تغییر پس زمینه فیلم با کپ کات ، تغییر بکگراند ویدیو با کپ کات

جدیدترین ترفند تغییر پس زمینه فیلم با کپ کات

تغییر پس زمینه فیلم با کپ کات همیشه با یک سری چالش ها همراه بوده است. این اپ برنامه واقعا عجیبی است طوری که گاهی حس می کنم سازنده اش برای هر کاربر یک اپ با محیط متفاوت ساخته و ارائه داده است!
قضیه این جاست که شما حتی اگر کپ کات را همین امروز آپدیت کرده باشید و بعد با ورژنی که دوستتان هم اتفاقا همین امروز دانلودش کرده مقایسه کنید، متوجه می شوید هر کدامتان در بعضی آپشن ها متفاوت هستید، مثلا شما کروماکی دارید دوستتان کنواس ندارد و هزار جور تفاوت دیگر.
هنوز نمی دانیم قضیه دقیقا چیست ولی این را مطمئن هستیم که برای استفاده از تمامِ آپشن های این برنامه از جمله تغییر بکگراند ویدیو با کپ کات، باید از فیلتر شکن قوی استفاده کنید. 

مراحل تغییر پس زمینه فیلم با کپ کات

پس از ورود به اپ روی آیکونِ بزرگِ new project بزنید و پروژه ای که قصد تغییر بکگراند ویدیو با کپ کات را دارید انتخاب کنید:

آموزش عوض کردن بکگراند ویدیو با کپ کات
  1. حالا پروژه در فضای برنامه آمده است. نوارِ تایم لاین ویدیو را لمس کنید. حالا متوجه می شوید در جعبه ابزار پائین صفحه، چندین آپشن جدید اضافه شده است. روی cutout بزنید.
  2. حالا 3 گزینه متفاوت دارید که می توانید به صورت دلخواه انتخاب کنید:
    1) با زدن روی remove BG هر بک گراندی به صورتِ کامل و خودکار پاک می شود. شما روی این کلیک کنید و صبر کنید تا اعمال شود و تیک را بزنید.
    2) با انتخاب chroma key می توانید با همسان سازی توناژ رنگ ها دقیقا همان بخشی از ویدیو که دوست دارید را حذف کنید. برای ویدیو هایی که با پرده سبز می گیرید باید از این گزینه استفاده کنید.
    3) گزینه customized cutout هم برای جداسازی سوژه به صورت دستی است.
تغییر پس زمینه ویدئو در کپ کات

3. حالا بعد از تغییر پس زمینه فیلم با کپ کات، احتمالا دوست دارید بک گراند دلخواه خود را اضافه کنید. برای این کار روی canva بزنید.
4. روی گزینه background بزنید. الان، هم می توانید برای تغییر پس زمینه ویدیو در کپ کات از تم های پیشنهادی خودش استفاده کنید، هم این که از گالری خود بک گراندی که می خواهید را انتخاب کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *