ژست عکاسی در منزل ، ژست عکاسی در خانه

12 ایده برای ژست عکاسی در منزل

ژست عکاسی در منزل، نیاز به یک باز بینی و خلاقیتِ اساسی دارد. تا کی می خواهیم رو به روی آئینه روشویی باستیم و نهایتاً با سری کج و لبی غنچه؛ عکس های سلفی بگریم؟
یا با یک عرق گیرِ سفید و شلوارک به بالکن برویم و در نهایتِ مصنوعی بودن به افق خیره شویم؟
یعنی واقعا می خواهید وانمود کنید این عکس ناگهانی بوده و شما خودتان از خودتان نگرفتید؟ اصلا بر فرض که ناگهانی بوده، چرا فکر کرده اید چون در حالِ گرفتنِ ژست عکاسی در خانه هستید، باید بیش از حد راحت باشید و عرق گیر به تن کنید؟
وقتش نرسیده ببرِ خفته خلاقیتِ عکاسی خود را بیدار کنید و با چند ژست عکاسی در منزل پسرانه و دخترانه آشنا بشوید؟

مناسب ترین ژست عکاسی در خانه را از اکجا پیدا کنیم؟

ایده های ژست عکاسی در منزل، با نگاه کردن به هر چیزی که در اطرافتان هست می تواند شکل بگیرد.
خیلی از خانه های ایرانی هنوز حالتِ نوستالژی خود را حفظ کردند و می توانند احساسِ گرما و صمیمیتی که مثلا در دهه 60 بوده را کاملا به مخاطب منتقل کنند.
مثلا خانه های حیاط دار و وجودِ یک بخاری در گوشه کادر، درختانِ خرمالو و انار که بیرون از پنجره خود نمایی می کنند، بهترین بک گراند برای ژست عکاسی در خانه هستند. البته زندگیِ های آپارتمان نشینیِ این روز هایمان، تقریبا ما را با مفاهیمی مثلِ فضایِ سبز در خانه و یا درختانِ پائیزی غریبه کرده است.
پس آیا واقعا باید قیدِ ژست عکاسی در منزل را زد و فقط به آتلیه ها یا مکان های طبیعی پناه برد؟ قطعا  نه!

چند ایده برای ژست عکاسی در خانه دخترانه

در خانه های ما، هر اندازه هم که حالتِ شهر نشینی و امروزی داشته باشند، باز هم پنجره هایی برای روشنایی و دیدنِ مناظرِ بیرون وجود دارد؛ برای این کار:

از نور طبیعی در ژست عکاسی در منزل دخترانه استفاده کنید

 سعی کنید پنجره ها، همیشه اولین جایی باشند که برای گرفتنِ ژست عکس در خانه به آن ها پناه می برید.
اگر طرفدارِ عکاسی سیلوئت یا ضد نور باشید، در ساعاتی نزدیک به غروب آفتاب، دوربین را در جایی ثابت بکارید، به گوشه سمتِ راست یا چپِ قاب بروید، پشت به نور باستید و با کمی کج کردنِ سر از خودتان یک نیم رخِ جذاب در تاریکی نشان بدهید.
حالتِ موهایتان هم بنا بر سلیقه می تواند کاملا افشان و پریشان و یا به صورتِ آنکارد، بسته یا بافته شده باشد.

در این ژست عکاسی در خانه؛ از تاریکی خارج شوید

اگر چندان طرفدارِ عکس های هنری و پشت به نور ایستادن نیستید، می توانید به راحتی تغییر موقعیت بدهید و این بار از ژست عکاسی در منزل، با استفاده از تابشِ مستقیم نور به چهره تان استفاده کنید.
این بار دوربین را پشت به پنجره در جایی ثابت قرار بدهید. حالا خودتان رو به روی دوربین باستید و یا آن که روی یک کاناپه یا صندلی بنشنید ( ترجیحا صندلی های چوبی یا چهارپایه هایی که پشتیِ کوتاهی دارند).
حالا می توانید کاملا سرتان را به سمتِ لنز دوربین بچرخانید تا نورِ خورشید به چشمانتان برق و روشناییِ خیره کننده ای بدهد. اصلا خودتان را در حالِ انجامِ دادنِ کاری مثلِ کتاب خواندن، چای یا قهوه نوشیدن و فنجانی در دست داشتن، نقاشی کشیدن(یا هر چیزِ کشیدنیِ دیگری!) نشان بدهید و اصلا به دوربین نگاه نکنید.
حالا که دختر خانم ها در این لوکیشن قرار گرفتند و به اندازه کافی نور در اختیار دارند، می توانند مثلِ فشن مدل ها بهترین لباسشان را بپوشند و ژست بگیرند. نیم رخشان را نشان بدهند و به موهایشان دست بکشند.
یا اصلا دست ها را بالا ببرند و هر دو را روی سرشان بگذارند انگار که در  حالِ خستگی در کردن هستند.

کاربردِ آئینه ها در ژست عکاسی در خانه

ایستادن مقابل آئینه روشویی، طوری که حتما برندِ آیفونِ موبایل مشخص بشود، یکی از مرسوم ترین و البته قدیمی ترین ژست عکاسی در منزل سلفی است. اما باور کنید از آئینه ها به شکل های دیگری هم می شود استفاده کرد.
مثلا دختر ها اگر میزِ آرایش دارند، می توانند دوربین را در جایی پشتِ سرشان طوری که در آئینه اصلا مشخص نباشد، قرار بدهند اما خودشان به صورتِ واضح در آئینه معلوم باشند. حالا پشتِ میزِ آرایش بنشینند و ژستِ شانه کردن یا بافتنِ مو را بگیرند.
البته اگر دوست دارید می توانید از خودتان در حالِ آرایش کردن، ماتیک زدن، خط چشم کشیدن یا آویزان کردنِ گوشواره یا گردنبند هم عکس بگیرید. اما باز هم تاکید می کنیم؛ استفاده از آئینه در ژست عکاسی در منزل، همان قدر که جذاب و خاص است، چالشی هم هست. چالشش هم صرفا مربوط به پیدا کردنِ بهترین زاویه برای نیوفتادنِ تصویرِ دوربین در آئینه به هنگامِ عکاسی است.
البته اگر پارنتری دارید که می تواند کمکتان کند و یا حتی خودش هم در عکس حضور داشته باشد، خیلی کار را حت تر و تیم ورکینگ تر می کند. مثلا گر دوستتان در حالِ بستنِ قفلِ گوشواره یا گردن بندِ شما باشد، و هر دو رو به آئینه و پشت به دوربین باشید، اصلا یک عکسِ عاشقانه حسابی از آب در میاید. پس آئینه ها در ژست عکاسی در منزل سلفی، کاربرد های زیادی دارند.

ژست عکاسی در منزل پسرانه هم داریم؟

البته! تمامِ ژست هایی که تا به اینجا گفتیم مثلِ ایستادن رو به روی پنجره یا آئینه، به صورتِ انحصاری صرفاً برای خانم ها نیست و می تواند در ژست عکاسی در خانه مردانه هم از آن ها استفاده شود.
تنها تفاوتش، در نحوه ایستادن یا نشستنِ در عکس و ژست ها و کار های مقابلِ دوربین برای آقایان است.
مثلا در ترفندِ استفاده از آئینه در ژست عکاسی در خانه، آقایان می توانند در حالِ کراوات بستن یا عطر زدن به خوشان ژست بگیرند. فاکتورِ استفاده از فرزندانِ کوچک هم جزِ جدایی ناپذیرِ عکس های خانگی است. مثلا پدری در حالِ بازی کردن با فرزندش، یا قرار دادنِ بچه روی دوش و در آغوش گرفتنش.
کتابِ خواندن برای خواب کردنِ کودک. یا حتی ژستی را تصور کنید که یک دختر بچه در حالِ لاک زدن روی ناخن های پدرش است. همه این ها ایده هایی است که کسانی که موهبتِ بچه داشتن را دارند می توانند از آن ها استفاده کنند.
البته اگر مجرد هستید و نمی خواهید صرفا برای گرفتنِ یک عکس خوب، اقدام به تشکیل خانواده بدهید، می توانید از این ژست استفاده کنید که مثلا پشتِ میز کارتان نشسته اید یا روی کاناپه قرار دارید.
حالا لپ تاپِ خود را باز کنید و خودتان را در حالِ تایپ کردن نشان بدهید. البته عنصرِ استفاده از دفتر و خودکار به هنگامِ نشستن پشتِ میز یا کاناپه و وانمود کردن به نوشتن، یکی از سر سنگین ترین ایده های ژست عکاسی در منزل است.

  • به دنبال ژست های بیشتر برای آقا پسر ها می گردید؟ پس مقاله ژست عکاسی پسرانه را از دست ندهید.

ژست عکاسی در خانه دخترانه برای جمع های دوستانه

همیشه پیش نمی آید که در خانه تنها باشم و گاهی وجودِ دوستان خودش می تواند ایده ساز باشد و ایده سازِ ژست عکاسی در خانه باشد. برای این مدل از ژست عکاسی در منزل، می توانید دوربین را مقابلِ بزرگترین کاناپه خانه بگذارید و بعد همگی روی کاناپه یا اطرافش حضور داشته باشید.
حالا طوری وانمود کنید که انگار در حالِ حرف زدن درباره یک موضوعِ جدید یا خنده دار هستید و هر کدامتان در یک پوزیشنِ خاص( نیم رخ، نشستن رویِ دسته مبل، ایستادِ در پشتِ کاناپه و یا نیمه دراز کش) قرار دارید.
یک ایده دیگر برای ژست عکاسی در منزل به صورتِ دسته جمعی، این است که یک بخش از فیلمِ محبوبتان را از تلویزیون پخش کنید و بعد همگی رو به روی تلویزون بنشینید و مثلا در حالِ نوشیدن، غذا خوردن و نگاه کردن به فیلم باشید.
توجه کنید که زاویه دوربین را طوری قرار بدهید که مشخص باشد شما درحالِ دیدنِ چه فیلم یا سریالی هستید.
اگر با کثیف کاری اطراف و جمع کردنِ پر های بالش از روی زمین مشکلی ندارید، ژستِ کتک کاری با بالش های پر داری که روی هوا معلق شده هم، می تواند یک عکسِ صمیمانه و بامزه در ژست عکاسی در منزل دخترانه یا پسرانه شما و دوستانتان به ثبت برساند.

شما در خانه چه ژست های خلاقانه ای برای عکس می گیرید؟ تجربیاتتان را با اکستون استودیو به اشتراک بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *