ایده عکس بدون چهره ، ژست عکس تولد بدون چهره ، ژست عکس بدون چهره

6 ایده عکس بدون چهره؛ از کلاسیک تا مدرن

ایده عکس بدون چهره هم مثلِ هر نوع پزِ دیگری نیاز به خلاقیت دارد. البته شاید تصور کنید کارتان راحت تر است چون نیاز به میکاپ کردن، زیبا لبخند زدن یا نشان دادن بهترین زاویه فک و صورت که به سختیِ عکاسی پرتره باشد را ندارد.
تا حدودی حق با شماست، اما دقیقا به چه دلیلی می خواهید چهره تان در عکس پیدا نباشد؟
همان دلیل باید تبدیل به سناریو و داستانِ عکس بشود. فرقی نمی کند ژست بدون چهره پسرانه باشد یا دخترانه، در هر صورت شما باید دلیلِ قانع کننده ای برای کاور کردنِ صورتتان داشته باشید.
مثلا شاید در اوج حواس پرتی این عکس از شما گرفته شده است، یا شاید می خواهید فقط نمادِ اپل پشتِ گوشی چند صد میلیونی تان را از راهِ سلفی گرفتن نشان بدهید.
می بینید؟ داستان داشتن، هر چند سر به هوا یا فخر فروشانه، خونِ رگ های یک ژست عکس بدون چهره است.

ایده عکس بدون چهره با کمک سایه ها

این به راحتی، هم می تواند یک عکس بدون چهره در خانه باشد، هم در جایی از طبیعت که نور آفتاب، غلیظ و سایه ساز است باشد. توضیح خاص و پیچیده ای ندارد؛ فقط باید بینید دوست دارید از سایه خود بر روی زمین عکس بگیرید یا سایه ای که روی دیوار از شما به جا مانده است.
راستی دوست دارید تمام قد باشد؟ یا فقط بسته ای از نیم رخِ چهره خودتان را در عکس داشته باشید؟
این حتی می تواند ژست عکس بدون چهره تولد هم باشد و اتفاقا در دسته خاص ترین و مرموز ترین عکس های تولد است.
به این صورت که یک کلاهِ تولد یا تِل های happybirthday را روی سر بگذارید، حالا یک کاپ کیک یا کیک تولد کوچکی که رویش یک عدد شمع است را هم در دست نگهدارید.
الان دیگر می توانید با همین هیبت از سایه خود بر روی دیوار به کمکِ سه پایه یا یک فردِ دیگر عکس بگیرید. این ژست عکس تولد بدون چهره یک راهِ حل تضمینی برای فرار از میکاپ های سنگین و پوشیدن لباس های مجلل در روز تولد است.

ایده عکس بدون چهره با کمکِ آیینه ها

این ژست آنقدر هنری است که می تواند طراحی روی جلد کتابِ آیدا در آینه باشد. این ژست عکاسی بدون چهره در خانه، بیشتر مخصوص خانم هاست اما آقایان نیز می توانند با تغییر در سناریو آن را عملی کنند (مثلا پوشیدنِ کت یا بستنِ سر آستین).
کاری که شما باید انجام بدهید به راحتیِ نشستن روی یک صندلی است! به این صورت که به حالتِ نیم رخ روی صندلی بنشنید (به هر میزان که ترجیح می دهید چهره تان معلوم نباشد)، حالا شروع کنید به گرفتنِ ژستِ شانه زدن یا بافتنِ موهایتان.
یک سری از ژست ها طوری هستند که واقعا در قالبِ توضیح و کلمه درآوردنشان کارِ سختی است.
در هر صورت تمامِ چیزی که باید بدانید این است که تصویرِ شما نه به شکلِ تمام رخ بلکه زاویه دار و یا حتی از پشتِ سر در آینه افتاده است و اصلا جزئیات چهره تان معلوم نیست.

ایده عکس بدون چهره برای اهل سفر!

این یکی از ساده ترین راه های عکس بدون چهره برای پروفایل است.
نکته ای که دارد این است که هر چه قدر ماشین بیشتر در حرکت باشد و طبیعتِ پشتِ پنجره سبز تر، یا حتی پائیزی تر و زمستانی تر باشد، حال و هوای عکس جذاب تر است.
برای گرفتن این عکس حتما نیاز به همدست دارید چون خودتان نمی توانید هم زمان هم به بیرونِ پنجره نگاه کنید، هم رانندگی کنید، هم این که ژست بگیرید و پشتتان به دوربین باشد.
کمی شیشه را پائین بیاورید تا دستِ باد موهایتان را نوازش کند، حالا صورتتان را به سمتِ پنجره بچرخانید طوری که انگار اصلا حواستان به دوربین نیست، نفر دوم که عکاس است، نفر سوم هم که دارد ماشین را می راند و وظیفه حفظِ ایمنی عکاس و سوژه در صندلی عقب را دارد.
این ژست عکس تولد بدون چهره هم می توانند باشد، به این صورت که می توانید با همان حالتِ پشت به دوربین، نخِ چند بادکنک که بیرون از پنجره هستند را در دست بگیرید. اگر نزدیک شب یا غروب بود، می توانید یک فشفشه به جای بدکنک نگه دارید.

ژست عکس بدون چهره برای دختران

این ژست عکاسی دخترانه بدون چهره در خانه و هر نقطه از جهان است که احساس آزادی می کنید؛ چون با رها شدنِ روسریمان، دنیا جای قشنگ تر و قابلِ تحمل تری می شود.
به همان میزانی که دوست دارید چهره تان مشخص نباشد، پشت به دوربین باستید و حالا دو دستتان را بالا بیاورید و با موهایتان بازی کنید.
شاید دارید فکر می کنید که با این کار فقط موهایتان را به هم می زنید، اما اشتباه می کنید! شما هم زمان دارید با این کار جهان و دلِ یک شاعر را آشفته می کنید و به همش می زنید.
همه این هایی که می گوئیم می تواند ژست عکس تولد بدون چهره هم باشند به شرط آن که نشانی از جشن تولد در عکس باشد، مثلا بادکنکِ عدد سنتان در پس زمینه خودنمایی کند، یا کاپ کیک و شمعی در یکی از دستانتان داشته باشید.
برای ژست عکس تولد بدون چهره زیاد لازم نیست به خودتان سخت بگیرید، همین که تصویرِ کیکتان را استوری کنید یعنی عکسِ تولد بدون چهره. (این که بک گراندتان چه چیزی باشد به دیزانِ خانه یا جذاب ترین نقطه از طبیعتی که به آن رفته اید دارد. ما فقط ایده برای ژست عکس بدون چهره می دهیم، دیگر انتخاب جذاب ترین لوکیشن در اختیار شماست).

ژست عکس بدون چهره با کلاه

اصلا فرقی ندارد چه کلاهی به سرتان رفته، همین که نقاب داشته باشد کارِ عکاس را راه می اندازد.
این ژست عمومی است و آقا پسر ها هم می توانند از آن استفاده کنند. حتی می تواند ژست عکس بدونِ چهره دونفره با دوستانتان هم باشد.
این که چه سبک لباسی به تن دارید هم در گرفتنِ این ژست بی تاثیر نیست. مثلا اگر لباسِ تابستانی و نخی با رنگ های شاد به تن دارید، گذاشتنِ کلا های حصیری و ساحلی، حال و هوای عکس را جذاب تر می کند.
اگر استایلتان نوجوانانه تر و فشن تر است، کلاه نقاب دارِ معمولی یا کپ گزینه جالبی به نظر می رسد.
کمی نقاب را پائین بکشید، حالا اگر دوست دارید در حالی که سر و نقاب کلاه تان هم زمان پائین آمده، یک لبخند مرموز هم بزنید.
البته می توانید کاملا جدی و گنگ طورانه هم به نظر برسید.

ژست عکی بدون چهره با اکسسوری زنانه

بناگوش ها یکی از شاعرانه ترین و لطیف ترین نقاط برای گرفتنِ عکس های هنری است که نیاز به نشان دادنِ چهره ندارند.
در این حالت، به میزانِ دلخواهی که دوست دارید موهایتان آشفته یا شانه خورده باشد، کمی از آن را پشتِ گوش بی اندازید، حالا جذاب ترین گوشواره ای که دارید را از جعبه جواهرات در بیاورید و آن را به گوش بی اندازید.
فقط یادتان باشد که این ژست عکس بدون چهره در دسته تصاویری قرار می گیرید که کادر تا جایِ ممکن بسته است و پس زمینه یا مشخص نیست یا کاملا بوکه است.
اگر دوست داشتید می توانید از دست های جذاب و پر از قصه خودتان هم استفاده کنید، به این صورت که از آن برای پشتِ گوش انداختنِ موهایتان ستفاده کنید.

اگر شما هم برای گرفتنِ عکس های بدون چهره ایده ای دارید، ما را در قسمتِ کامنت ها با آن مستفیض کنید!

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *