ژست عکس پاییزی ، ژست عکاسی پاییزی ، ژست گرفتن در پاییز

چند ایده جذاب برای ژست عکس پاییزی

ژست عکس پاییزی، به لطفِ خیره کننده بودنِ ذاتی حال و هوای این فصل، کار چندان سخت و پیچیده ای نیست.
البته ما همیشه شما را به خلاقیت تشویق کرده ایم و ژست عکاسی پاییزی هم از این قاعده مستثنا نیست؛ اما قصد نداریم این بار یک مقاله به طولانی بودنِ نامِ شخصیتِ کتاب های مارکز بنویسیم، بلکه قصد داریم تا جای ممکن در زمینه ایده دادن برای ژست عکس پاییزی بدون چهره، به سادگی قصه های موراکامی عمل کنیم.
به قولِ شاعر: پاییز می رسد که مرا مبتلا کند، با رنگ های تازه مرا آشنا کند.
هر چیزی که در این فصل هست، از خاصیت و شمایلِ میوه هایش گرفته تا حتی رنگِ برگ هر درختش، با هم دیگر فرق دارند و هیچ کدام تکراری نیستند.
می توانید از این تنوع توناژِ رنگی در زمانِ ژست گرفتن در پاییز، برای ست کردن لباس هایتان با بک گراند تصویر استفاده کنید.

ژست عکس پاییزی در جنگل

پائیز یکی از خوش نور ترین فصل ها برای گرفتنِ عکس است، برای همین یک جورایی هر ساعتی از روز برای گرفتن ژست عکس پاییزی، گلدن تایم محسوب می شود.
به جایی پوشیده از درختان مثلِ جنگل بروید، حالا زمان و جایگاه ایستادن را طوری تنظیم کنید که رشته های نور در حالِ عبور کردن از شاخ و برگِ درختان باشد، درست است که شما پشتتان به منبعِ نور است اما نگرانِ سلوئیت یا ضد نور شدن نباشید.
حالا توانستید بک گراند را بسازید اما برای گرفتن ژست عکس پاییزی در جنگل، باید کمی به بدنتان هم فرم بدهید.
مثلا اگر خانم هستید، می توانید دستتان را در خرمنِ موهایتان فرو ببرید تا دست ها را از حالتِ معطلی یا بیکاری در بیاورید. می توانید در حالی که سرتان کمی رو به پائین است یقه کاپشن یا سوئیشرت خود را بلند کنید.
اگر می خواهید ژست عکس پاییزی پسرانه بگیرید، می توانید با لبه کلاهتان بازی کنید. می بینید؟ ژست عکس پاییزی گرفتن آن چنان هم سخت نیست، مثل هر ژستی در هر فصلِ دیگری!

 • از مهمترین عناصری که در طبیعت وجود دارد، حضور درختان است.
  می توانید هنگام ژست عکس پاییزی در جنگل به یکی از درختان تکیه بدهید حالا بنا بر سلیقه یا به دوربین نگاه کنید یا به صورت و گردنتان زاویه بدهید و اصلا به لنز خیره نشوید.

ژست گرفتن در پاییز به کمک میوه ها

اگر بخواهیم خیار و موز را فاکتور بگیریم، انتخاب بعدیمان قطعا انار و خرمالوست.
این دو میوه می توانند یکی از بهترین ابزار برای بیکار نماندن دست هایتان در ژست عکس پاییزی در جنگل یا هر جای دیگر باشد.
اگر طرفدار عکس هایی با حال و هوای هنری هستید، می توانید به یک لوکیشنِ کوچه باغ طور با دیوار های کاهگِلی بروید، الان در حالی که بک گراندتان به میزان دلخواه از دیوار و درخت پوشیده شد، کادر را ببندید، به چهره سوژه نزدیک بشوید و از او بخواهید یک انار یا خرمالو را به چشمش نزدیک کند تا نیم رخ کاور شود.
این تقریبا یک نیمچه ژست عکس پاییزی بدون چهره محسوب می شود چون یکی از نیم رخ هایتان به کمکِ میوه پوشانده شده است. اگر دوست داشتید می توانید با همان نیم رخِ پیدایتان به دوربین نگاه کنید و لبخند بزنید، یا اصلا چشمانتان را ببندید و ژست آرامش بگیرید.

 • یکی دیگر از عناصر مهمِ در صحنه که معمولا در ژست عکس پاییزی بدون چهره استفاده می شود، برگ ها هستند.
  می توانید یک برگ زرد و نارنجی را نزدیک صورت و چشم هایتان قرار بدهید. ( در این ژست عکاسی پاییزی بزرگ یا کوچک بودن برگ به انتخاب شما بستگی دارد و این که تا چه اندازه می خواهید صورتتان را کاور کند )
 • یکی دیگر از کارکرد های برگ در ژست عکاسی پاییزی، استفاده از ویژگیِ بی وزنی او برای پرتاب شدن به روی هواست.
  برگِ خشک قطعا وزنِ کمتری نسبت به سایر گیاهانِ تازه دارد، از طرفی رنگ بندی سحر آمیز آن برای خیال انگیز تر کردن صحنه، باعث کاندید شدنش به عنوانِ اولین ابزار ژست عکاسی پاییزی در پارک یا جنگل است.
  برای این مدل از ژست گرفتن در پاییز به کمکِ برگ ها، می توانید روی زمین بنشنید و مقداری برگ در هر دو مشت خود جمع کنید و بعد دقیقا هم زمان با پرتاب کردنش به هوا، شاتر دوربین را فشار بدهید تا این صحنه را ثبت کند.
  این تکنیک در ژست عکس پاییزی تقریبا می تواند جز عکاسی اسپلش هم به حساب بیاید.

ژست گرفتن در پاییز در حال و هوای خانه

شما هیچ الزامی برای بیرون رفتن و گرفتن ژست عکاسی پاییزی در پارک را ندارید. می توانید از داخلِ خانه هم حس و حالش را به ژست عکاسی پاییزی خود منتقل کنید.
هر خانه ای یک پنجره دارد و اگر خوش شانس باشیم و خانه حیاط دار باشد کارمان راحت تر است (حتی اگر حیاطی نداشته باشیم و فقط قامتِ درختانِ کوچه از پنجره مشخص باشد هم کافیست).
بغضِ آسمان پائیز آنقدر زیاد است که حتی از کوچکترین پنجره هم مشخص می شود شما در هنگام گرفتن این عکس در چه فصلی قرار دارید.
به کنارِ پنجره بروید، اگر لباس مناسب این فصل هم تنتان باشد بهتر است چون می خواهیم حسِ سرما و خشکی هوا را منتقل کنیم، یک فنجان چای یا قهوه به دست بگیرید، حالا نیم رختان را کمی به راست یا چپ بچرخانید و تمام. این می تواند ژست عکس پاییزی پسرانه هم باشد.

 • اگر دوست داشتید می توانید به جای فنجان، یک کتاب یا یک مجله هم به دست بگیرید. تازه در لوکیشنِ خانه، دوباره می توانید از نشانه های معروفِ این فصل یعنی میوه هایش استفاده کنید.
  در این ژست عکس پاییزی می توانید یک انار را به دست بگیرید و ادایِ بوئیدن و آرامش گرفتن از آن با چشم های بسته را در بیاورید.

ژست عکس پاییزی تک نفره

یکی دیگر از اماکنی که سر زدن به آن در این فصل بیشتر از سایر فصل های دیگر میچسبد و خوراکِ ژست عکاسی پاییزی پسرانه و دخترانه است، کافه است.
خصوصا کافه های نزدیک انقلاب به خاطرِ نوستالژی بودنِ فضایشان، حال و هوای عکس را گرم تر و شاعرانه تر نشان می دهند.
یک میزِ کنار پنجره را انتخاب کنید، حالا وقتی به بیرون پنجره خیره هستید و بخارِ یک فنجان چای یا قهوه هم به شیشه می خورد، از عکاس بخواهید به بیرون کافه برود و از این موقعیتِ شما عکس بگیرد (سه پایه بهترین دوست و عکاسِ شماست. لزوما احتیاجی به حضور یک فرد برای گرفتنِ این عکس ها ندارید، کلا یاد بگیرید مستقل باشید). بر عکسش هم می شود.
می توانید در این ژست عکاسی پاییزی، به داخلِ کافه بیائید و همین کادر و سناریو را جوری ببندید که درختان خشکیده، ماشین ها، خیابان و حتی رهگذر ها در پشتِ پنجره مشخص باشند و شما هم در گوشه ای از کادر در حالِ سیگار کشیدن باشید.

ژست عکاسی پاییزی شیک و ساده

این پز را دو نفره هم می توانید بگیرید. بالاخره هر چه نباشید فصلِ پائیز است و هوا بس هوایِ رل زدن است.
در این ژست عکس پاییزی در پارک، می توانید در حالی که ادای قدم زدن در می آورید و محبوبتان هم در کنجِ آغوشتان از سرمای این فصل کز کرده است، عکس بگیرید.
این که دوربین را کجا بکارید (پشت سر، سمتِ راست، چپ یا رو به رو، کاملا به سلیقه شخصیتان وابسته است. البته ژست راه رفتن روی برگ های پائیزی از پشتِ سر شاعرانه تر است).

در پایان مقاله اگر شما هم ایده ای برای عکاسی پائیزی دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *