ژست عکس بهاری ، ایده عکاسی با شکوفه های بهاری

6 ایده ناب و کلاسیک برای ژست عکس بهاری

ژست عکس بهاری یک اصطلاح است چون اول از این که بهار دیگر دارد کم کم تمام می شود و از طرفی شما این ژست ها را در هر فصلِ دیگری می توانید پیاده کنید.
تنها چیزی که تغییر می کند اِلمان ها و تغییر شکوفه به برگِ زرد یا برف است که اگر در موقعیتش باشید قطعا می توانید ژست های خلاقانه بگیرید.
البته ما درباره همه چیز نوشته ایم و باز هم می نویسیم و هرگز تصور نکنید که قرار است رهایتان کنیم چون خوب می دانیم که هر روز نیاز به آموزش و ایده گرفتن در تمامِ زمینه ها دارید.
پس بی معطلی می رویم سرِ اصلِ مطلب یعنی پیشنهاد دادن برای گرفتنِ یک سری ژست ها در طبیعتِ بهاری و تابستانی.

ژست عکس بهاری با آئینه

قضیه این جاست که می خواهیم کمی خلاقیت به ژستتان اضافه کنیم.
اصلا تصور نکنید که چون طبیعت به خودیِ خود عنصرِ جذابی است پس در نتیجه با هر تیپ و استایل و نگاه و زاویه ای می توانید در آن بهترین عکس ها را بگیرید.
بله طبیعتِ بهاری خارق العاده است ولی شما هم نباید مثلِ یک تکه چوبِ بی روح در وسطِ کادر باستید و هیچ کاری انجام ندهید.

 • برای این ژست می توانید از هر تعداد آئینه که می خواهید در اندازه ها و اشکالِ مختلف استفاده کنید.
  چیزی که مهم است نهایتِ استفاده از زیبایی این عنصر در کادرِ است.
  می توانید آئینه هایی که به شکلِ دایره یا مربع هستند را به وسیله نخ از شاخه های درخت آویزان کنید و حالا اگر در مقابلشان بایستید انعکاسِ تصویرِ جا مانده تان در تکه های مختلفِ آئینه ها، می تواند عکس را حسابی مرموز و هنری کند.
 • آئینه های شکسته هم می توانند جذاب باشند. مثلا اگر دوست دارید ژست عکاسی در بهار را به خاص ترین شکل عملی کنید، چند تکه شکسته شده آئینه را روی چمن بچینید.
  دیگر این که چطور به آن نگاه کنید یا به کجا خیره شوید، کاملا بسته به سلیقه شماست.

توجه!!!

آئینه ها اصلا سرِ شوخی ندارند. حواستان را حسابی جمع کنید که جایگذاری و کاشتِ دوربین طوری باشد تا تصویرش داخلِ هیچ کدام از آئینه نیوفتد.
این مورد حتی گاهی در ساختِ فیلم های سینمایی هم از دستِ سازنده در می رود و سوتی ساز می شود.
مثلا در فیلمِ بالرین، ما در چندین سکانسِ مختلف شاهدِ حضورِ فیلمبردار و دوربینش داخلشِ آئینه ها هستیم که واقعا ضایع و خنده دار است.

ژست عکاس بهاری با کتاب و مجله

اگر دوست دارید عکستان کم ترین میزانِ فضای پِرت و خالی را داشته باشد و از پیکسل به پیکسلش استفاده کرده باشید، سعی کنید دست هایتان را خالی به حالِ خود رها نکنید.
نشان بدهید در حالِ انجامِ دادنِ کاری هستید تا علاوه بر رئال بودن، به ایده عکس بهاری خود معنا و روایت هم اضافه کنید.

 • این بستگی دارد که دوست دارید حال و هوایِ عکس و لباس هایتان کلاسیک باشد یا کاملا امروزی باشد.
  ما تصور را بر این می گذاریم که شما هم مثلِ ما کلاسیک بازید و دوست داشتید در گذشته به دنیا می آمدید.
  برای این ژست عکاسی در طبیعت اینستاگرام، یک جلیقه و شلوارِ مام استایل پارچه ای به تن کنید. فرمِ ایستاده یا نشسته روی زمین هم فرقی نمی کند چون در هر صورت بک گراندِ شما فضایِ بهاریِ طبیعت است.
  یک کتاب که ترجیحاً به زبانِ انگیلسی باشد را از نیمه باز کنید. حالا از چند شاخه گل و گیاهی در اطرافتان هست استفاده کنید و در بینِ کتابی که بازش کرده اید قرار بدهید. الان می توانید کتاب و گل هایش را نزدیکی صورت بگیرید یا روی پاهایتان بگذارید یا حتی به سمتِ دوربین نشانش بدهید. این حتی می تواند ژست عکاسی بهاری کودک هم باشد.

ژست عکس بهاری با سایه ها

از کاراکترِ سایه ها به دو صورتِ می توانید استفاده کنید:

 • اول برای کسانی که اهلِ گرفتنِ عکسِ بدونِ چهره هستند یا مثلا دوست دارند یک ژست عکاسی بهاری دونفره مرموز داشته باشند که محبوبشان را به همه نشان ندهند تا چشم نخورد!
  وقتی آفتاب حسابی به وسطِ آسمان رسید، می توانید به طبیعت بروید و فقط از سایه خود که روی زمین افتاده است عکس بگیرید.
 • دومی اش برای کسانی است که دوست دارند از سایه درختان و گیاهان نهایتِ استفاده را کنند. این باید یک عکسِ پرتره با کادرِ خیلی بسته باشد.
  به این صورت که در همان تایمِ خورشیدِ وسطِ آسمان که بیشترین میزانِ تولید سایه را دارد، زیر یکی از درختان که شکوفه های آویخته انبوه دارد بروید، حالا طوری باستید که علاوه بر خودِ شکوفه ها یا برگِ درختان، سایه آن ها تا نیمه روی صورتتان افتاده باشد.
  این در صورتی ایده قشنگی می شود که فقط یک رُختان را تحتِ تاثیر قرار داده باشد. یعنی لازم نیست تمامِ صورتتان زیرِ شاخ و برگ پنهان باشد، همین که نیم رختان با سایه شکوفه ها ارایش شده باشد کافی است.

ژست عکس بهاری به کمکِ گیاهان

ایده عکاسی با شکوفه های بهاری به نظر ساده می رسد. یعنی همین که بروید و کنارِ یک درختِ پر بار باستید کافی است.
ولی ما نمی خواهیم پروفایلِ شما بعداً به استیکر یا گیف تبدیل شود. برای آن که بیش از حد ساده نباشد، اگر دختر هستید کمی به کمرتان انحنا بدهید، حالا دستانتان را در خرمنِ موهای چون گندمزارتان کنید و پیچ و تابش را زیاد تر کنید.
حتی می توانید با محکم تکان دادنِ سرتان و رها کردنِ موهایتان در باد، حال و هوای شاعرانه و حسِ رهایی اش را بیشتر کنید.
می توانید لبخند بزنید و چشمهایتان را ببندید. یا حتی یک عینکِ آفتابی بهترین دوستِ شما برای چالشِ چشم در چشم نشدن با لنزِ دوربین است. خلاصه که کمی دلبری کردن بلد باشید!

ژست عکس بهاری، قدیمی ولی ارزنده

یک ژست عکاسی دخترانه در طبیعت (و حتی پسرانه) که همیشه می تواند به دادتان برسد، ژست راه رفتنِ پشت به دوربین است.
بکر ترین چشم انداز که آبیِ آسمان و سفیدی ابر هایش بیشتر از جاهای دیگر به چشم می خورد را انتخاب کنید.
صورتتان را کمی بچرخانید که نیم رختان در عکس باشد، حالا دست هایتان را رها کنید و به طبیعی ترین حالتِ ممکن شروع به قدم زدن کنید.
الان دیگر دوربین وظیفه اش است که بهترین نسخه از پشتِ سرِ شما در هنگامِ راه رفتن در طبیعت را ثبت کند. فقط لطفا با متانت قدم بردارید.

و در نهایت

ادای هیچکس را در نیاورید. درست است که ما به شما برای ژست گرفتن ایده می دهیم ولی دلیل نمی شود که خودتان را محدود به چیزی کنید.
همان باشید که همیشه هستید فقط کمی خلاقیت و پویایی به بدن و استایلتان بدهید.
در ضمن استفاده از عنصرِ دوچرخه هم خیلی می تواند کادرِ عکس را جذاب کند. خصوصا دو چرخه های قدیمی که حس و حالِ نوستالژی در طبیعت را  به مخاطب القا می کنند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *