ایده عکاسی از شمع ، عکاسی تبلیغاتی از شمع

با این ایده عکاسی از شمع فروشتان را چند برابر کنید!

ایده عکاسی از شمع باید در لِول متفاوتی از ظرافت و شاعرانگی قرار بگیرد.
همان طور که می دانید شمع ها جزء خاص ترین اکسسوری های تزئینی قرار دارند و از طرفی ایده پردازی برای پز دادن به این جذاب های دوست داشتنی، کارِ چندان راحتی نیست.
نکته دیگر این که شمع ها تا زمانی که در دنیایِ خاموشی به سر می برند، آن طور که باید زیباییِ نهانشان را نشان نمی دهند. در حقیقت باید روشن باشند تا بتوانیم نهایت آرامش و حسِ زندگی را از آن ها بگیریم. مثل انسانی که تمام عمر اعتماد به نفسش سرکوب شده و خاموش مانده، اما با جرقه ای استعدادش روشن می شود و زندگیش را نورانی می کند.
پس بحثِ نور پردازی هم یکی از معضلات عکاسی از شمع محسوب می شود. با این مقاله همراه باشید تا علاوه بر نحوه و شرایطِ عکاسی، با چند ایده عکاسی از شمع هم آشنا شوید.

اهمیت عکاسی تبلیغاتی از شمع در عصر حاضر

عکاسی از شمع ، ایده عکاسی از شمع برای فروش

فکر می کنم خیلی از ما در کودکی یک بار آرزوی جویدنِ شمع را داشته ایم. حتی گاهی این فانتزی آنقدر ریشه دار می شود که بعضا خانم ها در هنگامِ بارداری ویارِ شمع دارند!
این تزئینیِ مرموز و بی سر و صدا، در دسته قدیمی ترین اختراعات بشر قرار دارد. اگر از دوره فتیله های آغشته به نفت یا روغنِ نهنگ بگذریم باید برسیم به 1823 که اولین شمع های پارافینی و گچی ابداع شدند. چه کسی می داند مانژو و سیمونَن فرانسوی در لحظه اختراع این وسیله چه ذوقی داشته اند؟

 • این علاقه به جویدن و دوست داشتنی بودنِ شمع تا دیرینگی و قدمتش در تاریخِ بشریت، خواسته و نا خواسته او را تبدیل به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی انسان کرده است.
  جزئی که گویا هرگز قصدِ از مد افتادن ندارد و تولیدش در دسته کسب و کار هایی با کمترین میزانِ هزینه تمام شده قرار می گیرد. عکاسی تبلیغاتی از شمع، به علتِ حضور و اثرِ جادویی این وسیله در زندگی روزمره ما، اهمیت زیادی دارد.
  شمع ها تا زمانی که بشر از تاریکی و وحشتِ ناشناخته ها به سمتِ نور پناه می برد کاربرد دارند، طوری که می بینیم حتی با وجودِ جدید ترین تکنولوژی های نور پردازی امروزی، بخشِ خاصی از مراسم ها، لحظاتِ عاشقانه و احساسی، مدیتیشن ها، جلسات یوگا، تشریفات مذهبی و … است.

5 نکته مهم در انجام ایده عکاسی از شمع

هر کاری اصول و قواعدِ خودش را دارد، حتی آن هایی که هیچ وقت تصور نمی کردیم در زندگیمان اهمیت پیدا کنند اما حالا مجبور به انجامشان هستیم.
برای عکاسی از شمع این 5 تکنیکِ ساده اما حیاتی و تعین کننده را به یاد داشته باشید:

انتخابِ محیط مناسب؛ اولین قدم برای سناریو سازی

برای عکاسی تبلیغاتی از شمع، انتخابِ محیط مناسب بیشتر از آن چه فکر می کنید اهمیت دارد.
از محیط ‌های آرامش ‌بخش، مثلِ اتاق ‌های کم نور و کافه ای یا میز های چوبی با پس ‌زمینه ‌های خاص برای تاکید بر زیباییِ شمع استفاده کنید. نورِ طبیعی و حضورِ گوشه ای از قابِ پنجره های کلاسیک هم می‌ تواند به تصاویر حس نچرال و دل نشینی بدهد.

کنترلِ نور

استفاده هوشمندانه از نور در عکاسی از شمع یعنی نهایتِ کاربلدی شما در زمانِ اجرایِ این پروژه حساس.
از نور های نرم و ملایم استفاده کنید تا سایه ‌ها به طور رئالی تعریف شوند و حقِ مطلبِ زیباییِ شمع به درستی بیان شود.
می ‌توانید از مقوا های تیره یا حتی نور مستقیم به میز شمع استفاده کنید، اما حتماً توجه داشته باشید که نور به حدی تابیده شود که جزئیات و جلوه ‌های ویژه شمع را آشکار کند.
اگر شمع های شما در رنگ بندی مختلف هستند پس کار پیچیده تر می شود. ترجیحا از شمع هایی که رنگ های مشابه دارند به شکلِ مشترک و گروهی عکس بگیرید تا دغدغه نور پردازی کمتر شود.
یادتان باشد اولین وظیفه شما به عنوانِ عکاس تبلیغاتی این است که رنگِ حقیقیِ محصول را به نمایش بگذارید.

انتخابِ زوایا و کادر های مناسب

زوایای مختلف و کادرهای متنوع می ‌توانند به تنوع و جذابیت تصاویر شما به شکلِ خارق العاده ای اضافه کنند.
از زوایا و کادرهای متنوع برای ثبتِ لحظاتِ تازه استفاده کنید.
عکس‌ های نزدیک با کادر بندی ویژه می ‌توانند دیتا های ریز و لطیفِ شمع را به تصویر بکشند و عکس‌ هایی که لنز فاصله بیشتری از سوژه دارد می ‌توانند شمع را در محیطِ باز تری به نمایش بگذارند، انگار که هوا باری تنفسِ خودنمایی اش بیشتر می شود.

خلقِ اتمسفر مخصوص

با استفاده از پس‌زمینه ‌ها و جزئیات مختلف، اتمسفرِ مخصوص به شخصیتِ شمع را برای تصاویرِ خود ایجاد کنید.
می ‌توانید از عناصری مانند برگِ گل‌ ها، دانه های قهوه، یا مقوا های رنگی و ساده و بدونِ طرح برای بک گراند سازی استفاده کنید.
خلاصه که فراموش نکنید، قضیه فقط نشان دادنِ محصول نیست و فروشِ آن نیست. شما باید برای تک تکشان پرستیژ و تیپ سازی کنید.
همین جزئیاتِ کوچک است که محصولِ شما را در ذهنِ مخاطب ماندگار می کند. ایجاد یک داستان در تصاویر به کمک اتمسفر های متنوع، بدونِ شک تاثیر بیشتری روی بیننده می گذارد.

استفاده از حقه های ویرایش

آخرِ قصه هر کارِ حرفه ای و بی نقصی، فقط به کمکِ برنامه های ویرایشی خوش تمام می شود.
ترجیحا عکس ها به صورتِ raw ذخیره شده باشند تا دستتان برای ادیت باز تر باشد.
بعد از گرفتنِ ده ها عکس مختلف (می گوئیم ده ها چون هر چه قدرتِ انتخابِ بیشتری داشته باشید بهتر است)، از تکنیک‌ های تغییرِ وایت بالانس و روح بخشی به توناژ رنگ های محیطی برای بهبودِ رزولوشن و جلبِ توجه بیشتر استفاده کنید.
تنظیمِ روشنایی، کنتراست و اصلاحِ سایه‌ ها می‌ تواند به شما کمک کند تا تصاویرِ نهایی جذاب‌ تر و حرفه ‌ای ‌تر شوند.

الان دیگر با توجه به این پنج گام، شما می ‌توانید به عنوانِ یک عکاسِ تبلیغاتی، تصاویرِ جذاب و خلاقانه ‌ای در عملی کردن ایده عکاسی از شمع ایجاد کنید.
هنرِ عکاسی تبلیغاتی نه تنها نیاز به تجهیزات حرفه‌ای دارد بلکه از هوشمندی شما نیز تبعیت می ‌کند. با استفاده از این ترفند ها، به تصاویری با ابعادِ عمیق و خیره کننده دست پیدا  می کنید.

ایده عکاسی از شمع

 • هدف نشان دادنِ آرامش بخش بودنِ این موجودات است. یکی از لوکیشن های جالب برای برای این کار، وانِ حمام ها هستند. البته واقعا کم پیش می آید که خانه های ایرانی وان داشته باشند.
  القصه! اگر وان داشتید نهایتِ استفاده را ببرید چون می توانید با چیدنِ شمع ها در کناره اش و ایجادِ یک توده کفِ جانانه در داخلِ وان که در پس زمینه تصویر است، تصویری با حال و هوایِ غربی و سیتکام های آمریکایی خلق کنید.
 • ایرانیزه شدنِ اتمسفر هم چیزِ جالبی است. شمع ها یکی از دکور های اصلیِ فیلم های تاریخی محسوب می شوند.
  اگر دوست دارید برندتان خاص به نظر برسد باید کمی تقلا کنید و حتی صحنه های تاریخی را باز سازی کنید.
  مثلا میزی چوبی که فردی با هیبتِ حافظ یا خیام پشتِ آن نشسته، دستاری به سر دارد، با پری در حالِ نوشتن است و روی میز شمع های آب شده برندِ شما به چشم می خورد. این می تواند اصالتِ شما را برساند.
 • حالا فرض می کنیم نه وان دارید نه خیام، سنگ ریزه که می توانید پیدا کنید؟ این که دیگر خرجی ندارد.
  سنگ های بیضی شکل و ساده یکی از وفادار ترین عناصرِ پر کننده صحنه برای حفظِ تعادلِ میزانسن است. آن ها را روی هم بچینید، چند سنگ ریزه رنگی هم در پائین رها کنید، حالا ظرفِ شمعِ روشن شده را روی سنگ ها بگذارید؛ الان فضا برای عکاسی تبلیغاتی از شمع آماده است.
  استفاده از کنَف ها و روزنامه های قدیمی هم حال و هوای نوستالژیکی خلق می کند.
 • همه ما اشک ریختنِ شمع را دیده ایم. حالا می خواهیم در این ایده عکاسی از شمع میانِ اشکِ او و خودمان پیوند ایجاد کنیم. جلو جلو می گوئیم که افکتِ سیاه و سفید در این عکس بهترین گزینه ممکن است.
  یک قطره اشکِ مصنوعی به چشمِ بریزید، حالا چشمانتان را ببندید و شمعی را که میزانی از آن آب شده به دست بگیرید (شمع خاموش باشد و بعدا در ادیت افکتِ شعله به آن اضافه کنید چون در غیر این صورت خطر ناک است)، حالا پارافین را از جایی که چکه کرده به انتهایِ اشکِ جاری شده تان از گونه بچسبانید.
  این گونه انگار این شمع است که دارد با دیدنِ اشک ریختنِ شما گریه می کند و دوست دارد هم دردی کند. این هم از آخرین ایده عکاسی از شمع.

بد نیست شما هم چند ایده عکاسی از شمع به ما در کامنت ها بدهید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *