خوش عکس شدن ، خوش عکس بودن ، خوش عکسی

راز خوش عکس شدن به سبک ستاره های سینما

خوش عکس شدن هیچ ارتباطی با میزانِ بی نقص بودن چهره یا اندام ما ندارد.
این که فکر کنیم اگر دماغمان را عمل کنیم، یا لب را پروتز کنیم یعنی قطعا از آن روز به بعد در تمامِ عکس هایمان خوش می درخشیم، چیزی به غیر از یک تفکر مسموم در جامعه مدرن نیست.
متاسفانه چندین دهه است که تعریف های اشتباه و غیر انسانی از معیار های زیبایی در جهان می شنویم و می بینیم. کاریزماتیک بودن، عمق داشتنِ نگاه و لبخندِ فوتوژنیک هیچ ارتباطی به تعدادِ عمل های زیبایی ندارد.
جذابیت، امریست ذاتی و اتفاقا هر چه  به اجبار تلاش کنیم، کار را خراب تر می کنیم. اما به نظرتان سلبریتی ها چه افسونی برای خوش عکس بودن دارند؟

خوش عکسی یا بد عکسی، حقیقت دارد؟

ترفند های خوش عکس شدن ، خوش عکسی

ببینید، شما اگر چند ماه هر روز مقابل یک درخت باستید و به او بگوئید تو بد فرم ترین درختِ جهانی، این درخت پس از مدتی دفرمه و خشک می شود!
قصدمان این نیست که یک قصه فانتزی تعریف کنیم، می خواهیم بگوئیم هر چیزی در دنیا با قدرتِ باور و تلقین، شکل عوض می کند. اگر همیشه باور داشته باشید که صدایتان پشتِ تلفن برای شنونده مسخره و آزار دهنده است، بعد از مدتی همه همین احساس را می گیرند.
اگر همیشه اعتقاد دارید در عکس ها افتضاح می افتید، پس خوش عکس بودن اتفاقی است که هرگز برایتان نمی افتد چون حتی اگر بهترین پرتره تاریخ هم از شما ثبت شود، باز اعتقاد دارید که اصلا جذاب نیستید.
پس لطفا قبل از افسانه خوش عکس شدن، کمی روی عزت نفس خود کار کنید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و انقدر از خودتان ایراد نگیرید.

اصول کلی خوش عکس شدن

خب! همان طور که گفتیم این طور نیست که بعضی از بندگانِ مقرب خدا با استعدادِ خوش عکس بودن متولد شوند و بعضی ها هم در عکس ها همیشه شبیه به لحظات پایانی عمر صدام حسین بیوفتند.
اگر همه ما مثلِ ستاره های سینما تکنیک خوش عکس شدن را پیاده کنیم، می توانیم با مونیکا بلوچی در فوتو شات های فرش قرمز رقابت کنیم. این راز ها اصلا جادویی یا مگو نیستند بلکه حتی شاید خودتان هم بدانید اما تا به امروز به طورِ یک پکیج کامل به آن انسجام نداده باشید.
برای خوش عکس بودن:

تکنیک خوش عکس شدن ، راز خوش عکس بودن

دوربین واقعا مهم است

 • بله قطعا یکی از دلایلِ خوش عکسی، کیفیتِ دوربین است.
  البته منظورمان این نیست که همیشه باید با دوربین کنون صد میلیونی عکس بگیرید تا مه جبین بیوفتید.
  منظور این است که فقط لطفا قبل از هر اقدامی لنز دوربین را تمیز کنید چون صد در صد روی کیفیت عکس اثر می گذارد. باور کنید با یک دوربین سونی اریکسون k310 هم می شود عکس های ناب گرفت.

حالتِ بدن

 • اگر یک لحظه خودمان را از کنار در آئینه ببینیم، متوجه می شویم که بیشتر مواقع ناخودآگاه قوز می کنیم.
  درست ایستادن علاوه بر این که اعتماد به نفس را بالا می برد، بلکه یکی از فاکتور های خوش عکس بودن هم محسوب می شود. سرشانه را عقب بدهید، حالا بینِ چانه و گردن یک زاویه 90 درجه بسازید.

نور، نور و باز هم نور

 • نورپردازیِ صحنه بیشتر بیش از آن چه فکرش را بکنید اهمیت دارد.
  نوری که از جایِ درست به نقطه درست صورت تابیده باشد، قدرتِ کاور کردن نقص ها و شفافیتِ پوست را دارد.
  اگر در خانه هستید، مقابل پنجره که یک منبع نورِ طبیعی است باستید. اگر در بیرون از خانه هستید، هرگز در زیرِ نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و به سایه ها توجه کنید.

نکته نکته نکته!

هر وقت خواستید در زمانِ کوتاه تری نورِ مناسب را پیدا کنید، دوربین سلفی را روشن کنید و مقابلِ چهره خود بگیرید.
حالا رو به روی منبع نور باستید و به آرامی 360 درجه بچرخید. در حینِ چرخش شما می توانید بهترین زوایه تابش نور روی صورتِ خود را پیدا کنید.

نقطه عطفِ چهره

 • چه بخواهید چه نخواهید هر آدمی در صورت و استایلش، یک نقطه قوت دارد که دیگری از آن محروم است.
  مثلا یک نفر چشمانِ جذابی دارد، یکی گونه اش موقع لبخند زدن چال می افتد، یکی مژه هایش بلند است.
  سعی کنید آن قدر در زوایه های مختلف از خودتان عکس بگیرید تا نقطه طلایی چهره خود را کشف کنید.
  یک راه سریع تر برای پیدا کردن نقطه طلایی این است که روی به روی آئینه از خودتان فیلم بگیرید، حالا فیلم را بررسی کنید و ببینید در چه زاوی هایی چهره تان بیشترین جاذبه را دارد.

برای خوش عکس شدن ژست بگیرید

 • یک راز خوش عکس بودن این است که هوشیار بمانید و همیشه در حالتِ آماده باش باشید.
  سعی کنید در عکس ها مشغولِ انجام یک کاری باشید، مثلا پز راه رفتن طبیعی و جالب است. کلا همیشه رخِ کاکا سنگی گرفتن جذاب نیست. مثلا می توانید کت را روی شانه بی اندازید و کمی به پائین نگاه کنید. یا کمی به کمر زاویه بدهید و به فنر تبدیلش کنید. یا مثلا با موهایتان بازی کنید.
راز خوش عکس بودن ، ترفند های خوش عکس شدن

لبخند همیشه جذاب است

 • نه این که دهان را اندازه تمساح موقع بلعیدن شکار باز کنید و قهقه مستانه سر بدهید.
  منظور یک لبخندِ کاریزماتیک و نگاهی جذاب است. مثلا انگار دارید به حرف های کسی که می دانید در حالِ دروغ گفتن است گوش می دهید، آن لحظه چه احساسی دارید و چه لبخندی گوشه لبتان هست؟
  همین لبخندِ مرموز دقیقا یکی از ترفندهای خوش عکس شدن است.

عمق میدان وضوح و تاثیرش در خوش عکسی

 • انتخاب نقطه فوکوس و عمق میدان وضوح کم در عکس، می تواند تمرکز بیننده را به جای خاصی از تصویر هدایت کند و احساسِ عمق و بُعد متمرکزی را به عکس اضافه کند. اصلا برای همین است که معمولا عکس های پرتره که بک گراندِ بوکه دارند، جذابیت بصری بیشتری دارند.

پس‌ زمینه ساده

 • سادگی هم یکی از فاکتور هایی است که قلبِ بیننده را لمس می کند. یک پس ‌زمینه ساده و کم‌ حاشیه می تواند باز هم تمرکز را بر روی موضوع اصلی عکس نگه دارد و سوژه را شارپ تر نشان بدهد.

خلاصه داستان اینکه...

خب، این هم از 8 تکنیکِ راحت اما موثر برای خوش عکس شدن.
فکر کردید سلبریتی ها فقط یک شات می گیرند و بعد همان را در فضای مجازی پخش می کنند؟ نه خیر عزیزِ ساده دلِ من!
آنچه که در آخر به عنوانِ نتیجه به دستِ من و شما می رسد، یک گزینه از بینِ صد ها عکسِ مختلف است که بهترینش انتخاب و ویرایش شده است.
پس لزوما تصور نکنید می شود با دو حرکتِ جادویی سریع به فرمولِ خوش عکس بودن رسید و اگر خوب نشد یعنی شما بد عکس هستید و باید بازنشسته شوید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *