ژست عکس شب یلدا ، ژست عکاسی یلدا ، عکاسی یلدایی

ماندگار ترین ژست عکس شب یلدا

ژست عکس شب یلدا دقیقا باید به اندازه بی همتا بودنِ این شب، خاص و ماندگار باشد.
شاید از زمانی که بازارِ فضای مجازی داغ تر شد و ما هر روز پست ها و استوری های سرشار از خوشبختیِ اینفلوئنسر ها را برانداز می کنیم، ایده های بیشتری هم برای ژست های عکاسی به ذهنمان می رسد.
اما داستان این جا است که خیلی از آن ها با کوهی از امکانات و دکور های افسارگسیخته، ژست های لاکچری می گیرند و احتمالا فقط از دور دل می برند. حالا به نظرتان راهی برای جذابیت در ژست عکاسی یلدا با حفظِ سادگی و خاص بودن وجود دارد؟ با اکستونِ ایده یاب، همراه شوید.

صبر کنید!!!

قبل از اینکه ادامه مقاله را بخوانید یک پیشنهاد ویژه داریم.
اگر می خواهید ژست هایتان امسال تکراری نباشد و میان فامیل بدرخشید بیایید به اکستون استودیو! بله منظورم دقیقا همان است که در ذهنتان می چرخد. اکستون استودیو امسال با تم یلدایی اش حسابی ترکانده است.
عکس هایش را در ادامه می بینید. تازه لباس و کفش و بقیه چیز ها را هم داریم فقط بیایید و عکس بگیرید و بدون استرس منتظر تحویل عکس هایتان باشید.

ژست عکس شب یلدا با چاشنیِ خلاقیت

اصلا شبِ یلدایی که با چند عکسِ ناب به پایان نرسد که شبِ یلدا نیست. تازه مثلِ نوروز هم 13 روزِ تمامِ وقت نداریم تا با دکورِ هفت سین عکس بگیریم و فقط چند ساعت فرصتِ به کار بستنِ ژست های ایده آل با دکورِ یلدایی را داریم.
ما از صبح برای رسیدنِ این شب در تکاپو هستیم. انار های دانه شده در ظرفِ کریستالی می ریزیم، آجیل هایی که از قبل برای خریدشان کلی پول پس انداز کردیم را در کاسه ها جا می دهیم، باسلوق گردویی و شیرینی و هندوانه هم که اگر نباشند سفره رنگ و رویی ندارد. حالا که برای تهیه تمامِ این ها، این اندازه زحمت کشیده ایم و هزینه کردیم، رواست که چند عکس هم برای ثبت کردنشان در تاریخ نیندازیم؟
شما می توانید هر کاری که به ذهنتان می رسد را انجام بدهید. این که فقط با یک برش هندوانه عکس بگیرید یا این که آنقدر این شب برایتان اهمیت داشته باشد که به سراغِ آتلیه های عکاسیِ مخصوص بروید.
اما چیزی که نباید فراموش کرد این است که، ژست عکاسی یلدا نیاز به آچرکشی اساسی در مبحثِ خلاقیت دارد. پس خواهشاً دورِ ایده اشاره کردن به ظرفِ آجیل یا پسته خوردن در زیرِ کُرسی را خط بکشید.

چند ایده برای ژست عکس شب یلدا

داشتیم سری به ایده های عکاسی یلدایی بازیگران در چند سالِ اخیر می زدیم، که فهمیدیم گویا همه شان با یک آتلیه با دکوری ثابت و شلوغ قرار داد بسته بودند. چون متفق القول همگی یک دیوان حافظ سفیدِ یک شکل دستانشان بود و ژست هایشان هم که برکتِ خدا، تکرار در تکرار بود. اما ما همچین چیزی نمی خواهیم. چون می دانیم شما دقیقا به چه چیزی نیاز دارید.:

ژست عکاسی شب یلدا دونفره

همه ما تقریبا یک پنجره که رو به حیاط باشد داریم. یا اصلا اگر در آپارتمان باشیم حتما قسمتی از آسمان، پشتِ پنجره هایمان خود نمایی می کند.
یکی از ایده های شبانه در ژست عکاسی یلدا، ریسه بستن روی پنجره است. شما در این حالت، می توانید با همسرتان به صورتِ نیم رخ باستید، یک انارِ قرمزِ جذاب را مشترکاً در دست بگیرید و حالا هر دو به یک دیگر لبخند بزنید. سعی کنید در این ژست آنقدر به هم نزدیک بشوید که نفس هایتان را روی صورتِ هم احساس کنید.
حالا ترکیبِ ریسه های سفیدِ روی پنجره در شب، با لباس های شما و آن انار که همگی به رنگِ قرمز هستند، می تواند فضا را حسابی شاعرانه کند.

ژست عکاسی یلدا تک نفره

باید قبول کرد که همه ما کاپِل نیستیم و یکی در میان در حالِ طی  کردنِ روز های لذت بخشِ هیچ کاره بودن و سینگلی هستیم.
اگر فعلا نه دوست دختر کسی هستید، نه همسرِ شخصی، نه مادرِ کودکی و نه حوصله بر دوش کشیدنِ هیچ لقبِ دیگری را دارید، می توانید از این ایده تک نفره استفاده کنید.
در این ژست یلدایی، شما تقریبا نیاز به یک متر پارچه ساتنِ زرشکی دارید. پارچه را طوری روی میز قرار بدهید که 90% آن مثلِ آبشاری از میز آویزان شده باشد. می توانید روی میز را از تنقلاتِ یلدایی پر کنید و در این قسمت هیچ محدودیتی ندارید. حالا روی زمین بنشینید (دقیقا در نقطه اتصالِ پارچه بلندی که از میز آویزان است و روی زمین کشیده شده. طوری که بک گراندِ شما کاملا با پارچه زرشکی پوشیده شده باشد و روی سرتان هم بهشتی از خوردنی ها باشد).
اگر دوست داشتید می توانید در این ایده عکاسی یلدایی،  یک دیوانِ حافظ در دست بگیرید یا حتی مشغولِ خوردنِ یک قاچ هندوانه مثلثی باشید و به دوربین لبخند بزنید. همین قدر ساده، همین اندازه با نمک.

ژست عکس شب یلدا برای عاشقانِ ادبیات

این بخش مخصوصِ آن هایی است که حسابی حوصله سناریو چیدن و صد البته خاص بودن دارند. 
توجه داشته باشید که ما این بار نه دیوانِ حافظ بلکه می خواهیم خودِ حضرت لسان الغیب را در کنارِمان داشته باشیم. البته تصور نکنید که برای دیدنِ چنین صحنه ای نیاز به مصرفِ مواد و توهم های سنگین دارید، بلکه فقط با یک طراحی لباس ساده، می توانید خودتان را شبیه به حافظ یا حتی در ژست عکس شب یلدا دونفره، همسرتان را به شمایلِ شاخ نبات در بیاورید.
در این ژست عکس شب یلدا، می توانید با چند لباس کلاسیک، عمامه و خرقه صوفیانه درست کنید.
حالا این حضرتِ حافظ با ژست هایش یا می تواند در زیرِ کرسی برای همه از دیوانش شعر بخواند، یا در حالِ انار تعارف کردن به مهمانانِ دیگرِ حاضر در جمع باشد. صد ها کارِ دیگر هم می شود با این قامت و پوشش کرد که البته تمنا می کنیم حرمتِ حضرتِ حافظ را نگه دارید و با لباس هایش در پارتیِ یلداییِ خود، تکنویِ هلکوپتری نزنید.

ژست عکس شب یلدا با اکسسوری مخصوص

این روز ها با یک سرچِ ساده از شیر مرغ تا جانِ آدمیزاد قابلِ تهیه و خریداری است. خصوصا وقتی که نزدیک به اعیاد یا ضیافت های باستانی چون یلدا باشد، بازارِ فروشِ لوازمِ تزئینی و اکسسوری های یلدایی داغ تر می شود.
اگر دوست دارید کمی دوزِ هنری بودنِ ژست ها را بالا ببرید و از حالتِ یک نواختیِ استفاده از میوه ها و تنقلاتِ این شب در عکس هایتان دوری کنید، می توانید از نماد های تزئینی اش استفاده کنید.
مثلا برای خانم ها، استفاده از گوشواره یا گردن بند های انار خیلی می تواند جذاب باشد. در این عکسِ پرتره، می توانید در کنارِ استفاده از این جواهراتِ نچرال و خاص، از نمادسازی با رنگ ها هم در لباس هایتان بهره بگیرید.
مثلا ترکیبِ یک پاپیون و ساس بندِ قرمز به همراهِ یک پیراهنِ سفید، حسابی می تواند عکسِ شما را یونیک و جذاب کند. برای آقایان هم کروات هایی که طرحِ هندوانه دارند را پیشنهاد می دهیم.

آخرین کلام

دیدید؟ عکاسی یلدایی خیلی می تواند خاص تر از این حرف ها باشد و ممکن است تا به امروز اصلا به آن توجه نکرده باشیم.
ولی به صورتِ کلی اگر امکانِ فراهم کردنِ هیچ کدام از این شرایط را در خانه ندارید (از همان ریسه ساده گرفته تا لباس های مخصوصِ حضرتِ حافظ)، ما پیشنهاد می دهیم کارِ گرفتنِ عکس های خلاقانه را به کاردان بسپارید و ثبتِ یک عکسِ بکر و جذاب را به اکستون استودیو.

 

هم ایده ی من! حداقل یکی از سناریو هایی که دوست داری در عکس های یلدایی خود پیاده کنی را در کامنت ها به اشتراک بگذار.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *