ایده عکس سالگرد ازدواج ، عکاسی سالگرد ازدواج

7 ایده عکس سالگرد ازدواج که جشنتان را متفاوت می کند

ایده عکس سالگرد ازدواج در حقیقت یک وقتِ اضافی در ماراتن گرفتنِ عکس های عروسی است.
از این جهت که ممکن است مثلا شما 10 سال قبل ازدواج کرده باشید و در آن زمان چون صنعتِ فوتوشاپ و ایده پردازی برای ژست های خلاقانه هنوز شناخته شده نبود، در نتیجه حالا در سالگرد ازدواجتان فرصت دارید عکس های به روز و خلاقانه بگیرید.
حالا دیگر آن عکس های عجیبی که ده سال پیش با پوست چرب، ابروهای نازک، آرایش خلیجی و البته کت های براق گرفته اید را با خیالِ راحت دفن کنید.

ایده عکس سالگرد ازدواج از کجا پیدا کنیم؟

عکاسی سالگرد ازدواج هم مثلِ سایرِ مناسبت ها، یک بهانه شیرین برای به ثبت رساندنِ لحظه هاست.
شب یلدا، سال نو، ماهگرد ها، اعیادِ مذهبی و آئینی و حتی مناسبت های غیر ایرانی مثلِ کریسمس و هالووین، همگی وقایعی هستند که ما را تشویق به گرفتن عکس های خلاقانه می کنند.
اما در این بین، عکاسی سالگرد ازدواج، انگار مقدس ترین بهانه در بین این ایام است. روزی که دو نو گلِ نو شکفته، زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند و حالا انقدر از درکنارِ هم بودن بِهشان خوش گذشته که دوست دارند سالگردشان را با یک عکسِ جذاب خاطره انگیز تر کنند. ایده عکس سالگرد ازدواج با نگاه کردن به هر چیزی در ذهن شکل می گیرد.
از یک میزِ پر شده از گل های سرخ و یک کیکِ کوچکِ قلبی شکل و حلقه ای در میانِ آن گرفته، تا درختی کهنسال در شهرِ اجدادیِ عروس خانم که پس زمینه عکسشان است و به صورتِ استعاری، نمادِ باروری و عمرِ طولانی محسوب می شود.
اما ما نیاز به ایده های بیشتر داریم؛ درست است؟

صبر کنید!!!! قبل از عکس گرفتن باید ژست یاد بگیرید. مقاله ژست عکاسی منتظر شماست…

ایده عکس سالگرد ازدواج؛ ساده اما زیبا

غالبِ خوانندگانِ این مقاله دنبالِ ایده عکاسی سالگرد ازدواج در خانه هستند.
پس ما یک ایده ساده اما جذاب را پیشنهاد می دهیم. در این حالتِ شما می توانید یک جعبه رزِ قرمز که عددِ سالِ ازدواجتان با شمعی روی آن خودنمایی می کند را سوژه اصلی قرار بدهید.
حالا شمع را روشن کنید و تا می توانید نور های اضافه دیگر را از بین ببرید.
دوربین را طوری قرار بدهید که شمع و جعبه گل در وسطِ کادر قرار بگیرد و حالا خودتان و همسرتان در پشتِ آن باستید و یا اصلا در حالتِ نشسته ژستِ بوسیدن بگیرید.
توجه داشته باشد که حالتِ پرتره دوربین در این ژست از اهمیتِ بالایی بر خوردار است. شما و  همسرتان در پس زمینه باکس گل هستید و حالتِ بوکه کمک می کند بک گراند تار به نظر برسد و سوژه اصلی که گل و شمع است بیشتر موردِ توجه قرار بگیرد.
اگر دوست دارید فضا کمی از سادگی در بیاید می توانید هردویتان یک فشفشه کوچک را رو به دوربین و بالایِ جعبه گل در دست بگیرید.
البته میان عکس هایی که در این مقاله می بینید هم ایده هایی پیدا می شود پس اصلا دیدنشان را از دست ندهید.

ایده عکاسی سالگرد ازدواج با کیک

یک ژستِ سر سنگین برای عکاسی سالگرد ازدواج با کیک این است که هر دو در حالِ برش زدنِ کیک باشید؛ طوری که دست هایتان روی هم قرار دارد و با عشق به هم خیره شدید.
یک ایده ریسکی اما خلاقانه دیگر هم وجود دارد که باز کیک، نقشِ اولِ آن را بازی می کند. اما در این حالت نیاز به یک عکاسِ ماهر دارید که استادِ شکارِ لحظه ها باشد و به موقع سوژه را ثبت کند. هر دو در کنارِ هم باستید و کیک را در دست بگیرید.
حالا طوری که انگار یک لحظه حواستان پرت شده و کیک در حالِ سر خوردن از دستتان است و در حالتی مابینِ زمین و هوا معلق است، عکس را بگیرید. توجه کنید که میمیکِ صورتتان در عکس هایی که تمِ کمدی دارند بارِ اصلیِ سناریو را به دوش می کشند.
مثلا در این ایده عکس سالگرد ازدواج، هر دو باید با حالتی نگران و چشم هایی درشت و متعجب و دهانی باز، به کیکِ در حالِ سقوط از دستتان نگاه کنید.

ایده عکاسی سالگرد ازدواج در طبیعت

درست که طبیعت پتانسیلِ زیادی برای گرفتنِ عکس های رمانتیک دارد، اما خواهشا کمی از دوزِ خلاقیتتان کم کنید تا بعداً بتوانید عکس های منشوریتان را حداقل بعد از 18 سالگیِ فرزندتان به او نشان بدهید!
از بیش از حد کمدی بودن و به خطر انداختنِ جان هم به شدت خود داری کنید.
مثلا این که ایده اصلی این باشد که مرد در حالِ ماهیگیری است و زن که نمادِ ماهی است را با قلاب شکارمی کند، بیشتر می خورد ایده فیلم های ژانرِ وحشت باشد تا ژست های رمانتیکِ ایده عکاسی سالگرد ازدواج.
یکی از ایده های پر کاربرد در عکس های سالگرد ازدواج، استفاده از تکنیکِ عکس در عکس است. در این حالت می توانید به طبیعت بروید و قابِ عکسِ عروسیتان را در عکس به دست بگیرید. این گونه شما بدونِ هیچ حاشیه رفتنی به مخاطب می فهمانید که امروز سالگردِ ازدواجتان است.
اصلا این ایده را هر سال می توانید اجرا کنید و قابِ عکسِِ سالگردِ قبلیتان را به دست بگیرد و هی همین طور تا ابد این چرخه را ادامه بدهید.

ایده عکاسی سالگرد ازدواج با بچه

اگر چند سالی از عروسیتان می گذرد، می توانید از کودکتان به عنوانِ یک ایده عکس سالگرد ازدواج استفاده کنید.
اگر بچه نوزاد است و دست های کوچکش می تواند دلِ هرسنگ دلی را آب کند و به ازدواج ترغیبش کند، می توانید هر دو حلقه خود را مشتِ کودک قرار بدهید و بعد یک شات از دستانش بگیرید.
البته سعی کنید وقتی بچه خواب است این کا را بکنید . یعنی از جنبه های ایمنی قضیه مطمئن بشوید. چرا که اگر حواس جمع نباشید خیلی احتمال دارد که خدای نکرده بچه یکی از حلقه ها را در دهانش بگذارد و اتفاقِ خوبی رقم نخورد.
یک ایده عکس سالگرد ازدواج دیگر هم وجود دارد که دوباره بچه شما نقشِ اول را بازی می کند. مثلا می توانید یک بادکنک که عددِ سالِ ازدواجتان است را به دستِ کودک بدهید و خودتان و همسرتان در پس زمینه عکس قرار بگیرید.
اگر طرفدارِ ژست های رمانتیک هستید هم می توانید با یک بوسه جانانه، بک گراندِ جذاب تری خلق کنید.

اگر به دنبالِ خاطره انگیزتر کردنِ سالگردِ ازدواج خود هستید، روی اکستون استودیو حساب کنید.
راستی عکاسی سالگرد ازدواج با یک تم رویایی در اتلیه هم خوب می شود نه؟ می خواهید این تم رویایی مخصوص را ببینید؟ فقط کافیست روی دکمه زیر بزنید و کمی پایین بیایید و عکس ها را ببینید

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *