ایده عکاسی شب یلدا ، ایده عکس برای شب یلدا

یک وانت پر از ایده عکاسی شب یلدا!

ایده عکاسی شب یلدا، شاید در نگاه اول خیلی راحت به ذهن برسد. احتمالا به خاطر این است که فکر می کنیم چون دکورِ صحنه پر از رنگ های شاد و چیز های خوش مزه و جذاب است، در نتیجه اگر فقط خودمان را به آن ها بچسبانیم کار تمام است.
پس دلیلِ جذاب نبودنِ عکس های یلداییِ هر سالمان همین بوده؛ توهمِ خاص بودن، بدونِ پیاده کردنِ تکنیک هایِ خلاقانه مخصوصِ ایده عکس شب یلدا. برای رسیدن به واقعیت با اکستون استودیو همراه باشید.

قبل از اینکه به سراغ معرفی ایده های عکاسی شب یلدا برویم می خواهیم بهترین ایده ممکن را معرفی کنیم؛ آماده اید؟
دوست دارید بدون هزینه کردن برای لباس و کفش و … بهترین عکس های یلدایی را داشته باشید؟ دوست دارید عکس هایتان حرفه ای نورپردازی و ادیت شوند؟ دوست دارید امسال میان فامیل بدرخشید؟ اگر پاسخ همه ی این سوال ها بله است که شک نکنید استفاده از تم یلدایی اکستون استودیو بهترین ایده عکاسی شب یلداست. میگویید نه؟ عکس هارا در ادامه ببینید:

ایده عکاسی شب یلدا از کجا به ذهنمان می رسد؟

اگر قبول دارید که یلدا طولانی ترین شبِ سال است پس یعنی خاص بودنش را با تمامِ وجود درک کرده اید.
حالا به نظرتان اگر مثلِ رویه سابق بخواهیم این شبِ ویژه را با چند ژستِ از مد افتاده و رده خارج، ضایع کنیم؛ نباید به خلاقیت و باستانی بودنِ رسومِ ایرانی شک کنیم؟ ایده گرفتن در این شب با نگاه کردن به هر چیزی در ذهن جرقه می خورد.
از یک انارِ قرمز که به رنگِ خونِ عاشقان سرخ است، تا آن دیوانِ حافظی که متاسفانه خیلی از ما فقط یک بار در سال به سراغش می رویم و همان یک بار هم فقط تعبیرش را می خوانیم.
البته بعضی ها فکر می کنند چون در میانِ وفورِ نعمتِ میوه هایی چون هندوانه و انار و پرتقال و… قرار دارند، پس می توانند همه این ها را روی دوششان بار بزنند و نامش را بگذارند ایده عکس برای شب یلدا.
جالب این جاست که وقتی به این ژست های شلوغ و پر میوه نگاه می کنید، آدم حس می کند طرف فقط یک بلندگو کم دارد تا جاااار بزند: (هندونه دارم آی هندونه، قند و عسل فراوونه!).
خواستیم بگوئیم که در هر حالتی که هستید، از لطافتِ ژست کم نکنید و تمامِ دنیا را در کادرِ عکسِ یلدائیتان جا ندهید. اما چگونه؟

ایده عکاسی شب یلدا با کیک

این قسمت احتمالا بابِ دلِ نو گلانِ نو شکفته است که به تازگی به وصالِ هم رسیدند و این روز ها بازارِ خریدِ کیک و شیرینی برایشان حسابی داغ است.
ایده عکس برای شب یلدا با کیکی که طرحِ انار دارد، قطعا می تواند آن حالتِ کلیشه ای استفاده از خودِ میوه انار در عکس های یلدایی را جبران کند. این کیک را در میانه میز بگذارید و اطرافش را با راحت الحلقوم، آجیل، انار دانه شده، دیوان حافظ و … رنگ و رویی بدهید. حالا خودتان و همسرتان در پس زمینه قرار بگیرید اما توجه کنید که دوربین را در حالتی قرار بدهید تا پس زمینه کمی تار تر از دکورِ روی میز به نظر برسد درواقع روی خوردنی های روی میز فوکوس کنید.
اگر بتوانید فضا را با شمعِ روی کیک، کمی رمانتیک کنید و ژستِ بوسه بگیرید، مطمئن باشید شما بهترین ایده عکاسی شب یلدا دونفره را عملی کرده اید.
برای ژست های دو نفره کیکی هم یک راهِ دیگر وجود دارد. هر دو نفرتان با یک دست گوشه ای از کیک را نگه دارید و به سمتِ دوربین بگیرید و یک لبخندِ معصومانه هم گوشه لب داشته باشید. در این ژست اگر به یک دیگر نگاه کنید هم که دیگر رسماً می شود فیلمِ love story.
شاید به نظر ساده برسد اما مطمئن باشید شما از آن حالتِ کسالت بارِ ایستادن کنارِ میزِ آجیل و لبخندِ مصنوعی زدن نجات پیدا کرده اید.

ایده عکس شب یلدا با تجهیزاتِ مخصوصِ یلدایی

شاید فکر کنید وقتی حرف از تجهیزات می شود، یعنی باید یک تانک وسیله مخصوص برای این شب مهیا کنیم.
ولی قضیه ایده های عکس یلدا ساده تر از این ها جمع می شود. هر چند به علتِ وضعیتِ معیشتیِ فعلی، خیلی از ما قدرتِ خریدِ آجیل یا تنقلاتِ گرانِ دیگر را نداریم، اما این باعث نمی شود چیزی از خلاقیت و هوشِ یک ایرانی کم بشود.
ذهن های ما همیشه روشن و پر از ایده است، حتی اگر در سخت ترین شرایط، روزگار را بگذرانیم.
در خانه های ایرانی خصوصا آن اصیل هایش، با آغازِ فصلِ زمستان یک وسیله گرما بخش به دکورِ خانه اضافه می شود و آن چیزی نیست به نامِ کُرسی. کرسی در این شب یکی از بهترین تجهیزات برای متمرکز کردنِ وسایلِ یلدایی در یک نقطه است.
در ضمن اگر خانواده پر جمعیتی دارید، این وسیله می تواند نمادِ اتحاد و در کنارِ هم بودنِ اعضایِ خانواده در این شب باشد.
در این ایده عکس برای شب یلدا، اگر می توانید رویِ کرسی را با تنقلات و هندوانه تزئین کنید، بعد بنشینید و همگی دورش حلقه بزنید و دست هایتان را دایره وار به دستِ هم بدهید. حالا هر کدامتان انگار که یک نفر چیزِ خنده داری تعریف کرده است، ژستِ خندیدن از تهِ دل را بگیرید.
شاید این الان فقط یک ژست به نظر برسد اما مطمئن باشید این حال به زودی در واقعیت هم به خانه هایمان راه پیدا می کند.

ایده عکاسی شب یلدا ی شاعرانه

البته که ما پیشنهاد می دهیم در باقیِ ایام سال هم به سراغِ حضرتِ حافظ بروید، اما به صورتِ مرسوم، دیوانِ حافظ از نماد های اصلیِ این شبِ طولانی است.
در این ایده عکس شب یلدا شما می توانید فضا را کمی شاعرانه و لطیف کنید و دوربین را طوری قرار بدهید که نیم رخِ شما به هنگامِ تفال زدن و بوسیدنِ دیوان، سوژه اصلی باشد. اگر هم دوست دارید فضا را کمی از حالتِ سادگی بیاورید، می توانید زاویه را طوری تنظیم کنید که سفره یلداییِ شما به حالتِ نسبتاً تاری در بک گراندِ عکس قرار بگیرد.

در ایده عکس برای شب یلدا، میوه ها بهترین دستیارِ شما هستند

ابتدایِ مقاله هم گفتیم که از پر کردنِ بیش از حدِ کادر با انواع و اقسامِ میوه جداً خود داری کنید؛ چون واقعا پیامِ خوبی نمی رساند.
می دانید که هندوانه، ستونِ یک سفره یلدایی است. برای این کار می توانید یک اسلایس از آن را که به صورتِ مثلثی  بریده شده را، مقابلِ یکی از چشمانتان قرار بدهید و در این حالت یکی از آن خنده های دلبرانه تان هم حواله عکاس بکنید.
فراموش نکنید که در همه این ژست ها، سعی کنید نماد های دیگری از شبِ یلدا را در عکس بگنجانید مثلِ قرمزیِ لباس یا دامن، میز یا کُرسی که در بک گراند حضور دارد و سرشار از تنقلاتِ خوش مزه است و … .

ایده عکاسی شب یلدا با لباسِ ویژه

این لباسِ ویژه ای که می گوئیم، لزوما یک رزم جامه جنگیِ مخصوصِ این شب نیست! هر لباسی که اندکی توناژِ قرمز داشته باشد، می شود لباس شب یلدا. پس در این زمینه خیلی سخت گیری نکنید (ولی دیگر نه در حدِ عرق گیر قرمز).
اما از آن جایی که یلدا یک ضیافتِ باستانی است، داشتنِ رگه های سنتی و با اصالت در لباسِ قرمزی که انتخاب کرده اید، خیلی می تواند عکس را ایرانی تر کند. مثلا استفاده از گلِ سینه هایی با طرحِ بُته جِقه که از طرح های اسلیمی و پر طرفدارِ ایرانیان بوده یکی از راه های کم خرج برای خاص تر کردنِ لباس های ساده ماست.
یک ایده عکاسی شب یلدا که می تواند به کمکِ آرایش و زیور آلات عملی شود، استفاده کردن از تاجِ گُل بر روی سر است.
خانم ها! حتی تصورش را هم نمی توانید بکنید که با همچین تاجِ گل ساده و جذابی، تا چه حد شبیه به ملکه ماهِ مِی خواهید شد.

حالا اگر شما بخواهید ضیافتِ یلدایِ امسال را خاص  برگزار کنید، دوست دارید این کار را به آتلیه های حرفه ای محول کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *