ژست عکاسی دخترانه ، ژست عکاسی دخترانه در خانه

خلاقانه ترین ژست عکاسی دخترانه

ژست عکاسی دخترانه و تنوع هایی که در آن وجود را، در هیچ شاخه ای از عکاسی نمی توان پیدا کرد. حیف است که خانم ها، با پتانسیلِ بی نهایتی که برای زیباتر کردنِ دنیایِ اطراف دارند، عکس های خارق العاده از خودشان به جا نگذارند.
|پیش می آید که گالریِ گوشی هایشان، سرشار از عکس های سلفی، دسته جمعی یا تکی باشد، اما در نهایت باز هم برای آن که بهترین عکس را نامزدِ دریافتِ جایزه پروفایل یا پست اینستاگرام‎شان بکنند، شک و تردید دارند و حس می کنند هیچکدام به اندازه کافی خوب نیست. البته بعضی از این موارد به سطحِ اعتماد به نفس و باور نداشتن به زیباییِ خدادادی ربط دارد.
اینکه برخی تصور می کنند چهره یا اندامشان به قدرِ کفایت با استانداردهای زیبایی شناختی دنیا مطابق نیست که البته فقط خدا می داند چقدر زیبا هستند و تا چه میزان طرزِ تفکرِ اشتباهی دارند.
اما خیلی از مواقع خانم ها با گرفتنِ بهترین ژست عکاسی دخترانه مشکل دارند و ما شاید بتوانیم در موردِ دوم به کمک بشتابیم. ژست عکاسی دخترانه در خانه، ژست عکاسی نشسته و ایستاده و حتی ژست عکاسی دخترانه در پارک نیز، جزء چندین و چند ایده گرفتنِ ژست های خلاقانه هستند که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرند.

اول؛ آموزش ژست عکاسی دخترانه

قبل از این که به سراغِ ایده هایمان برای ژست عکاسی دخترانه برویم، بهتر است اول چند نکته طلایی برای آموزش این نوع ژست عکاسی را گوش­زد کنیم.

قطعا بهتر از ما می دانید که عکس گرفتن، صرفا به لنز دوربین خیره شدن و لبخندِ ژکوند زدن نیست. هر تصویری برای ثبت شدن در ذهنِ دیگران اول از همه باید با اصولِ استانداردِ عکاسی هماهنگ باشد و دوم این که خلاقیت در ژستِ عکاسی دخترانه شما موج بزند. اصلِ اساسی عکاسی این است که هیچ  وقت سعی نکنید خودتان نباشید! مثلا این که بخواهیم ادای بیلی آیلیش را در بیاوریم یا شبیه به چیزی بشویم که زمین تا آسمان با زیبایی حقیقیِ خودمان فاصله دارد، می تواند در ذوقِ بیننده عکس بزند(حتی اگر آن بیننده خودمان باشیم).

همچنین اگر ویژگیِ زیبایی شناختیِ شاخصی دارید، سعی نکنید آن را در چشمِ بیننده فرو کنید. مثلا اگر ترقوه جذابی دارید و اندامتان روی فرم است، نیازی نیست همیشه با پوشیدنِ لباس های بیش از اندازه تنگ، هم راهِ نفس کشیدن را برای خودتان ببندید و هم کاری کنید که مخاطب احساس کند صرفا هدفتان از گرفتنِ عکس، نشان دادن و به رخ کشیدنِ این ویژگی بوده.
از تمامِ ویژگی های مثبتی که دارید به بهترین و طبیعی ترین شکل استفاده کنید؛ مثلا اگر گونه تان هنگامِ خندیدن چال میوفتد، لازم نیست هر بار با یک لبخندِ مصنوعی و ماسیده این مهم را با مخاطب بفهمانید!
این ها نکاتی کلی برای آموزش ژست عکاسی دخترانه بود، حالا بهتر است برویم سراغِ ایده هایمان.

ژست عکاسی دخترانه ساده همیشه زیباست!

در این نوع از ژست عکاسی دخترانه، شما می توانید پس زمینه عکس را کاملا سیاه یا کاملا سفید نگه دارید. البته این ایده برای وقتی است که شما یک استودیو کوچکِ خانگی دارید و نمی خواهید از بک گراند های طبیعت استفاده کنید.
برای این کار، دوربین را روی حالتِ پرتره تنظیم کنید، بدن را در راحت ترین حالتِ خودش قرار بدهید و یک میزِ کوچک که از سطحِ سینه تان پائین تر است را تکیه گاهِ دستهایتان قرار دهید و بعد زاویه صورت را بنا بر فرمی که می خواهید رو به دوربین باشد تنظیم کنید.
به صورتِ کلی دو برنامه به شدت کاربردی و راحت برای ادیت عکس با گوشی وجود دارد.

یکی نرم افزار picsart  که دنیایِ ویرایشِ و فیلتر ها و رنگ بندی های متنوع است و کار های زیادی می توانید با آن انجام بدهید و دیگری نرم افزارِ photoroom برای حذفِ بک گراند و تغییرِ رنگِ پس زمینه است که البته خوراکِ ژست عکاسی دخترانه در خانه است و برای وقت هایی که می خواهید پس زمینه شلوغِ محیطِ خانه را حذف کنید به شدت به کار می آید.

  • راستی تا یادم نرفته بگویم که یک پک کامل ژست عکاسی در خانه را در مقاله ی ژست عکاسی در منزل برایتان فراهم کرده ایم.

ژست عکاسی دخترانه نشسته

شما برای نشستن، هر چیزی را می توانید به عنوانِ تکیه گاه خود قرار بدهید؛ از یک میزِ عسلی کوچک(اما مقاوم!) گرفته تا حتی خودِ سطحِ زمین که بنا بر میزانِ راحتی‌تان و این که چقدر دوست دارید لباس های خود را خاکی و کثیف کنید، قدرتِ انتخاب دارید!
اگر حوصله بیرون رفتن را ندارید، این نوع فرم ها جزء راحت ترین ژست عکاسی دخترانه در خانه محسوب می شوند. از این سوژه می توانید برای گرفتنِ ژست عکاسی دخترانه دونفره هم استفاده کنید.

ژست عکاسی دخترانه روی صندلی

گفتیم تمامِ تلاش ما در عکاسی باید این موضوع باشد که ایده تا حدِ میزان از خلاقیت بهره گرفته باشد. پس اگر در کنار گرفتن انواع ژست عکاسی دخترانه کمی هم از عناصر و قابلیت های برنامه های ادیت عکس استفاده کنیم اصلا ضرر نمی کنیم.
نشستن روی صندلی، راحت ترین کارِ دنیاست؛ اما می شود با بهره گیری از چند افکتِ ساده و اضافه کردنِ یک کارِ محال مثلِ در دست گرفتنِ قلبی که خودمان از سینه بیرون کشیدیمش، مخاطب را چند لحظه با قصه عکس تنها بگذاریم.
این حالت شاید به دردِ ژست عکاسی دخترانه برای تولد نخورد اما به شدت پتانسیلِ این را دارد که به عنوانِ کاورِ آهنگی که خودتان ساخته اید از آن استفاده کنید.

ژست عکاسی دخترانه در پارک

درست است که نوآوری باید حرفِ اول را در یک عکس بزند، اما فکرِ این که برای خلاقانه کردنِ عکستان، به سمتِ یک ساقی در پارک بروید و در حالِ مواد گرفتن از او، یک عکسی یادگاری و سینمایی از خودتان بگیرید را کاملا کنسل کنید. استفاده از وسایلِ ورزشیِ پارک هم ابداً ممنوع، چون نمی خواهیم سوژه پیج های فیلم و عکسِ خنده دارِ اینستاگرام بشوید. اما استفاده از وسایلِ بازی، مثلِ تاب یا سرسره که به گونه ای یادآورِ بچگی است و نشان از زنده بودنِ کودکِ درونتان دارد و آن لِنگ هایتان که بخاطرِ گرفتاری در عالمِ برزگسالی، آنقدر بلند شده که از سرسره بیرون زده، می تواند عکس را بامزه کند. البته اگر هوا پائیزی باشد و طرفدارِ گرفتنِ عکس با برگ های خشکیده زرد رنگ باشید و به محضِ فرا رسیدنِ مهر ماه، یک لحظه هم این خشکیده های فلک زده را راحت نگذارید، پارک ها بهترین گزینه برای گرفتن ژست های عکاسی دخترانه در طبیعت هستند.

ترفندِ کلاژبندی و ترکیب انواع ژست عکاسی دخترانۀ جذاب

قابلیتِ کلاژ زمانی خیلی محبوبیت پیدا می کند، که شما چندین عکسِ خوب در حالتِ های مختلف گرفته باشید، اما نتوانید بهترینشان را برای به نمایش درآوردن انتخاب کنید. در این حالت شما می توانید عکس هایی با ژست های مختلف اما در یک لوکیشنِ ثابت را به صورتِ کلاژ بندی شده و یک کاسه شده در بیاورید.

فقط ژست عکاسی دخترانه کافی نیست؛ گاهی قصه پردازی کنید!

اگر سعی کنید در عکس هایتان، یک داستان یا روایت را به مخاطب بفهمانید، یعنی شما توانسته اید رسالتِ خود به عنوانِ یک عکاسِ خلاق را به پایان برسانید! مثلا اگر می خواهید تاثیرِ کتاب خواندن بر روحیه افراد را به تصویر بکشید، می توانید از خودتان به وسیله لباس های مختلف، شخصیت های گوناگون بسازید و سیرِ رسیدنِ کتاب از یک انسان نجات یافته تا یک انسان فروپاشیده و شلخته را در قالبِ یک پیام به مخاطب برسانید.

اگر حوصله و وقتِ ایده پردازی برای گرفتنِ عکس های خلاقانه را ندارید و حسابی به دنبال یک ژست عکاسی دخترانه جدید هستید، حتما سری به همکارانِ همه فن حریفِ ما در اکستون استودیو بزنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *