتر به قسمتِ  effect بروید و با انتخابِ استایل هایش، فضایی حرفه ای تر به فیلم بدهید.

این هم یک مقاله آموزشی برای حذف پس زمینه شلوغ و غیر دلخواهتان که امید داریم به دردتان بخورد.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *