لوکیشن عکاسی در تهران ، لوکیشن عکاسی مدلینگ در تهران ، بهترین لوکیشن های عکاسی تهران

7 لوکیشن عکاسی در تهران که خاص و رایگانند

لوکیشن عکاسی در تهران سخت پیدا نمی شود، اما این که کدامشان رایگان است، کدامشان به محلِ زندگیمان نزدیک تر است و از همه مهم تر کدام مورد بیشترین شباهت را به سلیقه ما دارد، کار را سخت می کند.
تهران به واسطه این که ترکیبی از بافتِ کلاسیک و مدرن است، یکی از شهر هایی است که پتانسیلِ زیادی برای عکاسی تبلیغاتی و اسپرت دارد.
یعنی اگر کمی در این سایت بالا و پائین بروید به راحتی می توانید چندین لوکیشن عکاسی مدلینگ در تهران را پیدا کنید و حالش را ببرید.

یک نکته درباره معرفی لوکیشن عکاسی در تهران

لوکیشن عکاسی در تهران ، لوکیشن عکاسی مدلینگ در تهران

این روز ها شرایط آنقدر سخت شده که ما اگر کوچکترین کاری بلد باشیم، در ازایش پول دریافت می کنیم و حتی ناسزا هم مجانی نمی دهیم. پس طبیعی است که بعضی از چندین لوکیشن عکاسی مینیمال در تهران یا اسپرت و مدلینگ، اشتراکی باشند و از شما پول دریافت کنند.
اما ما در این مقاله سعی می کنیم چندتا از بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران که برای عکاسی هزینه ای از شما دریافت نمی کنند را پیشنهاد بدهیم.
هر چند در این بین ممکن است لوکیشن های کافه را هم معرفی کنیم که شاید برای عکاسی از شما پول نگیرند اما وقتی واردش می شوید بهتر است یک چیزی در حدِ آب معدنی یا چایی سفارش بدهید. چون این ها قبل از آن که لوکیشن عکاسی باشند، کافه هستند!

ناشناخته ترین لوکیشن عکاسی در تهران

کافه کارخانه آبجو سازی آرگو

البته این مکان تقریبا در یک قرنِ پیش آبجو تولید می کرد چون الان فقط ماء الشعیر عالیس می خوریم.
در هر صورت باید بگویم وقتی واردِ این مکان می شوید اصلا تصور نکنید که قرار است با یک کارخانه مخروبه که محلِ عبور و مرورِ ارواحِ مست است مواجه شوید!
این جا حالا به کمکِ یک مرمتکاریِ جذاب تبدیل به کافه شده است. شما می توانید این محل را به عنوانِ لوکیشن عکاسی مدلینگ در تهران یا مینیمال و کلاسیک قرار بدهید. هر تکه اش بافتِ منحصر به فردی دارد و قطعا متعجبتان خواهد کرد.

 میدان فردوسی، خیابان سروش الدین تقوی، کوچه بهداشت

میدان نقش جهان یا بازار اسلامی اندیشه

میدان نقش جهان یا بازار اسلامی اندیشه

این هم یکی دیگر از چندین لوکیشن عکاسی در تهران رایگان است.
این بازار نسخه مینیمال شده بازارِ نقش جهانِ اصفهان است که با شباهتِ 90 درصدی ساخته شده و تقریبا تمامِ ویژگی های ظاهری را دارد.
نقشِ جهان مهم ترین قطبِ تجاری و گردشگریِ شهرِ اندیشه محسوب می شود چون متشکل از بازار ها، کافه ها، پاساژ چند طبقه و سرای های جذاب و سنتی است که هر کدام به نامِ یک از شعرایِ ایرانی نامگذاری شده؛ مثلا سرای خیام، حافظ، مولانا و … . شما برای ورود به این محلِ شگفت انگیز هیچ پولی پرداخت نمی کنید و می توانید از لوکیشنش ساعت ها به طورِ مجانی برای عکاسی و فیلمبرداری استفاده کنید.

تهران، اندیشه، فاز4، خیابان نقش جهان یکم

لوکیشن عکاسی در تهران کاملا اسپرت

ریل قطار و واگن

این یکی از آن چندین لوکیشن عکاسی مدلینگ در تهران است که از قضا حسابی خاص و ناشناخته است. تازه به دور از هیاهویِ داخلِ شهر و آلودگی های خفه کننده است و همین باعث می شود آسمانِ بک گراندِ عکستان حسابی صاف و پنبه ای باشد.
این مکان هزینه ورودی ندارد، جای پارک دارد و به صورتِ کلی تا امروز رایگان بوده است.
فقط شرمنده که اسمِ خاص و معروفی ندارد و فقط می توانیم نشانی اش را به شما بدهیم. اما مطمئن باشید هیچ لوکیشن عکاسی اسپرت در تهران نمی تواند به اندازه مکانی که ریل قطار و واگن دارد جذاب باشد.

تهران، فیروز کوه، روستای زرین دشت

لوکیشن عکاسی در تهران برای عکاسی خیابانی

پل تندرستی

این پل به معماری مینیمالِ نرده های سفید و نمایِ رویایی که برج میلاد در بک گراندش می سازد مشهور است.
اگر دوست دارید یک عکسِ خاص و ورزشی و مدلینگ را تجربه کنید، به این لوکیشن عکاسی خیابانی در تهران سری بزنید. این مکان خوشبختانه کاملا رایگان است و هزینه ای ندارد. فقط باید بررسی  کنید که در چه ساعاتی کمترین میزانِ عبور و مرور را دارد که در اواسطِ ظهر بهترین زمان است.
این پل به علتِ طولانی بودنش و اتصالِ باغ فدک به بوستانِ بزرگراه شهید همت، بهترین مکان برای پیاده روی و دوچرخه سواری است.

بزرگراه شیخ فضل الله نوری، نرسیده به میدان صنعت

لوکیشن عکاسی در تهران برای تولد

کافه گودو

لوکیشن عکاسی تولد در تهران معمولا به کافه ها خلاصه می شود. اما نباید از پلان های مخصوصِ آتلیه های عکاسی هم غافل شد.
اگر دوست دارید حرفه ای این کار را انجام بدهید، قطعا به یک آتلیه با تجربه و خلاق اعتماد کنید.
کافه گودو هم یکی از آن لوکیشن های معروف است که به علتِ بافتِ سنتی، حوض، پنجره های آبی و میز و صندلی های انگلیسی اش مشهور است.
درحقیقت اگر دوست دارید قجری ترین قهوه در روزِ تولدتان را بخورید، این لوکیشن بهترین انتخاب برای عکاسی تولد است.

میدان انقلاب، خیابان نجات اللهی، خیابان محمدی، بن بست گل یاس، مطبخ گودو

لوکیشن عکاسی در تهران برای گنگستر ها

پاساژ لوتوس مال

این بار کمی به جنوب تهران بیشتر نزدیک می شویم و حال و هوایِ عکس را گنگستری تر می کنیم.
این پاساژ هم یکی دیگر از چندین لوکیشن رایگان و خاص است که عظمتِ نرده های زرد و مشکی اش حسابی می تواند زبانتان را بند بیاورد.

نازی آباد، پاساژ لوتوس مال، روف گاردن طبقه سوم

لوکیشن خرابه برای عکاسی در تهران

خانه متروکه شهرک غرب

این کارخانه احتمالا پر رفت و آمد ترین مکان متروکه تهران است. این را می شود از فیلتر های سیگاری که هر روز بیشتر از روزِ قبل در آنجا تل انبار می شود فهمید.
نگهبان دارد و باید دَمش را برای باز کردنِ دربِ خانه ببینید. این جا شاید حضورِ ارواح حس نشود اما قطعا پنجره های شکسته، دیوار گرافیکی، تار عنکبوت های چند متری و سقفِ نیمه ریخته اش شما را یادِ خانه آنابل می اندازد.

شهرک غرب، خیابان ایران زمین، ورودی خرابه باغ راه فدک

و در آخر...

همه ما می دانیم که موزه ها یا اماکن تاریخی مثلِ کاخ سعد آباد یا نیاوران و چه و چه، لوکیشن های خاصی برای عکاسی هستند پس قطعا شق القمر نمی کردیم اگر در این مقاله از آن ها نام می بردیم.
ما سعی کردیم مکان هایی که کمتر به آن ها توجه می شود اما رایگان و خاص هستند را معرفی کنیم.
بعضی از اماکن مثلِ خانه مخروبه دربند را با وجودِ خاص بودنش اصلا پیشنهاد نمی دهیم چون افسانه های محلی هیچ وقت حرفه های خوبی پشتِ سرش نمی زنند.
پس لطفااااااً برای گرفتنِ یک شات نه خودتان را پشیمان کنید و نه کسی که در حالِ همراهی کردنِ شماست.

اگر دوست داشتید نام و نشانی لوکیشن خفن و رایگانی که خودتان در آن جا عکس گرفته اید را برای ما کامنت بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *