سایت کاهش حجم عکس ، سایت کم کردن حجم عکس ، كم كردن حجم فايل jpg

8برنامه و سایت کاهش حجم عکس که همه باید داشته باشند!

سایت کاهش حجم عکس، خوشبختانه دیگر یک کیمیای دست نا یافتنی نیست. علاوه بر سایت تغییر حجم عکس، نرم افزار هایی هم وجود دارند که شما را در پروسه کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت کمک می کنند.
اپ ها و سایت هایی که در این مقاله با آن ها آشنا می شوید، گلچینی از بهترین سایت های کم کردن حجم عکس و همچین روش های آفلاین این پروسه است.

چرا به سایت کم کردن حجم عکس نیاز داریم؟

برنامه كم كردن حجم عکس بدون افت كيفيت

فرقی ندارد که شما در حالِ انجامِ فعالیتِ مجازی در کدام وبسایت یا اپلیکشنِ اشتراک گذاری محتوا هستید، در هر صورت نیاز به برنامه کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت دارید.
هر چه قدر یک تصویر رزولوشن بالا تری داشته باشد و پیکسل هایش بیشتر باشد، شما برای به اشتراک گذاری آن نیاز به حجم بیشتری از حافظه دارید. اما مگر یک سیستم چقدر گنجایش حافظه دارد که شما را از سایت برای کم کردن حجم عکس بی نیاز کند؟
این مهم خصوصا در کشور ما با توجه به ضعفِ پهنایِ باند اینترنت در چند سال اخیر و کاهش سرعت آن، بیش از قبل ضروری و حیاتی شده است.
هر چه کیفیت فیلم و تصویرِ شما بالاتر باشد، برای کاربرانِ وبسایت یا پیج تان دیرتر لود می شود و این کندی اصلا با ضعفِ اعصاب ما سر سازگاری ندارد. اما نگران نباشید، حالا دیگر می شود به راحتی با حفظ کیفیت و با کمکِ یک سایت کاهش حجم عکس، این چالش را حل کرد.

سایت کاهش حجم عکس از چه فرمت هایی ساپورت می کند؟

هر عکسی در یک فرمتِ خاص با توجه به ماهیتِ خودش ذخیره شده است. مثلا عکاسانِ حرفه ای تصاویرشان را در فرمتِ raw ذخیره می کنند تا بعدا فرایند ادیت به راحتی صورت بگیرد.
اسمِ گیف را که قطعا شنیده اید، این هم یکی دیگر از فرمت های مرسومِ به اشتراک گذاری فیلم و عکس در فضای مجازی خصوصا اینستاگرام است. اما فرمت های دیگری هم داریم، مثلا jpg، tiff، psd، png و غیره.
ممکن است یک سایت پائین آورن حجم عکس، فقط از یک فرمت ساپورت کند. مثلا فقط در قالبِ  کاهش حجم عکس آنلاین jpg فعالیت کند. باید با این فرمت چون رایج تر از سایر ظرف های ذخیره عکس است، بیشتر آشنا شوید.

اولین برنامه کاهش حجم عکس بدونِ افت کیفیت

قبل از نام بردن سایت کم کردن حجم عکس، بهتر است شما را با یک نرم افزار کاهش حجم عکس بدون کم کردن کیفیت آشنا کنیم. اپلیکشن Photo & Picture Resizer، یک اپ کاربردی است که درست است نرم افزار کاهش حجم عکس بدون کیفیت برای کامپیوتر محسوب نمی شود، اما یکی از بهترین گزینه های آفلاین و همواره در دسترس برای گوشی های همراه است.
این نرم افزار کاهش اندازه عکس بدونِ افت کیفیت کاملا رایگان است، تمامی فرمت را ساپورت می کند و عکس ها را بدونِ افت کیفیتِ محسوس از 2MB به 100KB برای رزولوشن 600*800  کاهش می دهد.
در این برنامه کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت، تصاویری که چندین بار حجمشان کم شده باز هم افت کیفیت پیدا نمی کنند.

دومین برنامه کم کردن حجم عکس بدون افت کیفیت

اپلیکشنِ Photo Compress یکی دیگر از محبوب ترین ها در دسته برنامه کم کردن حجم عکس بدون کیفیت قرار دارد.
این برنامه هم رایگان است و کمپانی سازنده در دسترس تمامِ کاربرانِ قرار داده تا با کمکِ آن فرایندِ کمپرس تصویر، ریسایز و کراپ عکس ها در سریع ترین زمامِ ممکن محقق شود. فتوکمپرس با بیش از 5 هزار کاربر فعال در گروهِ محبوب ترین اما کمتر شناخته شده ترین برنامه کمک کردن حجم عکس بدون کیفیت قرار می گیرد.

معروف ترین سایت کاهش حجم عکس

Reduceimages

یک سایت تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت است. از فرمت های متنوعی پشتیبانی می کند و می تواند به راحتی تمامِ نیزا های شما در این زمینه را رفع و رجوع کند. فضای کاربر پسندی دارد و اشتراکی نیست.

دومین سایت کاهش حجم عکس

Imagecompressor.com

یکی دیگر از محبوب ترین ها در زمینه کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت آنلاین است. فقط کافی است واردش شوید و عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید تا با نتیجه شگفت انگیزش مواجه شوید.

Compressnow، سایت کم کردن حجم عکس در زمانِ کوتاه

اگر عکس هایی در فرمتِ JPG ،JPEG ،GIF، PNG دارید و می خواهید لذتِ سرعت و قدرتِ استفاده از یک سایت فشرده سازی عکس را تا 9 مگابایت تجربه کنید، کمپرس اسنو بهترین دوستِ شماست.

KRAKEN؛ بد تیپ ترین سایت کاهش حجم عکس

انقدر ظاهر بین نباشیم، مهم کیفیت کار است. شاید این سایت کاهش حجم عکس آنلاین، زرق و برقِ وبسایت های دیگر را نداشته باشد اما کارش درست و حرفه ای است.
شما در سایت کم کردن حجم عکس کراکن قدرت انتخاب این را دارید که از بین 1 تا 100 کوالیتی عکس خود را مشخص کنید و حتی فایل های زیپ در آن آپلود کنید.

Imagesmaller؛ اخرین سایت کاهش حجم عکس

این سایت کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت، به سبک و سیاقِ همکارانِ قبلی اش عمل می کند.
عکس هایی در فرمتِ PNG ، JPG ، JPEG ، GIF ، TIFF تازه آن هم با سقفِ حجمِ 50 مگابایت کاهشِ سایز می دهد. این سایت کم کردن حجم عکس یکی از معتبر ترین ها در زمینه فشرده سازی بدونِ افت کیفیت است.

کم کردن حجم فایل jpg

برنامه کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

فرستادن یا ذخیره تصاویر به صورت فایل JPG یکی از شایع ‌ترین روش‌ها برای اشتراک گذاری تصاویر است.
با این حال، ممکن است اندازه بزرگ فایل‌های JPG باعث مشکلاتِ سر دردآوری در انتقال، ذخیره سازی، یا به آپلود کردن آن ها شود. در ادامه مبسوط تر، به بعضی از روش ‌ها و ابزار های موجود برای کم کردن حجم فایل‌jpg  می پردازیم:

تنظیمات کیفیت فایل JPG

یکی از ساده‌ترین راه‌ حل‌ ها برای کاهش حجم فایل JPG، تغییر تنظیماتِ کیفیتِ تصویر است. مثلا به جای 4k در HD ذخیره کنید.
بعضی از نرم ‌افزار های ویرایشِ تصویر این امکان را فراهم می ‌کنند که شما می ‌توانید کیفیت تصویر را کاهش دهید. این کم کردنِ حجم به معنایِ پائین آمدن کیفیت نهایی نیست، بلکه در روش های کاهش حجم عکس آنلاین JPG یا راه های آفلاین آن با چالش مواجه نمی شوید.

استفاده از نرم ‌افزار های فشرده ‌سازی

نرم‌افزار هایی محبوبی مثلِ “WinRAR” یا “7-Zip” می‌ توانند فایل ‌ها را با استفاده از الگوریتم ‌های مشخص، در دسته بهترین فشرده ساز ها قرار می گیرند. این روش به خصوص زمانی موثر است که تصاویر را به صورتِ یک جا فشرده کنید.

استفاده از ابزار های آنلاین کاهش حجم عکس با فرمت JPG

ده ها مورد از وب ‌سایت ‌ها، روش های بی دردسری برای کاهش حجم عکس آنلاین jpg ارائه می دهند.
از کد های از پیش نوشته شده ای پیروی می کنند که از الگوریتم ‌های فشرده ‌سازی مختلفی برای بهینه‌ سازی تصاویر استفاده می ‌کنند.

استفاده از ابزار های ویرایش تصویر بجای کم کردن حجم فایل jpg

نرم‌ افزارهای ویرایش تصویر همچون Adobe Photoshop، GIMP و Lightroom ابزار های مختلفی برای کاهش حجم تصاویر ارائه می ‌دهند که در نوع خودش شگفت انگیز است.
مثلا می توانید ابعادِ عکس را تغییر بدهید و از حقه کراپ استفاده کنید. به صورتِ کلی این ابزار ها به شما امکان می‌ دهند که فرایندِ کم کردن حجم فایل jpg را با دقتِ دلخواهِ بیشتری کنترل کنید.

شما چه راه ها یا وب سایت هایی برای کاهش حجم تصاویر با فرمت های مختلف می شناسید؟ برایمان بنویسید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *