ژست عکاسی در ماشین ، ژست عکاسی با ماشین

مثل آلن دلون ژست عکاسی با ماشین بگیر!

ژست عکاسی با ماشین را می شود با هزار پوزیشین مختلف به چالش کشاند.
از سقف و روی کاپوت گرفته تا کنارِ رینگ و داخلِ اتاق ماشین، همگی لوکیشن هایی هستند که می شود با چاشنی کردنِ خلاقیت، از سوژه عکس های نابی گرفت.
پس لطفا این پُز را که پشتِ فرمان نشسته اید، سلفی را فعال می کنید و بعد انگار که در حالِ گرفتن عکس 4*3 هستید، پوکر فیس، با یک غبغب آویزان و مستقیم به دوربین نگاه می کنید را بیخیال شوید.
وقت آن است که از داشته های خودتان به جذاب ترین شکلِ ممکن استفاده کنید. البته ممکن است گاهی بخواهیم از داشته های دوستان یا پدر و مادرمان استفاده کنیم اما در هر صورت ماشینِ من و کیومرث ندارد که، همین که بقیه فکر کنن این ماشین در عکس برای من است کفایت می کند.

چگونه ژست عکاسی در ماشین جذاب بگیریم؟

توجه کردن به قصدِ شما برای گرفتنِ چنین عکسی، می تواند اولین راه برای شکل گیری ایده باشد.

 1. دارندگی و برازندگی: گاهی ما می خواهیم میزانِ دارایی هایمان را به رخِ بیننده بکشیم.
  معمولا این عکس ها شاملِ یک شاتِ بسته از دستی با ساعتِ مچی گران قیمت بر روی فرمان یک ماشینِ لاکچری است که چهره و سایر اجزای صورت چندان اهمیتی ندارد.
  یعنی همین که مخاطب بفهمد ما لامبورگینی و ساعت رولکس الماس داریم برایمان کافی است. خب همان طور که واضح است برای گرفتنِ چنین عکس هایی ایده پردازی یا زحمتِ خاصی لازم نیست، همین که یک نفر از پشتِ سرِ کنارِ شانه راستِ ما شاتر دوربین را فشار بدهد کار تمام است.
 2. تنوع دادن در انتخاب لوکیشن: ژست عکاسی با ماشین گاهی صرفا برای ایجاد تنوع در لوکیشن است.
  یعنی ما اغلب در یک موقعیت مکانی خاص مثلِ خانه، جلوی آئینه آسانسور یا نهایتا کنار دریاچه عکس می گیریم، اما حالا دوست داریم خودمان را در یک موقعیت نو به چالش بکشیم. این عکس ها نیاز به ایده پردازی دارند.

ژست عکاسی در ماشین به کمک آینه ها

یکی از پر کاربرد ترین لوازم حاضر در صحنه ژست عکاسی با ماشین ایرانی یا خارجی، آئینه ها هستند؛ هم آئینه بغل هم وسط.
در ضمن هم می تواند ژست عکاسی با ماشین پسرانه باشد هم دخترانه.

برای گرفتن یک عکس خوب به کمک آئیه های بغل، این که عکاس یا سه پایه دوربین شما در کدام نقطه قرار بگیرد تا هیچ اثری از او بازتاب نشود، اهمیت فوق العاده ای دارد.
شما به عنوان سوژه می توانید پُز های مختلفی بگیرید. مثلا این که خودتان پشتِ فرمان یا حتی سمتِ صندلی شاگرد بنشینید، دوربین را هم بیرون قرار بدهید، کمی از درِ ماشین فاصله داشته باشد اما در نزدیک ترین حالتِ ممکن به آئینه قرار بگیرد بگیرد.
حالا می توانید به آئینه خیره شوید یا به مقابل نگاه کنید و بعد دوربین، تصویر شما در آئینه بغل را ثبت می کند.
آئینه وسط هم می تواند یکی دیگر از انتخاب های شما باشد، حتی آئینه زیرِ آفتاب گیر هم هست. شکلِ هندسی این آئینه ها به گونه است که تمامِ چهره را در خود جا نمی دهند پس اگر دلتان می خواهد یک بسته جذاب آن هم صرفا از چشم هایتان داشته باشید، می توانید از این دو آئینه استفاده کنید.
اگر می خواهید حرفه ای تر باشد، یک نفر پشتِ سر شما به عنوان عکاس بنشیند و بعد تصویرتان را در آئینه ثبت کند.

ژست عکاسی با ماشین به کمکِ پنجره ها

از پنجره های ماشین می توان به فرم های مختلف استفاده کرد.
یکی از جذاب ترین پُز ها برای ژست عکس با ماشین دخترانه:

 • باز کردن شیشه ها: البته که قطعا خودتان می دانید برای حفظ ایمنی نباید ماشین در حال حرکت باشد!
  شیشه یکی از در ها را باز کنید، حالا با رعایت احتیاط که به بیرون نیوفتید و قطع نخاع نشوید، روی لبه پنجره بنشینید.
  یکی از دست ها را روی سقف بگذارید و دست دیگر را در موهایتان فرو ببرید، ترجیحا کمی به کمرِ خود انحنا بدهید و تبدیل به فنر شوید، اصلا قوز نکنید.
  مورد دومی که می توانید با ژست عکاسی در ماشین به کمکِ پنجره ها انجام بدهید، این است که داخلِ بنشینید، حالا لبه پنجره را به عنوان تکیه گاه دست هایتان قرار بدهید، می توانید دستتان را زیر چانه بگذارید، یا مثلا یک دست در مو ها باشد و در دستِ دیگرتان یک ماگِ قهوه باشد.
  دوربین را از بیرون دقیقا مقابل پنجره بکارید. الان قابِ پنجره تبدیل به قابِ عکستان شده است. این که چه زاویه ای به صورت بدهید یا این که بخواهید در این ژست عکاسی با ماشین که پرتره محسوب می شود، به لنز دوربین نگاه کنید یا نه، کاملا بستگی به سلیقه شخصی تان دارد. خلاصه این که ببینید کدام زاویه صورتتان برای عکس فوتوژنیک تر است.

ژست عکس با ماشین آلن دلونی

شاید بپرسید این تایتل یعنی چه ابوسفیان؟ باید بگوئیم در حقیقت آلن دلون، جذاب ترین ستاره سینمای فرانسه اغلب نیمی از زمانِ فیلم هایش را در ماشین و تعقیب و گریز می گذراند برای همین شات های جذابی از او موجود است.
این شبیه سازی ها خوراکِ ژست عکس با ماشین کلاسیک است.
یک پالتوی بلند بپوشید، یقه را از کناره ها بالا بیاورید، یک سیگار هم گوشه لب بگذارید، حالا می توانید در حالی که بک گراند تصویر مثلا یک شورلت نوا قدیمی است این عکس را بی اندازید.
مثلا رو به روی کاپوت ماشین باستید (یا به کاپوت تکیه بزنید) و ژست بالا بردنِ یقه پالتو بگیرید یا همان پُز سیگار کشیدن هم جالب است. این ژست ها زمانی کلاسیک بودنِ حال و هوای خود را می رسانند که فیلتر سیاه و سفید روی آن قرار بگیرد.
اگر دوست داشتید می توانید همین پز را زمانی که مثلا در حالِ رانندگی هستید، به کمکِ شخصی که کنار دستتان روی صندلی شاگرد نشسته است هم بگیرید.
عینک آفتابی و یک کلاهِ لبه دار مدل خاخامی هم می تواند اکسسوری های برازنده و متناسبی باشد. دیگر هر گُلی زده اید به سرِ خودتان زده اید، معمولا سمتِ میدان انقلاب یکی از بهترین لوکیشن ها برای ثبتِ تصاویر نوستالژیک است.

ژست عکاسی در ماشین تینیجری

فقط خدا می داند چقدر از اصطلاح تینیجری بدم می آید اما خب مجبوم به کار ببرم.
ژست عکاسی با ماشین شاسی بلند هم می تواند یکی از پز های جوان پسند باشد. معمولا ماشین های شاسی، رینگ های جذابی دارند. می توانید در حالی که یک لباس گشاد، یک بوتِ چرمی و چند اکسسوری چشم نواز به تن دارید، دوربین را روی زمین بگذارید، حالا تقریبا کنار رینگ تکیه بزنید و بعد به یکی بگوئید شاتر را بزند (خودتان هم می توانید روی تایمر بگذارید تا نیاز به حضور کسی نداشته باشید). اگر دوربین را طوری تنظیم کنید که بخشی از آسمان هم مشخص باشد، به نظرم کادر جالب تر بسته می شود.
این که بخواهید به دوربین نگاه کنید، ماگ به دست بگیرید، لبخند بزنید یا اصلا با دستتان علامتی را نشان بدهید، کاملا بستگی به سلیقه شما دارد.

ایده اقتصادی

اگر به دنبالِ یک لوکیشن ایده آل برای عکس های گَنگ و شوماخری می گردید، پارکینگ های طبقاتی بهترین گزینه هستند.
تازه حتی لازم نیست ماشین داشته باشید، پارکینگ های بالای شهر مملو از ماشین های جذاب است که می توانیم خودمان را به آن ها چسبانیده و یک عکسِ دلخوشکنکِ هنری بگیریم.
مطمئنم یک روز خودمان می خریم اما فعلا که نداریم از قانونِ جذب استفاده می کنیم و هر روز به عکسش نگاه می کنیم تا رسیدن به آن آسان تر شود.

شما چه ایده های برای گرفتنِ ژست عکس با ماشین دارید؟ در کامنت ها بنویسید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *