ژست عکاسی در کافه دخترانه ، ژست عکاسی در کافه

10 ژست عکاسی در کافه هم پسرانه هم دخترانه

ژست عکاسی در کافه یا هر مکانِ عمومی دیگری، در واقع تبدیلِ لحظاتِ روزمره زندگی به یک تکه از هنر است.
ما ممکن است در ماه، ده ها بار به کافه های سر پوشیده و سر باز برویم و حتی شاید از یک جایی به بعد این کار، روتین و تکراری به نظر برسد؛ اما وقتی پایِ ثبتِ لحظاتِ  خلاقانه در همین لوکیشنِ از نظرِ ما کلیشه ای شده به میان می آید، دیگر داستان فرق می کند.
اگر شما هم نمی دانید وقتِ بیکاری برای گرفتنِ ژست عکاسی در کافه پسرانه یا ژست عکس در کافه دخترانه باید چه ایده ای داشته باشید، احتمالا این مقاله می تواند بهترین دفترچه جیبی شما باشد.

ژست عکاسی در کافه با کمک گرفتن از محیط

هر کافه ای یک داستانِ خاص برای تعریف کردن دارد، طوری که هیچکدامشان شبیه هم نیستند.
یکی حال و هوایِ خانه های قجری را دارد، یکی دیگر تمِ موسیقی راک دارد و همه جا را با صدا و پوستر های کرت کوبین و گیتار الکتریک پر کرده، یکی هم رسما حال و هوایِ کافه نادری و تهران قدیم را دارد و آدم را پرت می کند وسطِ نوستالژی های سیاه سفید و داستان های عاشقانه سیاسیِ علی حاتمی.
قبل از این که بخواهید ژست عکاسی در کافه دخترانه و پسرانه به ذهنتان برسد، بهتر است برنامه ای برای استایلتان و هم خوانی داشتنش با محیط کافه داشته باشید.
مثلا اگر فضایِ کلاسیکی داشت، با صندلی انگلیسی و پنکه لهستانی دیزاین شده بود، برای ژست عکاسی در کافه پسرانه می توانید از شلوار پارچه ای مشکی، ساس بند، پیراهنِ یقه خرگوشی سفید، جلیقه و ساعتِ جیبی استفاده کنید.
حالا با این تیپ حتی دیگر لازم نیست زحمتِ ژست گرفتن بگیرید، چون محیطِ اطراف به قدری با تیپتان هم خوانی دارد که حتی اگر روی صندلی بنشنید و یک فنجان قهوه در دست داشته باشید، انگار رسما از وسطِ فیلم های  دهه 50 بیرون آمده اید.

ژست عکاسی در کافه دخترانه به کمکِ وسایل اطراف

اگر یادتان باشد ما همیشه به شما توصیه می کردیم که هیچ وقت در عکس ها، دستتان را بی کار و معطل رها نکنید.
امکان ندارد روی میز، وسیله معنا داری نباشد که شما با آن سرگرم شوید. مثلا فنجان ها و قوری ها بهترین بهانه برای شکستنِ یخِ ژستتان است.
اگر دوست داشتید می توانید ژستِ ریختنِ چای در لیوان بگیرید. یا اگر فنجان قهوه دارید، کارِ پُز گرفتنتان به راحتی نوشیدنِ یک قهوه است. فقط باید بدانید چطور دوست دارید در صحنه به او به نقش بدهید.
مثلا شاید دوست داشته باشید فنجان را فقط در میانِ دو دستِ خود قرار بدهید و ژستِ گرم کردنِ دست هایتان و زل زدن به آن را بگیرید. شاید هم دلتان بخواهد فنجان را کمی بالاتر بیاورید و به لب هایتان نزدیک کنید. در هر صورت این شما هستید که به ابزارِ در صحنه جان می دهید.

ژست عکاسی در کافه با مجله

بعضی از ژست ها جنرال هستند یعنی شما نمی توانید آن را صرفا مخصوص خانم ها یا ژست عکاسی در کافه پسرانه بدانید.
هر چند کم پیش می آید که ما در واقعیت به قصدِ کتاب یا ژورنال خواندن به یک کافه برویم.
اصولا یا یک گروه درحالِ مافیا بازی کردن هستند یا ناگهان یک نفر سرودِ تولدت مبارک می خواند. اما خب، چه می شود کرد! ژست گرفتن با کتاب و مجله که این همه جواب پس دادن نمی خواهد.
یک پیشنهاد هم برای کلاسیک تر شدنِ فضا می دهیم آن هم این است که استفاده از مجلات یا روزنامه های انگلیسی می تواند حال و هوایِ عکس را هنری تر کند.
در هر صورت گرفتنِ ژست تفکر و تعمق در کتاب و مجله یکی از بهترین درگیری ها برای نگاه نکردن مستقیم به دوربین و سناریور دار کردنِ عکس در کافه است.

ژست عکاسی در کافه با کمک ابزار دیجیتال

شاید این یک ژست عکاسی در کافه برای تولد نباشد اما قطعا می تواند یکی از بهترین ژست ها برای عکس دختر در کافی شاپ برای پروفایل یا حتی ورژنِ پسرانه اش هم باشد.
در این حالت شما می توانید خودتان را درگیرِ پیام دادن با گوشی یا کار کردن با لپ تاپ نشان بدهید. اگر بخواهیم تفسیر روانشناسه ای برای این ژست بنویسیم احتمالا همین یک جمله کافی است: ارتباط دیجیتالی آنقدر در زندگی ما ناگسستنی شده است که حتی در محیط اجتماعی هم تنهایمان نمی گذارد.

ژست عکاسی در کافه پسرانه هیجان انگیز

جنسیت زدگیِ این تایتلِ گول زننده را جدی نگیرید چون دختر خانم ها هم می توانند با دوستانشان اجرایش کنند.
پرینت گرفتنِ یک نقشه جهان، خرجِ زیادی ندارد. در واقع تجهیزاتی که لازم دارید این است: نقشه، یک یا چند فنجان قهوه، دوربین شکاری و اگر قطب نما هم داشتید که چه بهتر. نقشه را طوری روی میز قرار بدهید یا روی دست بگیرید که مشخص باشد دقیقا به چه چیزی نگاه می کنید.
حالا می توانید خودتان به تنهایی یا به همراهِ اکیپِ دوستانتان در حالی که می خندید و با انگشت یکی از کشور های روی نقشه را نشان می دهید، ژستِ برنامه ریزی برای سفر به دور دنیا را بگیرید.
این عکس در واقع برای عشقِ سفر ها مناسب است و می تواند به درستی احساسِ هیجان و خیال پردازی شما را منتقل کند.

ژست عکاسی در کافه با تمِ گرمایِ محبت!

پذیرایی کردن از مهمان ژستی است که همه می توانیم بگیریم. در حقیقت می تواند ژست عکس تولد مردانه در کافه هم باشد.
به این صورت که شما در حالِ تعارف کردنِ یک نوشیدنی یا خوراکی به دوستانتان هستید. حالا گر تجهیزاتِ تولد هم در عکس حضور داشته باشد که چه بهتر.
مثلا اگر کیک هست، فرد متولد می تواند ژستِ تعارف کردنِ کیک به دوستانش را بگیرد. پُز بریدن کیک با لبخند یا فوت  کردنِ شمعِ روی کیک هم می تواند ژستِ جالبی برای عکاسی در فضای کافه باشد.

ژست عکاسی در کافه پسرانه

لزوما کارِ خاصی لازم نیست انجام بدهید. اتفاقا قصد این است که آرامش و متانتِ شما به عنوانِ یک آقا در عکس به تصویر کشیده بشود.
برای این ژست تنها کاری که باید بکنید این است که روی صندلی بنشنید، پاهایتان را روی هم بی اندازید و اگر کافه رو باز است حتما ژستِ بازی با عینک را بگیرید.
برای کافه های سر پوشیده که استفاده از سناریو عینک آفتابی را کنسل می کند، ژستِ تنظیمِ ساعت مچی یا بازی کردن با دکمه سر آستین می تواند بهترین گزینه باشد.
این که دوربین در کجا کاشته شود که بهترین زاویه فک و صورتتان را داشته باشید، کاملا بسته به سلیقه شما و باز بودنِ دستتان برای جا به جایی دوربین در هر نقطه ای که خواستید دارد. تنها کاری که باید بکنید همین است؛ شیک و مدرن باشید.

ژست عکاسی با کمکِ نمای بیرونی کافه

ما می خواهیم از نمای بیرون برای نشان دادنِ شکافِ درونِ شما استفاده کنیم! اکثرِ کافه ها میزی نزدیک به پنجره دارند. برای این کار عکاس یا دوربینِ سه پایه دارِ خود به بیرونِ کافه و پشتِ همان پنجره هدایت کنید.
حالا می توانید یک دستِ خود را زیر چانه بگذارید و ژستِ نگاه کردن به هیاهویِ بیرونِ کافه را بگیرید. این پز ها بهترین گزینه برای نشان دادنِ انزا و میلِ به تنهاگرایی است.
البته این بستگی به تیپِ شخصیتی شما دارد که آیا واقعا دوست دراید نقشِ یک فردِ متفکر که پشتِ میزِ یکی از کافه های خلوتِ انقلاب نشسته است را بازی کنید یا نه، اصلا به کاراکتران نمی خورد که تا این حد درون گرا باشید.
البته این ژستِ عکس دو نفره در رستوران هم می تواند باشد. به این صورت که هر دو پشتِ میز نشسته اید و انگار یکی از پاپاراتزی ها شما و پارتنرتان را از بیرون سوژه و شکارِ عکس خود کرده است.

به دوربین نگاه کنید اما نگوئید سیب

این می تواند ژست عکاسی در کافه دخترانه یا پسرانه باشد، اصلا فرقی ندارد جنسیت شما چه چیزی باشد.
ما قصد داریم مصمم بودن و جدیتِ شما را به تصویر بکشیم، پس احتمالا برای کسانی مثلِ خودم که همیشه به محضِ دیدنِ دوربین ناخودآگاه نیششان باز می شود، کارِ سختی باشد.
برای این ژست، خیلی ساده پشتِ میز بنشنید، نیمی از فنجان  یا هر آنچه که سفارش داده داده اید را در کادرِ عکس جا بدهید، کمی به میز نزدیک بشوید، هر دو دستتان را به موازاتِ سینه روی هم قرار بدهید و بعد روی میز بگذارید، حالا کاملا جدی و حتی شاید معترض به دوربین نگاه کنید، همین.
البته اگر خواستید می توانید با موهایتان بازی کنید اما همچنان به دوربین زل بزنید. این ژست ها چون به نسبتِ سایرِ پز های دیگر، سوژه نزدیکی بیشتری به دوربین دارد و جزئیات و حالاتِ صورتش کاملا نمایان است، در دسته عکس های پرتره قرار می گیرد.

این ژست برای تولد هم مناسب است؟

  • بله این مدل عکس ها که پس زمینه بوکه است و سوژه بیشترین روایت را در عکس دارد، می تواند ژست عکس تولد دخترانه در کافه یا پسرانه هم باشد.
    فقط باید یادتان باشد که حتما نشانه های مرسومِ تولد یعنی کاپ کیک، شمع، یک یا چند بادکنک و یا حتی فشفشه هم در گوشه و کنارِ کادر به چشم بخورد.

ژست عکاسی در کافه با پارتنر

ژست عکس دو نفره در کافه می تواند به اندازه یک دیالوگ از فیلم ایرج ملکی کلیشه ای و یخی باشد. یعنی هر دو کنار هم بنشنید، دست روی شانه هم بی اندازید و انگار در حالِ گرفتنِ عکس یادگاری در اردو باشید.
برای خارج شدن از این کلیشه مرسومِ عکس های غیرِ تکی، نیاز به نوعی وانمود کردن به حواس پرتی دارید.
مثلا هر دو در کمالِ عاشقانه بودنِ کلمات و واژه ها در حالِ حرف زدن، گرفتنِ دستِ هم و نگاه کردن به یک دیگر باشید و لبخندی هم گوشه لبتان خودنمایی کند.
حالا دوربین در زاویه ای دیگر و انگار که اصلا حواستان به عکاس نیست، این لحظه گرم و شیطنت آمیز را ثبت می کند.

حالا نوبت شماست که بگویید؛ شما برای عکاسی در کافه چه ژست هایی پیشنهاد می دهید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *