ژست عکس لب دریا اینستاگرام ، ژست عکاسی کنار دریا

سینمایی ترین ایده ها برای ژست عکاسی کنار دریا

ژست عکاسی کنار دریا از آن ایده هایی است که بعضا با سهل انگاری همراه می شود.
ما تصور می کنیم چون دریا به خودی خود یکی از عناصر جذابِ طبیعی محسوب می شود، پس گرفتن ژست کنار دریا هم نباید کارِ سختی باشد و هر فرمی که به خود بگیریم نتیجه قطعا یک شاهکار هنری از آب در می آید. این تفکر واضحا اشتباه است.
هر ایده پردازی برای عکاسی، خواه در معمولی ترین لوکیشن ها مثل روی مبل و خواه در سحر آمیز ترین مکان ها از جمله ژست عکاسی کنار دریا، نیاز به خلاقیت دارد تا از بند کلیشه ها آزاد شود.
علاوه بر تمام این ها، شما برای عکاسی در طبیعت به ویژه در شرایط رطوبتی مثل ژست عکس کنار دریا شمال نیاز به تجهیزاتی دارید که برای حرفه ای عمل کردن بهتر است همراه داشته باشید.
با این مقاله همراه باشید تا علاوه بر پیدا کردن ژست عکس کنار دریا دخترانه یا پسرانه، با قواعدش هم آشنا شوید.

چگونه برای عکس کنار ساحل دریا ایده پیدا کنیم؟

رئال بودن و طبیعی رفتار کردن، همیشه در هر ژست و لوکیشنی اولین راهکار برای داشتنِ یک پرتره دلربا و سینمایی است.
برای ژست عکس خانوادگی کنار دریا همین که میزان صمیمت و عشقِ بین خانواده را به ساده ترین شیوه ممکن نشان بدهیم، نیمی از مسیر طی شده است.
برای مثال در این مورد خاص، می توانیم با روشن کردن یک آتش و نشستن بر دورش، حرف زدن و خندین و حتی چایی نوشیدن، صمیمانه ترین ژست عکاسی خانوادگی کنار ساحل را بگیریم، بدونِ آن که سختی به خود داده باشیم.
اما در موارد دیگر چه؟ مثلا برای ژست عکس لب دریا اینستاگرام؟

چشم‌انداز ها را سوژه اصلی قرار بدهید

اگر دقت کرده باشید کارگردان ها یک ژست معروف برای کادربندی صحنه دارند و آن هم این است که دو دستِ خود را روی هم قائم می کنند و تا یک کادر مربعی ایجاد کنند.
اگر می خواهید ژست عکس لب دریا اینستاگرم تان جنبه هنری داشته باشد و چهره تان مشخص نباشد، از این میزانسن استفاده کنید. دوربین را پشت دست هایتان تنظیم کنید و بعد کادر را جوری ببندید که فقط دریا و ساحل از میانش مشخص باشد.
این ژست می‌تواند به فوکوس شما بر روی زیبایی منظره اطراف اشاره کند.

مثلِ کودکان رها باشید

کمتر پیش می آید که یک نفر از آب بازی کردن خوشش نیاید؛ این علاقه وجه مشترک میان اغلبِ کودکان و بزرگسالان است.
می توانید در قالبِ این پرسوناژ، نقش کسی را بازی کنید که در میانه ساحل در حالِ بازی کرن با آب و روی هوا پاشیدنش است.
این حتی می تواند ژست عکس کنار دریا دو نفره هم باشد، یعنی هر دو مشغول بازی در آب شوید. این ژست می تواند تمامِ ذره های عکستان را سرشار از حس زندگی و تازگی کند.

قدم زدن بلدید؟

قضیه را پیچیده نکنید، قرار نیست این ژست عکس لب دریا اینستاگرام شما برنده جایزه پولتیزر عکاسی بشود، فقط قرار است یک عکس قشنگ باشد همین.
ژست قدم زدن لبِ ساحل یکی از بی خرج ترین و راحت ترین فیگور هاست. اما گفتیم قرار است خلاق باشیم و از بند کلیشه ها آزاد شویم، پس همین قدم زدن ساده هم جای ایده پردازی دارد.
مثلا در ژست عکس کنار دریا دخترانه یا پسرانه خود، می توانید خط راه رفتن را طور تنظیم کنید که تبدیل شوید به محلِ طلاقی با خطِ افق و دریا.

آفتاب یک دارایی ارزشمند است

لحظات طلوع و غروب آفتاب همیشه یکی از شاعرانه ترین موقعیت ها در ژست عکی کنار دریا پسرانه یا دخترانه است.
با نشستن در شن‌ های ساحل و گرفتن یک کتاب در دستتان یا بازی با موهایتان، می‌توانید لحظات خاصی را به تصویر بکشید.

سرگرم یک کاری باشید

اگر اهلِ پز گرفتن های خاص هستید و از این کار در مقابلِ دوربین هراسی نداری، از اعتماد به نفستان در ژست کنار دریا هم استفاده کنید. مثلا در وقتی که تیغه آفتاب به فرقِ آسمان رسیده، یا اصلا شرایط جوی مه آلودی داریم، ژست انداختن کت روی شونه یا چشمک زدن و یا حتی خندیدنِ بی پروا، می تواند زمینه ساز یک ژست عکس کنار دریا پسرانه یا دخترانه باشد. هر چه دست ها بی کار نباشد بهتر است.

گاهی نیازی نیست کاری کنید

می توانید با آرامش و یا حتی وقتی اصلا حواستان به دوربین نبود، آهسته روی ماسه ها و محلِ طلاقی دریا با ساحل بنشنید و به غروب آفتاب نگاه کنید.
این فیگور زمانی که پشتِ شما به دوربین باشد می تواند یک ژست عکس لب دریا اینستاگرام جالب و خاص باشد.

برای عکس های ژست کنار دریا چه لوازمی نیاز داریم؟

اگر به قصدِ یک کار حرفه ای و داشتنِ یک ژست عکاسی کنار دریا بی نقص می روید، طبیعتا نیاز به لوازمی دارید.
البته خوشبختانه دیگر با همان دوربین های گوشی هم می شود شاهکار های زیادی خلق کرد اما اگر عکاس حرفه ای هستید در هر صورت یک سری ابزار قبل از راهی شدن برای ژست عکاسی کنار دریا دخترانه یا هر سبکِ دیگری نیاز دارید. مثلا:

  • دوربین: دوربین DSLR یا میرورلس با حالت‌های مختلف برای تنظیم دقیق تر تصویر یک گزینه بی نقص برای ژست عکس کنار دریا دو نفره یا انفرادی است.
  • لنز ها: لنز واید برای فراگیری منظره و افق دریا بهترین گزینه است.
  • فیلتر ها: فیلتر پلاریزه برای کاهش بازتاب ‌ها و افزایش رنگ‌ها یک انتخاب هوشمندانه است. فیلتر ND (Neutral Density) برای کنترل نور و شارپنس تصاویر در شرایط نوری مشخص را از قلم نیندازید.
  • سه پایه دوربین: استفاده از سه ‌پایه برای حفظ استحکام دوربین در شرایط نوری کم و برای عکس‌ های تایمر دار از نانِ شب واجب تر است. خصوصا اگر فقط عکس های خودتان را قبول داشته باشید و نتوانید به هیچ عکاسی اعتماد کنید، پس سه پایه قطعا بهترین پارتنر کاری شما خواهد بود.
  • باتری و کارت حافظه زیاد: این همه راه آمده اید و این همه در درد سر افتاده اید، روا نیست به یکی دو تا شات راضی شوید و بر گردید. تا می توانید شات بگیرید و تا بعدا موقع انتخاب و ادیت دستتان حسابی باز باشد. پس کارت حافظه را جدی بگیرید.

چند ایده برای ژست عکس لب دریا اینستاگرام

خب حالا دیگر از مباحث تئوری می گذریم و می رسیم به اصلی قضیه یعنی ژست عکس لب دریا اینستاگرام.

استفاده از کلاه آفتابی

یکی از بهترین اکسسوری ها برای ژست کنار دریا، کلاه آفتابی است، خصوصا برای خانم ها.
اندکی لبه کلاه را به پائین بیاورید، سر را هم به موازاتش کمی رو به پائین بگیرید، حالا پشت به دریا باستید و دوربین را برای گرفتن یک عکس پرتره تنظیم کنید.
می توانید روی کُنده ای چوبی نزدیک به دریا بنشینید یا حتی پشتتان به دوربین باشد و در حالی که صورتتان با خط افق دریا در یک موازات است، شاتر را فشار بدهید و بسسس.

ژست عکس کنار دریا دونفره

برای داشتن یک ژست عکس کنار دریا دو نفره جذاب، می توانید از خودِ قدرتِ پدیده های طبیعیِ موجود در صحنه استفاده کنید. مثلا هر دو روی صخره بروید، فیگور بوسیدن یا نگاهِ عاشقانه کردن به چشم های هم دیگر را بگیرید، حالا درست در زمانی که امواج بالا آمده اند و با قدرت به صخره کوبیده می شوند، شاتر دوربین را بفشارید.
در این نوع ژست کنار دریا که نیاز به شکار لحظه هاست، تنظیماتِ دوربین را روی عکاسی پی در پی قرار بدهید تا چندین شات ثبت بشود. این گونه برای انتخاب برترین تصویر به زحمت نمی افتید.

عکس کنار ساحل دریا از نوع خلاقانه

بردن یک یا چند آئینه در لوکیشن عکس کنار ساحل دریا، می تواند منجی خلاقیت شما باشد.
ابعاد آیینه بستگی به این دارد که دوست دارید تمامِ قامتتان در عکس پیدا باشد یا مثلا به اندازه که کادر صورتتان در آن بسته شود کفایت می کند.
این دیگر به انتخاب شما بستگی دارد. آئینه را رواندکی با فاصله از امواج طوری که رو به دریا باشد در ماسه ها بکارید، حالا می توانید برای جذاب تر کردنِ ژست عکاسی کنار دریا خود، چندین گل آفتابگردان یا رز قرمز را پائین آئینه قرار بدهید.
الان خودتان در مقابلش باستید و هر پزی که می خواهید را بگیرید. مثلا اگر خانم هستید ژست بازی با مو ها و یا رها کردن شال در باد را بگیرید. اگر آقا هستید برای ژست عکس کنار دریا پسرانه با یک اخم و جذبه مردانه به تصویر خود هیبت بیشتری بدهید.
در کار کردن با آئینه حین عکاسی توجه داشته باشید که دوربین حتما باید در کور ترین نقطه نسبت به آئینه تنظیم شود تا هیچ گونه انعکاسی از تصویرش در آئینه نباشد. البته بعدا می توانید در فرایند ادیت حذفش کنید اما خب نبودنش به مراتب حرفه ای تر است و وقتِ کمتری برای ویرایش عکس کنار ساحل دریا شما می گیرد.

ژست عکس کنار دریا پسرانه

یک ژست عکس کنار دریا پسرانه وجود دارد که می توانید با ماشین پیاده اش کنید. هر چه استایل شما و ماشین کلاسیک تر باشد، عکس سینمایی تر خواهد بود.
در این ژست عکاسی کنار دریا ماشین را با فاصله اندکی از ساحل پارک کنید، دوربین را با حالتِ زاویه داری از چراغِ راهنما سمتِ راست تنظیم کنید و تا جایی که می توانید به سمتِ زمین نزدیکش کنید، حالا می توانید مثلا با استایل ساس بند، پیراهن سفید، پاپیون گره باز ساتن و یک شلوار پارچه سیاه رنگ، روی کاپوت تکیه بزنید.
می توانید ژست بستن سر آستین یا نگاه کردن به افق را بگیرید. شده دست هایتان را فقط در جیب کنید اما نگذارید بی کار باشد. در ضمن فیلتر سیاه سفید بدجور به این عکس های کلاسیک می خورد.

حرف آخر

در آخر بدانید کلا به هزار و یک روش می توانید ژست عکاسی کنار دریا بگیرید، اما این که دوربین را چطور تنظیم کنید و در زمان ادیت چه افکتی به تصویر اضافه کنید، کاملا به میزانِ تعریف شما از یک عکس حرفه ای دارد.
امیدواریم از این مقاله ژست عکس ساحلی برای خلقِ یک عکس ماندگار کمک بگیرید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

2 دیدگاه دربارهٔ «سینمایی ترین ایده ها برای ژست عکاسی کنار دریا»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *