میکروفون یقه ای بویا ، میکروفون بویا ، میکروفن بویا

8 مدل و گونه شگفتی ساز میکروفون بویا

میکروفون بویا، می تواند تمامِ آن چیزی باشد که شما از شفافیت و وضوحِ یک صدا انتظار دارید.
در حقیقت دیگر امکان ندارد که یک نفر بخواهد تولیدِ محتوای صوتی و تصویری بکند و اولین برندی که به ذهنش برسد و به او پیشنهاد بدهند، میکروفن بویا نباشد.
سه فاکتور برای انتخابِ بویا وجود دارد که همیشه باعثِ محبوبیتش می شود. اول قیمتِ مناسب، دوم کیفیتِ بالا به نسبتِ هزینه و سوم گونه های دریایی و متنوعی که این برند دارد. با اکستون استودیو همراه شوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

تنوعِ گونه های میکروفون بویا

یک برندِ حرفه ای، وقتی می بیند با استقبال مواجه شده است، دیگر فقط به تولیدِ یک مدل راضی نمی شود.
در حقیقت علاوه بر بالا بردنِ سطحِ کیفی ورژن های قبلی، مدل های تازه ای به بازار روانه می کند تا مشتری با هر سلیقه و نیازی، بتواند از آن استفاده کند. میکروفون بویا که از سالِ 2007 به بازارِ جهانی عرضه می شود، در 8 قالبِ مختلف و منعطف وجود دارد:

 • دستی
 • بیسیم
 • یقه ای
 • شاتگان
 • کاندنسر (خازنی)
 • کنفرانسی
 • استودیویی
 • داینامیک

در حقیقت مقایسه میکروفون های بویا با سایرِ برند ها از هر جهتِ کارِ بیهوده ای است، چون او تمامِ طرح هایی که ممکن است هر از یک ما به ذهنمان برسد را در اخیارمان گذاشته است. قیمت میکروفون بویا، دقیقا مثلِ مدل هایش تنوعِ زیادی دارد.
یعنی هم کسی که 100 هزار تومان بودجه دارد می تواند این برند را خریداری کند، هم کسی که یک مبلغی تا سقفِ 7 میلیون تومان کنار گذاشته است می تواند صاحبِ یکی از این میکروفون های پر قدرت باشد.

نکته بسیااااار مهم

   اگر قصدِ خریدِ میکروفونِ ارزان (زیرِ 1 میلیون تومان) را دارید، از انتخابِ بی سیم ها خود داری کنید. یک میکروفن یقه ای سیم دار تازه آن هم نه با قیمتِ بالا، از لحاظِ کیفی ده ها برابرِ یک میکروفونِ وایرلسِ ارزان کارایی دارد.

بهترین میکروفون های بویا را بشناسید

میکروفون بویا، مدل یقه ای

انواع میکروفون بویا ، میکروفون یقه ای بویا

چون میکروفون یقه ای بویا از محبوب ترین و پر کاربرد ترین مدل های این برند است، پس اول از همه به معرفیش می پردازیم.

 • میکروفون بویا مدل by-m1 در حقیقت پاسخِ همه کارهای خوبمان در زندگی است!
  هر ویژگی مثبتی که فکرش را بکنید در این میکروفون یقه ای بویا و ارزان قیمت جمع شده. by-m1 یک مدلِ سیم دار است که با انواعِ سیستم های هوشمند سازگاری می کند (البته معمولا شیائومی را خیلی دوست ندارد!).
  در حقیقت کابلِ رابطش به شما اجازه وصل کردنِ آن به غالبِ گوشی ها (از آیفون تا سامسونگ) را می دهد.
  منبعِ تغذیه اش یک باتریِ LR44 است. الگویِ قطبیِ چند جهته اش هم می تواند صدایِ شما را به باکیفیت ترین شکلِ ممکن ضبط کند و نویز های اطراف را خنثی کند.
  این بهترین انتخابِ کسی است که قصدِ تولید محتوا و ضبطِ وکال را دارد.

میکروفن بویا، مدل وایرلس (بیسیم)

مقایسه میکروفون های بویا ، معرفی میکروفون های بویا

میکروفون بیسیم بویا یکی از بهترین گزینه ها برای ضبطِ ولاگ و فیلم های یوتیوبی است.
در حقیقت در هر حرکتِ مصاحبه طوری کاملا جواب است و به درد می خورد.

 • با میکروفون یقه ای بیسیم بویا مدلِ BY-WM4 Pro دیگر زمان و مکان برای شما محدودیت ایجاد نمی کند.
  در هر جایی که باشید فقط کافی است گیره این میکروفن بویا را به یقه خود بچسبانید و بعد شروع به صحبت کنید.
  این مدل می تواند تا فاصله صد متری بدونِ هیچ نویزی صدا را ضبط کند.
  نکته ای که درباره این مدل وجود دارد، مصرفِ بالای شارژ باتری های AAA آن است. اما با این حال، این ورژن نسبت به همتایان خودش، در گروهِ محبوب ترین میکروفون یقه ای بویا که وایرلس است محسوب می شود.

میکروفون بویا، مدل کاندنسر

میکروفون یقه ای بیسیم بویا ، میکروفون بیسیم بویا

خازنی ها در دسته قدیمی ترین میکروفون های ساخته شده به دستِ بشر محسوب می شوند. اما این بار بویا، با رائه یک مدلِ شگفتی ساز، بازی را در میانِ همه رقبا به نفعِ خود تمام کرده است.

 • BOYA BY-PM700، یک پر قدرتِ بی پایان است. جثه چندان بزرگی ندارد و روی یک پایه طراحی شده مناسب با استایلش سوار می شود.
  اگر قصدِ ضبطِ ساز های اکوستیک را دارید، یا می خواهید وکال بگیرید و صدای آوازتان را مثلِ حریر با لطافت ضبط کنید، این عجوبه که نسبتِ سیگنال به نویزش 80 دسیبل است را انتخاب کنید.

میکروفن بویا، مدل استودیویی

میکروفون یقه ای بویا ، مقایسه میکروفون های بویا
 • در میانِ انواع میکروفون بویا،BY-M1000 دقیقا شبیه به ابر قهرمان های فیلم های مارول است.
  سیم دار است اما پایه مستحکمش بهترین لرزشگرِ دنیا محسوب می شود.
  در حقیقت این گزینه برای حرفه ای ترین هایی است که قصد دارند از طریقِ ضبطِ پادکست، ولاگ های آموزشی، گیمینگ و یوتیوبی و… کسبِ درآمد داشته باشند. قطعا پیشنهاد می دهیم اگر می خواهید پر قدرت و خاص واردِ میدان بشوید، BY-M1000 اولین انتخابتان باشد.

مقاله جامع بهترین میکروفون استودیویی اینجاست تا اطلاعات شما را درباهره انواع مدل های میکروفون استودیویی بالا ببرد.

بویا مدلِ کنفرانسی

 • BMM400، اگر دوست دارید در سخنرانی، صدایِ شما به وضوحِ کریستال در حینِ فیلمبرداری ضبط شود، ما این مدل را پیشنهاد می دهیم. رابطش، کارِ اتصال به هر وسیله هوشمند و ویندوزی را راحت کرده است.
  صدایِ تولید شده از آن تا یک محدوده دو متری را کاملا کاور می کند و ذره ای از کیفیتش در حینِ پوشش دادنِ این محدوده کم نمی شود.

بویا مدلِ داینامیک

 • برای کسانی که قصدِ اجرای زنده در هر مجلس و کنسرتی را دارند، ما در میانِ معرفی میکروفون های بویا، مدلِ Boya BY-BM58، را پیشنهاد می دهیم.
  علاوه بر آن که در این مدل تمامِ استاندارد های کیفی رعایت شده است، بدنه آلومینیومی اش آن قدر محکم است که می شود از آن به عنوانِ سلاحِ سرد استفاده کرد!
  تازه کابلِ اتصالِ پنج متری و حساسیتِ 65 دسیبلی ضبطِ صدایش، واقعا آدم را دیوانه می کند. در حقیقت اگر دوست دارید یک میکروفونِ بدونِ مرگ داشته باشید، Boya BY-BM58، را بخرید.

میکروفن بویا، مدل شاتگان

 • MM1 plus اصلا برای این خلق شده که صدای شما را به صورتِ فول کیفیت به عرشِ آسمان برساند.
  برای ضبطِ پادکست کاملا مناسب است. چون شاتگان ها فقط صدا را از رو به رو دریافت می کنند و همین هم باعث می شود هیچ نویزی در اطراف ضبط نشود.
  پایه ضدِ شوک یا همان لرزشگیر دارد. مستقیما هم به هر دستگاهی وصل می شود. در نوعِ خودش و با توجه به نیازِ شما بهترین میکروفون بویا محسوب می شود.

بویا مدلِ دستی

 • Boya BY-HM2، یک طراحی کاملا کلاسیک دارد اما با این تفاوت که مخصوصِ اتصالِ راحت و بی دردسر به گوشی های موبایل طراحی شده. در حقیقت با هیچ دستگاهی که جایگاهِ یو اس بی داشته باشد غریبی نمی کند و با حساسیتِ صدای 40 دسیبلیش، خیلی میکروفونِ خون گرمی است.

شما تا به حال تجربه استفاده از بویا را داشته اید؟ بیشتر در چه زمینه ای با آن تولید محتوا کردید؟ از کیفیتش راضی هستید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *