ژست عکاسی در طبیعت ، ژست عکس دونفره در طبیعت

ژست عکاسی در طبیعت؛ مثل مدلینگ ها عکس بگیرید!

ژست عکاسی در طبیعت تفاوتِ چندانی با ژست در اماکنِ دیگر ندارد.
یعنی منظورمان این است که قطعا می دانیم قرار نیست عکسِ پرسنلی بگیریم پس حتما باید همان ژست هایی که در پارک ها، اماکن تاریخی، باغ های سرسبز و 90 درصدِ جاهای دیگر می گیریم را پیاده کنیم اما این بار با یک پس زمینه جذاب تر.
یکی از فاکتور هایی که در این ژانر از عکس ها مورد نظر است، القایِ حسِ رهایی در فضای باز به مخاطب و دادنِ همان آرامشی است که درحالِ تجربه کردنش هستیم.
پس به طور کلی چه برای ژست عکس پسر بچه در طبیعت چه برای پوز گرفتنِ بزرگسالان، حالتِ معذب بودنِ همیشگی خود را کنار بگذارید و به بدن فرمِ ریلکستری بدهید.

ژست عکس دونفره در طبیعت

ممکن است با خودتان بگوئید که ای دادِ بی داد، من خودم تک نفری هم نمی توانستم در عکس یک ژست خوب و آبرومند بگیرم، حالا نفرِ دوم را کجای دلم بگذارم!
حقیقتش را بخواهید هم حق با شماست هم این که می شود این موضوع را یک موهبت قلمداد کرد. شما در این حالت داستانِ بیشتری برای گفتن دارید و می توانید وظایفِ سناریو عکس را با یک دیگر تقسیم کنید. حالا چطور؟ به این صورت:

 • در این ژست عکس دو نفره در طبیعت، خانم ترجیحا دامن داشته باشد چون چرخش دامن روی هوا به هنگامِ دویدن واقعا کادر را رویایی می کند.
  حالا چند شات از دویدن و به مرور نزدیک شدنِ هر دو فرد از رو به رو بگیرید. (قرار نیست پشتِ هم بدوید قرار است از رو به رو به هم برسید).
  حالا اگر دوست داشتید یک مانعِ چوبی کوچک در شاتِ سوم قرار بدهید تا یکی از طرفین از رویش بپرد و به عکس پویایی بدهد. در شات آخر هم دو فرد به هم میرسند و بعد از آن که آقا، خانم را از زمین بلند کرد و در حالی که در آغوشش دارد و چرخ کوچکی زد، یک بوسه شاعرانه نثار هم کنید.
  در انتها هم این عکس ها را بر اساسِ سیر زمانیِ رسیدن و روی یک خط کنارِ هم کلاژ کنید. این هم یک ایده لطیف برای ژست عکس دو نفره طبیعت.
 • یک ژست عکس دو نفره در طبیعت دیگر هم این است که هر دویتان سر و یک دستِ خود را از پنجره ماشینی که در حالِ حرکت در یک جاده سر سبز است بیرون می آورید.
  حالا ماشینِ عکاس که باید در کنارِ شما باشد و هم زمان با شما حرکت کند این عکس تاریخی را ثبت می کند. مثلا خانم موهایش در باد رها شده و آقا طوری که حسِ آرامش از برخوردِ نسیم روی صورتش را دارد، لبخند می زند.

ژست عکاسی در طبیعت با ایده های ساده

ببینید تصور نکنید وقتی می گوئیم ژست یعنی انتظار داریم کارِ فضایی و خارج از توان جسمانیتان انجام بدهید.
حالا وقتی ادامه مقاله را بخوانید متوجه عمقِ سادگی کار هایی که باید بکنید می شوید.
فرض کنید بک گراندِ شما یک گندمزار است، یک درخت پر بار در کادر است، یک چشمه یا دریاچه کوچک داریم یا اصلا لبِ ساحل هستید. برای آن که دست هایتان بی حرکت و حالتِ ولنگاریِ ازار دهنده ای نداشته باشد، سعی کنید ترفند های زیر را پیاده کنید:

پوزِ تورسوی برهنه

این می تواند یک ژست عکاسی در طبیعت پسرانه فوقِ جذاب باشد. خصوصا اگر تتو یا عضلاتِ ورزیده ای دارید. تورسوی برهنه این گونه است که بعد از پیدا کردنِ بهترین زاویه صورت و فک، وارد آب بشوید (طوری که قطره های آب روی بالا تنه مشخص باشد).
حالا برای بیکار نبودنِ دست ها می توانید یکی از آن ها را روی گردن بگذارید، یا بینِ خرمنِ موهایتان فرو ببرید، باید شلوار و یک سگک کمربند جذاب به تن داشته باشد پس می توانید یک دستتان را در جیب شلوارتان ببرید.
حالتِ نگاه کردن به دوربین در این ژست عکاسی در طبیعت بسیار مهم است و باید با جدیدتِ شخصیتتان هم خوانی داشته باشد.

ژست عکاسی در طبیعت مخصوص خانم ها

ژست عکاسی در طبیعت برای دختر ها به مراتب راحت تر است، چون اصولا خانم ها آنقدر خودشان زیبا هستند که لازم نباشد ژست عجیب و ماورایی برای جذاب تر شدنِ عکس بگیرند.
اما در هر حال، می توانید در لوکیشن  های چمن زار و گندمزار، از این پوز ها استفاده کنند: باز کردنِ لبه دامن، گرفتنِ لبه کلاه، نشستن یا دراز کشیدن در میانِ سبزه ها، استفاده از اکسسوری هایی مثلِ آئینه، کیف یا عینک در دست، بازی و دلبری با گیسوان، بازی با حلقه یا ساعت مچی، یک دست روی گردن و یک دست روی کمر یا تکیه دادن به درخت ها.
تمامِ این ها اصولِ کلاسیک و قوانینِ نانوشته عکاسی هستند که نه تنها در طبیعت بلکه در آتلیه ها و بیلبورد های تبلیغاتی هم قابلِ پیاده شدن هستند. کلا تصور نکنید فقط ژست عکاسی در طبیعت اینستاگرام هستند.

ژست عکس پسربچه در طبیعت

ما نمی خواهیم ژست گرفتن را هم جنسیت زده بکنیم و با زنانه مردانه کردنش، آزادی را از شما بگیریم. اصلا شاید یک خانم فیتنس کار هستید و دوست دارید پوز تورسوی را بگیرید، چه کسی مانع شماست؟ اما طرف شدن با کودکان به عنوانِ سوژه در عکس کار را کمی سخت می کند.
مثلا در این ژست عکس پسر بچه در طبیعت، اگر کودکتان به سنی رسیده است که می تواند راه برود و حرف ها را درک می کند، تا جایی که مطمئن شوید اذیت نمی شود، می توانید حسِ مردانگی اش را از همان ابتدا در عکس ثبت کنید.
یک ژستی که عموما مدلینگ های آقا پیاده می کنند، انداختن کت یا لباس روی شانه و قرار دادنِ یک دست در جیب است.
شما می توانید همین کار را با همراهی و رضایتِ کودکانتان به عنوانِ ژست عکاسی در طبیعت انجام بدهید.

نکته نکته!

اگر کودکتان به سنِ راه رفتن نرسیده یا به هر دلیلی زبانِ همکاری کردن را بلد نیست، قرار دادنش روی یک تابِ چوبی و ژستِ بازی کردن و گرفتنِ یک شات از لحظه خندیدنِ از تهِ دلش، می تواند ایده برای ژست عکس گرفتن در طبیعت باشد.

آخرین نکته ژست عکاسی در طبیعت

البته این آخرین نکته در گرفتنِ تمامیِ عکس هاست و خیلی ربطی به در طبیعت بودنش ندارد.
در عکس های خود (خصوصا خانم ها) کمر را کمی زاویه دار کنید و یک چرخشِ ریز و نامحسوسی داشته باشید.
یعنی حتی اگر در ژستتان دست به سینه هم ایستاده اید، با چرخش و زاویه دار کردنِ کمر، اندامتان تراشیده تر و خوش فرم تر نشان داده میشود.
نکته دیگر هم این که سعی کنید هر کاری را نرمال انجام بدهید. یعنی وقتی می گوئیم ژستِ نگاه کردن به ساعت مچی بگیرید، دقیقا همان طوری که در حالتِ عادی به ساعت نگاه می کنید ژست بگیرید، نه آنکه رخ عقاب یا مصنوعی داشته باشد.

 • دست های شما یک موجودِ اضافی در عکس نیستند. دست های هر فرد، حرف های زیادی برای گفتن دارد. پس بیکار و خالی نگهشان ندارید و به آن ها وظیفه محول کنید؛ هر کاری که فکرش را کنید.
  مثلا سر آستینتان را ببندید، پائینِ کت یا پالتو خود را در حالِ راه رفتن بگیرید، یک دستتان را زیر چانه یا بالای سر بگذارید، دکمه یا گره کراواتِ خود را ببندید، یک دوربین در دست داشته باشید و ژست عکس گرفتن بگیرید، روزنامه یا کتاب بخوانید، فنجانِ قهوه یا چای در دست داشته باشد.

و در انتها امیدواریم از این پوز های عکاسی در طبیعت استفاده کنید و کلی عکس با حس و حالِ خوب بگیرید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *