ژست عکاسی دوستانه ، ژست عکاسی با رفیق ، ژست عکاسی با دوست

4 ایده ژست عکاسی دوستانه جدید

ژست عکاسی دوستانه اگر سرچِ امروز شماست، پس همین حالا بروید و چهار زانو به روی خاک بی افتید. واقعا می گویم! به درگاه خدا شکر کنید که هنوز دوستی صمیمی و مهربان دارید تا بخواهید با او عکس بگیرید.
ما که یکی داشتیم آن هم جبر روزگار شرایط مهاجرتش را فراهم کرد و رفت که رفت… القصه! دوستانِ خوب، مهم ترین سرمایه های ما هستند، البته بیشتر سرمایه عاطفی و روحی چون قطعا دیگر این روز ها نمی شود از بُعد مالی به شخصی تکیه کرد، همین که حضور دارند و یک شانه تسلی بخش برای لحظه های سخت هستند کافیست.
در هر صورت این یک مقاله برای ایده ژست عکاسی با رفیق است، نه ذکر مصیبت و عریضه نصیحت؛ پس با اکستون همراه باشید.

چطور لوکیشن ژست عکاسی دوستانه پیدا کنیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن ژست عکس با رفیق پسرانه یا دخترانه، توجه کردن به این موضوع است که چه علایقِ مشترکی دارید یا بیشترِ وقتتان را کجا می گذرانید. واضح تر مثال می زنیم:

 • مثلا شاید هر دو بیشتر اهلِ کافه رفتن هستید، پس بهترین لوکیشن برای برای ژست عکس دوستانه دونفره شما، همین محل است و دنبالِ فضا های مریخی و عجیب نباشید.
 • شاید هر دو اهلِ سفر و گشت وگذارید پس چه لوکیشنی بهتر از طبیعت برای شما پیدا می شود؟ از عناصرِ حاکم بر محیط مثلِ رود و کوه و تکه چوب و چمن و سیخ و منقل و جوجه برای گرفتن ژست عکاسی با رفیق استفاده کنید.
 • استعداد های مشترک هم می توانند ایده برای ژست عکاسی با دوست باشند. مثلا هر دو بلدید ساز بزنید، یا در یک رشته ورزشی خاص فعالیت می کنید، از تجهیزات مخصوصی که برای این مهارت ها دارید به عنوانِ دکور صحنه استفاده کنید.

ایده ژست عکاسی با دوست در کافه

سناریوی سخت و پیچیده ای نیست، حتی نیاز به نفرِ سوم به عنوانِ عکاس هم ندارید و می توانید به عنوانِ ژست عکس دوستانه دونفره به راحتی پیاده اش کنید.
هر دو پشتِ میز بنشینید، حالا ژست مکالمه کردن درباب موضوعی جدی یا حتی خندیدن بگیرید. فقط سعی نکنید اکت های مصنوعی داشته باشید، همان چیزی که هستید فوق العاده است و اصلا واقعا در حالِ حرف زدن درباره یک موضوع مسخره و خنده دار باشید.
حالا دوربین را روی یکی از صندلی ها یا میز های خالیِ کنارِ دستتان به شکلِ ثابت و بی حرکت قرار بدهید (اگر نزدیک به طاقچه پنجره هم جایی برای فیکس کردن دوربین بود عالی می شود فقط حواستان به سیلوئت یا ضد نور نشدن عکس باشد).
دوربین را روی تایمر بگذارید و تمام. حالا در این ژست عکاسی با رفیق می توانید مشغول به انجامِ هر کارِ دیگری هم باشید، مثلا در حالِ نوشیدنِ یک فنجان قهوه اید، بالاخره خشک و خالی که به کافه راهمان نمی دهند.
فقط ژست بازی کردن با گوشی واقعا خز شده، این را فاکتور بگیرید دوستان.

ژست عکاسی دوستانه با اکیپ

اگر دو طفلانِ مسلم نیستید و می خواهید اکیپی ژست عکاسی با رفیق بگیرید، بهتر است یک سری به پوستر های سریالِ فرندز بزنید.
یکی از بهترین ایده ها همان عکسِ معروفِ میلک شیک خوردنِ شخصیت های سریال و نگاهِ متعجبی است که همه به دوربین انداخته اند.
فقط لطفا حواستان باشد که شما دارید از ایده پوستر یک ابرستاره سیتکام الهام می گیرید، پس جوری تمیز و حرفه ای کار را در بیاورید که تبدیل به یک کپی بی ارزش نشود؛ تازه خبر خوب این که اتفاقا در دسته عکس های کم هزینه هم قرار دارد.

 • یک ایده برای ژست عکس دوستانه دخترانه اینستا، همان سکانس معروفی است ریچل، مانیکا و فیبی با لباس عروس روی کاناپه نشسته اند و در حالِ آبجو و پفیلا خوردن هستند.
  البته ممکن است کمی برای تهیه لباس دچار چالش شوید ولی باور کنید این جذاب ترین بازسازی یک سکانس معروف در قالبِ ژست عکاسی دوستانه است.
 • دوست دارید با بی خرج ترین ژست عکاسی دوستانه در خانه، آن هم به کمکِ فرندز آشنا شوید؟
  اگر تعدادتان 5 تا 6 نفر است، دوربین را در جایی ثابت و کاملا مقابلِ صورت هایتان به شکلِ تایمر دار قرار بدهید، حالا هر کدام به شکلِ پله ای سر خود را روی سر دوستِ پائینی قرار بدهید.
  اگر خودتان عکس را ببینید کاملا می فهمید که نویسنده دارد چه رنجی برای ترسیمش می کشد. در هر صورت تمام لحظه های سریال فرندز می توانند الهم بخشِ ژست عکاسی با دوست باشند.

ایده برای ژست عکس دوستانه دونفره

ببینید شما قصد ندارید به بقیه اطلاع رسانی کنید که با دوستتان مزدوج شدید یا می خواهید به زودی صاحب فرزند شوید، پس ازبه تصویر کشیدنِ صمیمیت بیش از حد و ساختِ فضایِ عاشقانه بجایِ رفاقتی پرهیز کنید.
سعی کنید بیشتر در ژست عکاسی با رفیق نشان بدهید که مشتی هستید و پر طرفدار. ترجیحا صمیمیت را از راه های دیگری نشان بدهید نه بوئیدنِ عاشقانه گیسوانِ عباس که در آغوشِ جمشید رها شده، شاید اینجا خانواده نشسته باشد.
البته شما آزاد هستید که هر کاری در خلوتِ خود بکنید و به کسی هم ربطی ندارد ولی خب این دیگر ژست عکس دخترانه دونفره در خانه یا پسرانه و مردانه محسوب نمی شود، رسما عکسِ نامزدی است.

 • برای این ژست عکاسی با رفیق نیاز به دوزِ قابل توجهی از پایه بودنِ طرف دارید چون باید در اماکن عمومی ظاهر شوید و بعد فرار کنید.
  به یک فروشگاهِ زنجیره ای بروید و یکی از چرخ دستی های خرید که در بیرون است را بردارید، حالا یک نفرتان در داخلِ چرخ دستی بنشیند و دیگری شروع به هول دادن او کند، هرچه قدر شتابِ بیشتری بگیرید عکس هیجان انگیز تر و پنینگ تر می شود.
  لطفا بعد از تمام شدنِ این ژست عکاسی با دوست، چرخ دستی را به سر جای قبلی اش بر گردانید و مردم آزاری نکنید.
 • یک ژست عکس با رفیق سلفی هم این است که در مقابلِ آئینه یا شیشه تیره مغازه ای باستید و بعد دکمه خویش انداز دوربین را مورد عنایت قرار بدهید.
 • یکی نمونه دیگر از ژست عکاسی دوستانه این است که به جایی از طبیعت یا کوچه باغی که پله های سنگی یا چوبی دارد بروید، حالا شما روی پله بنشنید و دوستتان چند پله بالا تر از شما خیلی شیک و بی ادا باستد و به دوربین لبخند بزند.
  کلا رئال باشید و خیلی سخت نگیرید. قرار نیست کسی برای ژست عکاسی دوستانه به شما جایزه پولیتزر بدهد.

توصیه!

اگر دوست دارید عکس های رفاقتی شما طبیعی و ماندگار از آب در بیاید، سعی کنید اصلا حواستان به دوربین نباشد.
جوری رفتار کنید، بخندید، حرف بزنید، خوراکی تعارف کنید، برقصید و نگاه کنید که انگار واقعا زندگی در عکس جریان دارد.
اصولا هر ژستی که حسِ پلاستیکی بودن به مخاطب القا کند، اصلا جذاب و خواستنی نیست. یک چایی برای هم بریزید و شروع به صحبت کنید، بگذارید دوربین همین طور برای خودش شات بگیرد.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *