سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت ، سایت اهنگ بدون کپی رایت ایرانی

لذت محتواسازی با 9 سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت

سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت می تواند شبیه یک بهشتِ موزیکال باشد. البته نه یک بهشتِ بی انتها بلکه محدود اما کار راه انداز.
 فقط خدا می داند که چقدر حسِ بدی است که برای طراحی یک پست ساعت ها وقت بگذارید اما چند ثانیه بعد از انتشارش اش با پیامِ: (پستِ شما به علتِ نقض قوانین کپی رایت بلاک شد) مواجه شوید.
تازه آن هم با این وضعیت نت که اگر با زغال کار می کرد سریع تر ما را به نتیجه می رساند، این قضیه حسابی می تواند اعصابمان را خاکشیری کند.
پس چاره چیست؟ آیا همه چیز دست به دست هم داده که ما در محتوا های ویدیویی خود از موزیکِ دلخواهمان استفاده نکنیم؟!

سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت قانونی است؟

سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام

یک توضیح کوچکی درباره حق کپی رایت می دهیم و بعد درباره تیترِ این بخش بیشتر حرف می زنیم. حقِ کپی رایت به زبانِ ساده یعنی:

  • منِ تولید کننده اثر (حال کتاب می خواهد باشد یا فیلم یا موسیقی یا حتی یک حرکت در رقص و …)، کلی خلاقیت، وقت و هزینه برای تولیدش صرف کرده ام.
    پس این کار و تمامِ حقوق مادی و معنوی اش برای من است، مگر آن که شما بخواهید هزینه اش را بپردازید و مالکش باشید.
    در غیر این صورت نامردید اگر استفاه اش کنید چون جانِ مادرم اصلا راضی نیستم.

پس وقتی شما با پیامِ بلاک و پاک شدنِ پستتان در اینستا یا یوتیوب مواجه می شوید، یعنی خالقِ اثر حقوقی برای خودش تعریف کرده و از انتشارِ مجانی اش بدونِ اجازه او توسطِ شخصِ دیگری رضایت ندارد.
حالا سوال این جاست که دانلود موزیک های بدون کپی رایت کارِ قانونی است؟

  • بله! زمانی که شما از یک موسیقی در پس زمینه پست، پادکست یا حتی لایوِ خود استفاده می کنید و با هیچ پیامِ تهدید آمیز و قرمز رنگی برای پاک شدنش مواجه نمی شوید، یعنی تولید کننده اثر اجازه داده است که این موزیک، حقوق محدود کننده قانونی برای مخاطب نداشته باشد و هرکسی و در هر جایی از آن استفاده کند (و این یعنی اوجِ از خود گذشتگیِ یک هنرمند).
    پس کارِ این سایت ها کاملا قانونی است چون موزیک هایی را در دلِ خود گنجانده اند که رویالتی فری هستند. یعنی خالقش هیچ گونه حقوقی را برای خودش تعریف نکرده است و از انتشارش رضایت دارد.

محبوب ترین سایت های دانلود موزیک های بدون کپی رایت

فکر می کنیم حالا بهتر است شما را سریع تر به آن چه که می خواهید برسانیم تا زودتر به سراغِ کشفِ حقیقت بروید.

دانلود موزیک های بدون کپی رایت ، منبع دانلود آهنگ بدون کپی رایت

سایت VIDEVO

ویدِوو یکی از پر رفت و آمد ترین ها به عنوانِ یک سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت محسوب می شود و حسابی شهره شهر است.
در حقیقت لازم نیست وقتی به دنبالِ  یک موزیک از خواننده محبوبِ ایرانی خود می گردید حتما در یک سایت آهنگ بدون کپی رایت ایرانی به جستوجو بپردازید.
چون videvo و همکارانش در هر لحظه از تمامِ دنیا موزیک های تست شده ای که حقِ کپی رایت شاملشان نمی شود را آرشیو می کنند و کاملا رایگان در اختیارتان می گذارند.
وارد این سایت بشوید و ژانر موسیقی که می خواهید را فیلتر کنید، حالا به راحتی در امواجی از موزیک های اعجاب آورش غرق شوید.

چنلِ NoCopyRightSound

شاید با خودتان بگوئید که چقدر عجیب که یک کانال یوتیوبی را به به عنوان سایت آهنگ بدون کپی رایت ایرانی یا خارجی معرفی کرده ایم.
چون احتمالا انتظارِ سرچِ یک دامنه در گوگل را دارید و برای همین نامش را سایت می گذاریم. اما یوتیوب همان طور که کماکان در حالِ رقابت با پلتفرمِ محبوبِ اینستاگرام است، در این زمینه به او طعنه زده است.
به این صورت که کانال هایی را راه اندازه کرده که در سال آمارِ میلیونی دانلودِ موزیکِ بدونِ کپی رایت دارند.
فقط کافی است فیلترشکن را روشن کنید، نامِ این کانال را سرچ کنید و بعد واردِ پلی لیستِ عظیمش بشوید.
در آخر برای دلگرمی دادن به تولید کننده اثری که فداکاری کرده است و موزیکش را رایگان در اختیارِ ما گذاشته، قبل از دانلود به ترکش امتیاز بدهید تا ارزشِ کارش را بداند.

دانلود موزیک های بدون کپی رایت ، منبع دانلود آهنگ بدون کپی رایت

Bensound.com، سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت

این هم یک نمونه دیگر از منبع دانلود آهنگ بدون کپی رایت و استوک که می تواند کاملا خیالتان را از بابتِ داستانِ حذف شدگی پست ها و استوری ها راحت کند.
اگر به دنبالِ آهنگ پس زمینه برای محتوای های ویدیویی مثلِ انیمیشن یا لوگوموشن ، یا محتوای صوتی مثلِ پادکست، دکلمه و غیره می گردید، می توانید واردِ این سایت بشوید و به طور کاملا رایگان از آن لذت ببرید.

Cchound، کهکشانی برای دانلود موزیک های بدون کپی رایت

همه ما که فقط به دنبالِ موسیقی متن بلند نیستیم. گاهی هم می خواهیم افکت گذاری کنیم.
مثلا در حالِ ضبطِ یک کتابِ صوتی هستیم و می خواهیم صدای دریا، برف پاک کن، شکستنِ لیوان، قدم زدن در راهرو و هزار افکت دیگر داشته باشیم.
آیا برای این ها هم راهی هست؟ بله! سایت مورد نظر نه تنها در این زمینه به شما کمک می کند بلکه یک سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت برای اینستاگرام و یوتیوب و … هم محسوب می شود.
یعنی می تواند در هر چه که به پروژه موزیکال کردنِ محتوایِ شما مربوط می شود شریکتان باشد.

چند سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت مشهور

در ادامه به طور تیتر وار فقط نامِ این سایت ها را می بریم و از توضیحِ فضا و حال و احوالش خود داری می کنیم: (با کلیک روی اسم هر سایت به راحتی واردش شوید).

اینستا از کجا می فهمد موزیک ها کپی رایت دارند؟

حقیقتا گاهی اصلا نمی فهمد و فقط احتمال می دهد! داستان آنقدر پیچیده است که واقعا حرفی در راستایِ توجیهش ندارم.
شاید اگر به عنوانِ تولید کننده یک اثر چنین اتفاقی برای خودم نمی افتاد، نمی توانستم باور کنم که اینستا و یوتیوب تا چه اندازه بر روی حقوق مادی و معنوی یک موزیک حساس و  دلسوز هستند (حتی طوری که گاهی خالق اثر را هم در تله می اندازند!).
مثلا موزیکی که از ترانه تا ساختِ موسیقی و ملودی و کاورش، همه و همه کارِ خودم بود، بعد از انتشار در اینستا بلاک و حذف شد.
اما این قطعه اولین بار بود که منتشر می شد، من هم که به عنوانِ خالق، حقوقی برایش تعریف نکرده بودم. حتی در سایت آهنگ بدون کپی رایت ایرانی یا خارجی هم نرفته بودم که قبلا منتشرش کرده باشم. پس قضیه چه بود؟

شاخک های این پلتفرم ها به طورِ حساس و دائمی فعال هستند.
طوری که اگر فکر کنند حتی چند ثانیه از تنظیمِ آهنگ، استفاده از برخی آلات موسیقی و حتی بعضی کلمات ترانه شباهتِ دیر و دوری به یک قطعه کپی رایت دارند، به سرعت شناخته و حذف می شود.
برای همین است که پست های موزیک دار باید به صورتِ اسلایدی و با ولومِ کمتر یا بالا تر پست شوند تا اینستا الکی شلوغ بازی راه نیندازد.

معرفی سایت شناسایی آهنگ کپی رایت دار

من خودم به شخصه ترجیح می دهم به این گونه سایت ها محدود نشوم تا بتوانم آزادانه متوجه کپی رایت داشتنِ موزیکِ مد نظرم بشوم. در ادامه دو دامنه مشهور را معرفی می کنیم که یک سایت دانلود آهنگ بدون کپی رایت ایرانی نیستند اما به شما در پیدا کردنِ حقیقت کمک می کنند و می توانید قبل از استفاده از از هر موزیک، نامش را سرچ کنید تا متوجه کپی رایت دار بودنش بشوید.

امیدواریم از این سایت ها استفاده کنید تا بغضِ ناشی از حذف شدنِ پست خود را تجربه نکنید 🙁

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *