ایده عکس ولنتاین ، ژست عکاسی دونفره ولنتاین

یک باکسِ قرمز پُر از ایده عکس ولنتاین

ایده عکس ولنتاین می تواند به اندازه ژستِ عکس های دهه هفتاد، خنده دار یا خلاقانه و عاشقانه باشد.
شما به عنوانِ دو فردی که ادعایِ عشق و عاشقی می کنید، احتمالا هر بار که هم دیگر را می بینید، به فکرِ گرفتنِ یک عکسِ رمانتیک میوفتید. اما حقیقت این است که روزِ عشق یا همان ولنتاین، حسابش با روز های عادی فرق دارد باید دوزِ خلاقیتِ بیشتری برای گرفتنِ عکس به خرج بدهید.
از ژست و تمِ مخصوصش گرفته، تا لباسی که برای پوشیدن انتخاب می کنید باید هارمونیِ دقیقی با این روز داشته باشد.

تاریخچه کوچکی از ایده عکس ولنتاین مقدس

ما ایرانی ها اصولا هر چیزی که در مسیحیت ریشه داشته باشد را نمادی از کلاسِ کاری می دانیم و دوست داریم در زندگیِ روزمره پیاده کنیم. حالا نه این که خودمان کم جشنِ باستانی داشته باشیم ها، نه! لزوما فقط برای خاص بودن و جهانی بودنش دوست داریم به بهانه ای جزئی از آن باشیم؛ مثل کریسمس یا هالووین یا همین ولنتاین.
سَنت ولنتاین، یک قدیسِ مسیحی بود که افسانه های زیادی برایش روایت می کنند.
مثلا یکی از داستان هایش که به عشق مربوط است، داستانِ شفایِ چشمِ دخترِ زندانبانش بود و نامه عاشقانه ای که قبل از کشته شدنش با امضایِ(ولنتاینِ تو) برای او نوشته بود.
در افسانه های اسکاندیناوی هم 14 فوریه (25 بهمنِ خودمان) روزِ جفت گیری پرندگان است که به نمادی از عشق معروف است.

یک فکتِ خنده آور

آیا می دانستید در سال 1398 فروشِ بادکنک های قرمز و قلبی شکل در روزِ ولنتاین از سوی دولت ممنوع اعلام شد!؟ :/

ایده عکس ولنتاین را از کجا بیاوریم؟

از اعماقِ قلبتان. لازم نیست کارِ شگفت انگیزی انجام بدهید فقط کافی است یک لحظه فکر کنید در این روزِ لطیف دلتان می خواهد در چه موقعیتِ فیزیکالی با محبوبتان قرار بگیرید؟
اما در هر حال ممکن است هر چه به صدایِ درونتان گوش بدهید، باز هم ایده ای از ذهنتان بیرون نیاید. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

وقت معرفی ایده عکس ولنتاین است!!

آتشِ عشقتان را به همه نشان بدهید

البته هر چیزی که در این مقاله می گوئیم، ژست عکاسی دونفره ولنتاین است. چون مرسوم نیست که یک نفر فقط خودش در کادر بایستد و خیلی تراژیک روزِ عشق را تنهایی جشن بگیرد.
حالا یک دکورِ ساده بزنید. مثلا یک پس زمینه کاملا مشکی با یک چهارپایه چوبی بیشتر لازم نیست. البته پوشیدنِ پُلیور برای آقایان و پیراهن و دامنِ قرمزِ اناری برای بانوان هم فراموش نشود.
حالا بر فرض آقا روی چهار پایه بنشیند در حالی که بر روی صورتش جایِ لب ها و رژِ قرمزِ خانم است و خانم هم از پشتِ بغلش کرده است. دیگر از این جا به بعدش و این که با چه عمقی عاشقانه به هم نگاه کنید را کاملا به خودتان می سپاریم.

ایده عکس ولنتاین برای حیا پیشه ها

ژست عکاسی ولنتاین گرفتن برای همه عشاق کارِ راحتی نیست. گاهی خیلی دوست داریم یک عکسِ رمانتیک بگیریم ولی از طرفی نمی توانیم یا نمی خواهیم به آن شدتِ فیلم های عاشقانه هالیوودی باشد.
برای حلِ این معضل، رخ به رخ رو به روی هم باستید. حالا یک بادکنکِ قرمزِ قلبی را هر دو با دست مقابلِ نیم رختان بگیرید و ژستِ بوسیدن در بیاورید. البته توجه کنید که بادکنک به آنقدر بزرگ نباشد که بیننده اصلا نفهمد دو نفرِ پشتِ آن ایستاده اند.

درونِ آینه رو به رو چه می بینی؟

اگر بدانید که آینه ها، این موجوداتِ صیقل خورده صاف و ساده، تا چه حد پتانسیلِ همکاری در عکس ها را دارند یک لحظه هم ولشان نمی کنید.
هر دویتان مقابلِ آینه باستید. حالا آقا پشتِ سرِ خانم قرار بگیرد ژستِ بستنِ گردنبند به گردنِ خانم، انداختنِ گوشواره برای او یا حتی بافتنِ موهایش را بگیرد.
در این جا لازم است یک بارِ دیگر تاکید کنیم که حتما نماد هایِ قرمزی از ولنتاین را در صحنه جا بدهید. از دکورِ اطراف تا رنگِ لباس هایتان همگی باید نشانه ای از روزِ عشق داشته باشد.
اگر کار با نرم افزار های ویرایش عکس را بلدید می توانید دو عکسِ مختلف بگیرید. مثلا عکسی که در حالِ بوسیدنِ هم هستید را در تصویرِ آینه مونتاژ کنید. حالا در عکسِ اصلی که خارج از کادرِ آینه است، یک ژستِ دیگر بگیرید و فقط عاشقانه به هم نگاه کنید.
این ایده برای عشاقی که کمی روحیه دارک و خلاقانه دارند، می تواند رضایت بخش باشد.

ایده عکاسی ولنتاین ساده

این ژست عکس ولنتاین در خانه هم هست. به صورتِ مخالف کنار هم دراز بکشید طوری که بتوانید سرتان را روی شانه هم بگذارید.
حالا کافی است یک دوربین از این قطبِ مثبت و منفی که ساخته اید، از بالا عکس بگیرد. بوسیدن و نگاهِ عاشقانه هم که خرجی ندارد. بزنید تنگِ این عکس و کمی حال و هوای رمانتیک به آن بدهید. بله دیگر خودتان استادید؛ می دانید چه می گوئیم.

ایده عکس ولنتاین با چاشنیِ سانسور

می خواستیم بگوئیم در لیوان های پایه دارِ مخصوص، تا نیمه شامپاینِ قرمز بریزید؛ بعد همین که در حالِ به هم کوبیندِ نوکِ لیوان ها هستید از دست هایتان عکس بگیرید. اما دیدیم شاید مشکل داشته باشد.
پس یک استکان ماء الشعیر انگوریِ عالیس را در همین لیوان ها بریزید و این ایده را پیاده کنید تا ما هم به دردسر نیوفتیم:)

یک نکته تفریحی

اگر دوست دارید با این روز بیشتر آشنا شوید، فیلمِ (مجنونِ لیلی) را حتما ببینید. در این فیلم روایتِ متفاوتی از روزِ سپندارمزگان یا روزِ عشاقِ ایرانی روایت می شود. (روزِ عشق در ایرانِ باستان 5 اسفند است).

خب حالا صادقانه بگوئید که امسال هم مرز های سینگلی را به تنهایی پیمودید یا خدا نظری کرد و بالاخره نیمه گشده را پیدا کردید که وارد این صفحه شده اید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *