ژست عکاسی ، ژست عکس ، ژست های عکاسی ، انواع ژست عکاسی

بیش از 50 ژست عکاسی برای مبتدی ها

انواع ژست عکاسی که این روز ها حسابی هم طرفدار پیدا کرده موضوع صحبت امروز اکستون استودیو با شماست. دهه هاست که عکس به عنوان یکی از باارزش ترین راه های ثبت لحظات و خاطرات، پذیرفته شده و حتی بعد از امکان تهیه ویدئو و تصویربرداری متحرک هم، عکس جذابیت خود را از دست نداد و کماکان همه دوست داریم عکس های زیبایی از خودمان تهیه کنیم.

ژست عکس از همان اولین دفعاتی که دوربین های اولیه شروع به کار کردند، ذهن سوژه های انسانی را به خود درگیر کرد. دردوره های مختلف، حالات، نگاه ها و نوع ایستادن ها و یا نشستن های متفاوتی به عنوان ژست های محبوب عکاسی پذیرفته شده بودند. آیا شما هم ژست های دهه 60 و 70 را که همه به نقطه ای در افق خیره می شدند و مصرانه رو به دوربین نمی ایستادند، تا بگویند حواسشان به عکاس نیست را به یاد دارید؟ (شاید هم خودتان از همین عکس ها داشته باشید!!!)

 امروز اما قصه کمی متفاوت شده است. با وجود امکان دسترسی به جدیدترین ژست های عکاسی روز دنیا و سرعت انتقال انواع ایده ها، گرفتن یکی دو مدل عکس برای همه با هر شرایط سنی، جنسی و  موقعیتی پذیرفته شده نیست. حالا خیلی فرق دارد که یک دختر مجرد جوان هستید و یا یک خانم متاهل جوان. ژست عکاسی دخترانه وقتی حتی قرار است عکس اسپرت گرفته شود، با ژست عکاسی پسرانه متفاوت است. همچنین ژست عکاسی در کوه، جنگل و کنار دریا تفاوت ها و اصول خاص خودشان را دارند. اگر در حوزه مدلینگ فعالیت داشته باشید قطعا می دانید که ژست عکاسی مدلینگ با انواع ژست عکس هنری تفاوت بسیاری دارد و معیار سوژه ای است که مدل به خاطر آن جلوی دوربین قرار گرفته و نه لزوما خودِ مدل!

حالا یک پیشنهاد ویژه داریم. کار را به کاردان بسپارید و عکاسی هایتان را به اکستون استودیو تا دیگر نگران ژست و لوکیشن و بقیه چیزا هایی که احتمالا همین الان در ذهنتان رژه می رود نباشید. برای دیدن نمونه کار ها به صفحه بهترین آتلیه عکاسی تهران سر بزنید. 

آموزش 12 ژست عکاسی دونفره

آموزش ژست عکاسی دونفره حتی برای آن دسته از افرادی که اهل عکس گرفتن نیستند هم در برهه ای از زمان پر اهمیت خواهد شد. یعنی حتی اگر از آن عکس نگیرهایش باشید، وقتی که عاشق می شوید علاقه مند به ثبت لحظه های دو نفره تان خواهید شد. گرچه کمی متفاوت است که شما حین عکس گرفتن با پارتنر خود در شرایط پیش از ازدواج هستید و یا پس از ازدواج؛ اما خب ژست های عاشقانه همیشه نقاط مشترک خودشان را دارند.

اگر در برهه پیش از ازدواج هستید ژست عکاسی دو نفره شما احتمالا بیشتر حول حالات اسپرت، دارای رنگ های بیشتر و البته حاوی شیطنت و رفاقت است. عجله نکنید و پیش از ازدواج به سراغ لباس های مجلسی و کت و شلوارهای دامادی نروید. آن هم به وقت خودش!  استفاده از انواع ژست عکاسی در طبیعت برای شما بیشتر پیشنهاد می شود. اگر اسپرت پوش هستید و هر دوتان علاقه مند به این نوع تیپ هستید، الان بیشتر وقت ژست عکاسی اسپرت است تا وقتی که دو فرزند دارید و می خواهید عکس خانوادگی بگیرید.

آغوش فاکتور اصلی عکس های عاشقانه است. به خصوص در ژست عکس دو نفره عاشقانه، نشان دادن گرما و امنیت آغوش آقا برای خانم بسیار عکس را زیبا می کند. ایده های مثل نشستن زیر درخت و بافتن موهای خانم، بغل کردن و یا حتی به دوش گرفتن دختر و … می تواند برای ژست عکاسی عاشقانه در طبیعت بسیار جذاب باشد.

ژست عکاسی در خانه بیشتر مناسب برای زوج هایی است که خانه مشترک دارند. نشستن کنار پنجره یا روی فرش، خوابیدن روی تخت خواب و حتی عکس های عاشقانه در آشپزخانه می تواند ایده های جذابِ رئالی باشد. اما خب در مقابل عکس های دو نفره با لباس های رسمی و جذاب (البته متناسب) با رنگ های خنثی (به جز رنگ قرمز که همیشه مناسب است) نیز به زوج های متاهل پیشنهاد می شود. انواع در آغوش گرفتن و بوسیدن از رو به رو و یا حتی از پشت سر، می تواند عکس های عشقانه تان را هرچه جذاب تر کند.

با آموزش ژست عکاسی دخترانه عکس های متفاوت بگیرید

آموزش ژست عکاسی دخترانه خیلی سخت نیست. همه ما خانم ها یک “مدلینگِ درون” داریم که خودش خوب می داند جلوی دوربین چکار باید بکند و خیلی نیازی به آموزش ژست و عکاسی مدلینگ ندارد! اما خب دانستن چند نکته بد نیست. وقتی به عنوان یک دختر تنها و مجرد عکس می اندازید، در ژست های عکاسی دخترانه زیباتر است که فاکتورهای جاذبه جنسی را خیلی پررنگ نکنید و معصومیت و دخترانگی را سوژه جذاب عکستان کنید. موهای باز و یا نیم جمع جذابیت بیشتری به عکس های دخترانه خواهند داد. 

 لباس های و ژست هایی که قصه ای پشتشان دارند همیشه دوست داشتنی هستند. مثل پوشیدن لباس محلی، لباس دختران کارتون های دیزنی و یا لباس دختران دهه های گذشته با کلاه و دامن های کوتاه یا بلندِ جذاب. ژست عکس اسپرت برای دختر تنها شاید آخرین پیشنهاد باشد. البته این بسته به سلیقه و نظر شماست. اما حتی اگر دختری ورزشکار هم هستید، داشتن عکسی در طبیعت با پیرهن سفید، دامن و رژ لب قرمز و یک گل گوشه موهای خرمایی تان، حیف است که روی میز خاطره و یا دیوار اتاقتان نباشد.

اگر اختصاصا به دنبال ژست عکاسی دخترانه هستید مقاله جذاب ژست عکاسی دخترانه در انتظارتان است…

آموزش ژست عکاسی پسرانه با چاشنی مردانگی

آموزش ژست های عکاسی پسرانه کمی سخت است. چرا که آقا پسرها از همان طفولیت علاقه دارند خود را مردی بالغ و بزرگ قلمداد کنند و ژست های مردانه در عکس ها بگیرند. حواستان باشد که خیلی غلیظ ژست عکس مردانه نگیرید آن هم وقتی دور بازویتان هنوز اندازه مچِ دست خواهرتان است. پسر بودن خودش جذابیت های زیادی دارد. در هر سنی که هستید با پذیرش فاکتورهای همان سن و شرایط، عکس های زیباتری خواهید گرفت.

ژست عکس اسپرت به پسرها پیشنهاد می شود. منظور از اسپرت پوشیدن لزوما کاپشن موتورسواری و یا لباس محافظ بازیکنان راگبی نیست! شما با ترکیب انواع شلوارهای جین و پیراهن های مردانه می توانید بسیار خوش تیپ باشید. ایستادن کنار اتومبیل و موتور گرچه مثل قبل تر ها جذاب نیست اما خب می تواند ایده ای پسرانه باشد. لطفا از زدن عینک آفتابی در فضای سربسته جدا خود داری کنید!  پلییسِ راهورِ ناجا!!!

عکس های سلفی را هم به دخترخانم ها هم به آقا پسرها پیشنهاد می کنیم. اموزش ژست عکاسی سلفی با توجه به احتمال وقوع اشتباهات در نگه داشتن دوربین و نوع نگاهمان به آن، می تواند گاهی چیزی شبیه به زی زی گولو از ما بسازد و نیاز به تمرین و ممارست دارد. عکس های سلفی چون رئال و لحظه ای هستند اگر خوب گرفته شوند واقعا جذابند. به خصوص برای عکس پروفایل بد نیست که به جای رفتن به آتلیه و گرفتن عکس با لباس مجلسی، یک سلفی شیک و جذاب از خودتان تهیه کنید.

آقا پسر ها مقاله ژست عکاسی پسرانه را با ژست های متنوع و جذاب از دست ندهید…

آموزش ژست عکاسی زنانه برای خانم های جذاب

منظور از آموزش ژست عکاسی زنانه ، ژست عکاسی برای خانم های متاهل و گاها با سنین بالاتر است. شما در عکس هایتان کمی آزادنه تر می توانید فاکتورهای جذابیت جنسی را نشان دهید. برعکس دخترخانم ها که تاکید بر روی نشان دادن دخترانگی و معصومیت بود، وقتی که شما بانو هستید، اتفاقا باید انواع جاذبه های خانمانه را به رخ بکشید و دیوار اتاق خوابتان را صحنه جذابیت های خود کنید.

لباس های مجلسی، آرایش کمی غلیظ تر و رنگ موهای روشن تر به شماست که پیشنهاد می شود. برای گرفتن انواع ژست عکس زنانه شاید بهتر باشد، عکس گرفتن در آتلیه و عمارت های بسته را به طبیعت ترجیح بدهید. چون این مدل تیپ های جنجالی عموما در جنگل و دریا به کار نمی آیند. حالات نشسته و یا نیمه خوابیده روی کاناپه های زیبا، می تواند برای ژست عکاسی زنانه جالب و جذاب باشد. اگر رنگ پوست سفیدی دارید پوشیدن لباس های تیره و قرمز به شما پیشنهاد می شود. اگر رنگ پوستتان برنزه است هم که طبعا لباس روشن و رنگ های پاستیلی بسیار جواب است. البته رنگ قرمز برای پوست های تیره هم جذابیت داد. کلا قرمز همیشه و همه جا زیباست.

آموزش ژست عکاسی مردانه برای پدرهای عکس نگیر!

با ادای احترام و عذرخواهی نسبت به آقایان محترم، از آنجایی که در اغلب اوقات خانم ها شما را با زور برای گرفتن چند فقره عکس به آتلیه می بردند، برداشت نویسنده این بود که خیلی عجله ای برای آموزش ژست عکاسی حرفه ای برای آقایان وجود ندارد و به همین دلیل شما را به پایان مقاله ارجاع دادیم!!!

 ژست های عکاسی مردانه اتفاقا همیشه جذاب و دارای ایده های مختلف است. آقایان از آنجایی که هم با لباس های رسمی می توانند بسیار جذاب ظاهر شوند و هم با تیپ های اسپرت و جوان، دستشان بازتر است. اما به عنوان یک پیشنهاد خواهرانه، از گرفتن عکس با کت و شلوار و جلیقه در کوه و دریا خودداری بفرمایید!

 این لباس ها مناسب برای ژست عکاسی در آتلیه، عمارت ها و فضاهای رسمی هستند. برای ژست عکاسی طبیعت، لباس اسپرت ها را بردارید. از گذاشتن آن کلاه گاوچرونی که خیلی وقت است در کمد قایمش کردید هم ابایی نداشته باشید. ژست برای عکس مردانه به صورت دست به سینه هنوز هم جذاب است. دقت کنید که درباره ژست های عکاسی آقایان به صورت تکی صحبت می کنیم نه ژست عکاسی دونفره.

معرفی 8 ژست عکاسی نشسته

این یکی از ضروری ترین آموزش هاست! 
چون در تمام مراحل زندگس به ژست عکاسی نشسته نیاز دارید؛ باور نمی کنید؟ اولین عکس اولین روز مدرسه را یادتان هست که پشت نیمکت نشسته اید؟ می خواهید بیاییم جلوتر؟ آن زمان که تینیجر بودید و عشق عکس گرفتن و لوکیشن های عکاسی تان خلاصه میشد به اقصی نقاط خانه و چاره ای جز نشستن نداشتید؛ و حتی تولد پدربزرگ که نمی دانستید این دست های وامانده را چگونه حالت بدهید.
حالا در ادامه می توانید گلچینی از بهترین ژست های عکاسی نشسته را ببینید. صبر کنییییییید……!

اگر می خواهید اصول ژست عکاسی نشسته را از بر شوید و با انواع ایده هایش آشنا شوید به صفحه
ژست عکاسی نشسته بروید…

در این مقاله درباره انواع ژست عکاسی برای افراد مختلف و در شرایط مختلف صحت کردیم. ایده ها و نکته هایی را گفتیم که با انجام دادن یا انجام ندادن شان، عکس های شما زیباتر خواهند شد. البته که برای ثبت عکس های حرفه ای تر با ایده های هرچه جذاب تر شما می توانید از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید.

حالا که به آخر مقاله رسیده ایم یک پیشنهاد رد نشدنی برایتان داریم: ژست عکاسی در منزل

اکستون استودیو با یک دنیا ایده و ژست عکاسی خاص و منحصر بفرد، یک انتخاب عالی برای شماست که دغدغه داشتن عکس های جذاب و ژست های عکاسی به روز و شیک را دارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *