ژست عکاسی پسرانه ، آموزش ژست عکاسی پسرانه

16 ایده ناب برای ژست عکاسی پسرانه

ژست عکاسی پسرانه، پتانسیل های زیادی برای شاخ و برگ دادن دارد.
البته نه آن که قوانینِ نوشته شده ای وجود داشته باشد که مثلا خانم ها نباید از ژست و فرمِ ایستادنِ آقایان استفاده کنند؛ نه. خوشبختانه اگر این روز ها یک واژه (اسپرت) به تَنگِ هر چیزی بزنید، دیگر ماهیتِ کار مختص به یک جنسیتِ خاص نمی شود. پس هر آن چه که در آموزش ژست عکاسی پسرانه گفته می شود، تا 90% قابلیتِ پیاده سازی در ژست های اسپرت را هم دارد.

چگونه یک ژست عکاسی پسرانه خفن بگیریم؟

درست است که لبخند همیشه باعثِ زیبا تر شدنِ چهره می شود، اما هدفِ ما در ژست عکاسی پسرانه، زیبا تر نشان دادنِ سوژه نیست، بلکه می خواهیم جذابیت و مردانگیِ فرد را به مخاطب نشان بدهیم.
از طرفی آقایان معتقد اند که مثلا در یک ژست عکاسی پسرانه در خانه یا محلِ کار و هر جایِ دیگر، خانم ها بیشتر جذبِ مردانِ جدی، مغرور و بی تبسم می شوند.
پس لطفا با همین فرمان در گرفتنِ ژست عکاسی پسرانه و مردانه جلو بروید که کاملا عقیده درستی دارید.
البته نه آن که مثلا در عکسِ روزِ تولدتان هم، خشن و جسور و بی لبخند باشید! مغرور بودن و نداشتنِ لبخند در عکس های مردانه، در موقعیت های محدودی از جمله ژست عکاسی تولد و ژست عکاسی پسرانه کودک، کاملا بی معنا و به دور از منطق است.
شما که نمی خواهید به مخاطب بفهمانید از متولد شدنتان ناراحت هستید؟ در ضمن سعی کنید از به دست گرفتنِ بادکنکِ هلیومی هم در عکس های روزِ جشنتان دوری کنید چون معمولا این ژست برای جشنِ تولدِ دختران در بازه سنیِ 7 تا 13 سال است.

ژست عکاسی پسرانه در پارک را اسپرت باز ها بخوانند

هر چند پارک ها به علتِ شلوغی و کیلشه ای بودنِ لوکیشنشان، معمولا باید در انتهایِ لیستِ مکان های عکاسی برای آقایان قرار بگیرد. اما با این حال، در مواردی بهترین گزینه برای عکس های تینجری هستند.
مثلا اگر پارکور کار، اسکیت باز، یا بسکتبالیست هستید؛ تا ابد می توانید از ظرفیت های ورزشیِ پارک ها برای گرفتنِ ژست عکاسی پسرانه و اسپرت استفاده کنید.
مثلا هنگامِ بازی با تخته اسکیت بُرد و در حالتِ یک پرشِ جانانه، یکی از موقعیت های جالب برای گرفتنِ عکس های پسرانه است.
اگر هم اندامِ عضلانی دارید، می با پوشیدنِ یک رکابی بسکتبالِ برندِ لیکرز، در حینِ پرتاب توپ و گرفتنِ امتیاز، یک عکسِ اسپرت و دختر پسند از خودتان بگیرید.

ژست عکاسی پسرانه سلفی و نیاز به خلاقیت

یک ژستِ مرسومِ عکاس های سلفی، استفاده از آئینه هاست.
شاید این مدل همچنان هم از مد نیوفتاده باشد و آئینه آسانسور ها بهترین لوکیشن برای انداختنِ عکس های سلفی پسرانه باشد.
اما اگر اهلِ فیتنس هستید و می خواهید جذابیت های مردانه خود را به بهترین صورت نشان بدهید، آئینه باشگاه های بدنسازی، می تواند در گرفتنِ یک عکسِ سلفیِ تمام قد و یا حدِ نیم تنه، مناسب ترین گزینه باشد.
خصوصا اگر ورزیدگیِ اندامتان به مرحله ای رسیده باشد که کاملا قابیلتِ اغوا کردن را داشته باشد، دیگر می توانید با از تن درآوردنِ لباس و نشان دادنِ پک های شکم و خطِ بازو، بهترین ژست عکاسی پسرانه خود را بگیرید.
یکی دیگر از راه های ژست عکاسی پسرانه سلفی، از استفاده از ژستِ عکس گرفتن با یک دوربین است.
در این حالت با کیفیت ترین دوربینتان برای عکاسی را در نقطه ای ثابت بکارید. بعد یک دوربینِ دیگر(ترجیحاً کلاسیک، مثلِ دوربین های zenit قدیمی) را در دست بگیرید و وانمود کنید که در حالِ گرفتنِ عکس از دوربینِ مقابل هستید.
یک حالتِ رئال دیگر برای گرفتنِ عکس های سلفیِ پسرانه، گرفتنِ دوربین در  هر دو دست و عکس گرفتن در حالِ چرخیدن است. انگار که دنیایِ اطرافتان محو شده و درحالِ چرخش به دورِ شما است.

با ژست عکاسی مردانه در جنگل، در هر حالتی جذاب باشید

در حالی که معمولا به جنگل ها به چشمِ یک کوره برای گرم کردن و به آتش کشیدن در زمانِ خوش گذرانی نگاه می شود، در همین هنگام شما می توانید با وارد کردنِ کمترین صدمه به زیست جنگل، از آن برای گرفتنِ ژست عکاسی پسرانه در طبیعت استفاده کنید.
اگر اهلِ سفر هستید و امروز با کوله باری بر دوش و یک عصایِ کوه نوردی، راهی مناطق جنگلی شدید، بهترین فرصت برای گرفتنِ عکس های طبیعی برای شما فراهم شده. در این حالت می توانید از ننو های درختی به عنوانِ دکورِ صحنه استفاده کنید.
مثلا یکی از این ها را تهیه کنید، و وانمود کنید یک کمپِ به شدت خوش گذران در جنگل راه انداخته اید و حالا روی یکی از این ننو های درختی، در حالِ استراحت و ریکلس کردن در طبیعت هستید.
یکی دیگر از ژست های جنگلی برای مردان، استفاده از تبر است. مثلا اگر بازو های ورزیده ای دارید، می توانید با بستنِ پیراهنتان به رویِ کمر و پوشیدنِ یک رکابی سفید و شلوار جینِ آبی و یک تبر در دست، وانمود کنید که در حالِ شکستنِ هیزم هستید. (البته خواهشاً فقط وانمود کنید و واقعا به جانِ درختانِ زبان بسته نیوفتید).
اگر از ژست های پیچیده و پر طمطراق خوشتان نمی آید، می توانید از قابلیتِ جنگل ها به هنگامِ گلدن تایم هم استفاده کنید.
مثلا لحظاتی قبل از غروب خورشید یا ساعاتی بعد از طلوع که پرتو های نور به صورتِ سحر آمیزی از بینِ درختان عبور می کند، دوربین را در نقطه ای ثابت بگذارید، اگر می خواهید عمق میدان بیشتر باشد، تعدادِ بیشتری از درختان را در کادر بگنجانید و بعد خیلی ساده و به دور از ادا و اطوار باستید.

ژست عکاسی نشسته پسرانه

ژست عکاسی پسرانه، نیاز به یک متانت و سنیگنی خاص تری دارد.
دلیلش هم صرفا تاکید بر مردانگی و دور شدن از ژست های کودکانه است. برای حالتِ نسشته، کافه هایِ رو باز، بهترین مکان ها برای گرفتنِ عکس های مردانه هستند.
نور را تنظیم کنید، صندلی را کمی از میز فاصله بدهید تا کفش ها و شلوارتان هم در عکس نمایان باشد، حالا وانمود کنید که درحالِ بازی با گوشی، قهوه خورد، سیگار کشیدن یا اصلا در حال انجامِ هیچ کارِ به خصوصی هستید و صرفا به دوربین نگاه می کنید.
یک ژستِ دیگر هم، حالتِ نیمه نشسته و به اصطلاح کفتری استایل است. دراین ژست شما می توانید دوربین را کمی بیشتر به پا ها و کفش هایتان نزدیک کنید و از زاویه پائین ترین شروعِ به عکس گرفتن بکنید.
البته اگر در این استایل، آسمان آبی باشد و تکه های ابر هم خودنمایی بکنند، بهترین بک گراند را به صورتِ طبیعی در عکس ایجاد کرده اید.

نکاتِ ژست عکاسی پسرانه ایستاده

در ژست های ایستاده، تلاش برای برجسته تر نشان دادنِ هیکلِ مردانه، معمولا با موفقیتِ بیشتری همراه است.
شما می توانید بدونِ هیچ پیچیدگی خاصی، صرفا یک پایِ خود را به دیوار تکیه بدهید، دست ها را طوری که کمی از بدن فاصله داشته باشد در جیب فرو ببرید و بعد سر را جوری بچرخانید که زاویه و خطِ فکِ شما به خوبی نشان داده شود.
حالتِ ایستاده، بهترین پوزیشن برای نشان دادنِ خالکوبی های بدن است.
اگر تتو های جذابی به تن دارید، می توانید در لوکیشنِ خطوطِ راه آهن برای حرفه ای تر کردنِ پس زمینه عکس استفاده کنید. طوری  که مثلا در بینِ ریل ها باستید و یا پشت به یک قطارِ ایستاده یا در حالِ حرکت، با شکلی که بدن کاملا رو به دوربین و صورتتان نیم رخ شده، یک عکسِ جذاب با حال و هوایِ شهری بگیرید.

آموزش 15 ژست عکاسی پسرانه تولد

نمی‌خواهید در تولدتان زیادی قرتی بازی درآورید؟ عقیده تان این است که مرد باید سنگین و رنگین باشد؟ ژست عکاسی پسرانه تولد برایتان وجود ندارد؟
دنیا که به آخر نرسیده است، همین جا با اکستون استودیو همراه باشید. خب برویم سراغ مواد لازم ژست های تولد، مخصوص آقاپسرها.
در قدم اول باید تدارک فضای ساده ببینید. دیوار سفید اتاقتان هم گزینه ی مناسبی است.
|بعدش هم وقت کیک و بادکنک و کلاه تولد به دلخواه خودتان است. عکس هایی که برایتان گذاشتیم کمکتان می کند.
اگر هم دلتان فضای باز خواست که باز هم باید دل را به دریا بزنید و پای ثابت عکس های تولدی یعنی بادکنک عدد را برای ژست عکاسی پسرانه تولد بخرید.

ژست عکاسی پسرانه کنار دیوار چگونه است؟

در این حالت می توانید یکی از آرنج های خود را به دیوار بچسبانید و بعد انگشتانِ دستِ خود را روی لب ها، روی دکمه، و یا حتی بینِ مو ها قرار بدهید. استایلِ بستنِ کراوات، درآوردنِ عینک و بالا آوردنِ یقه هم جز یکی از مرسوم ترین ژست های عکاسی پسرانه قرار دارد که هرگز از مد نمی افتند.

  • البته صبر کنید فکر کنم ژست عکاسی در خانه از قلم افتاده است اما نگران نباشید در مقاله ژست عکاسی در منزل کامل درباره اش صحبت کرده ایم…

آیا در زمینه مدلینگ فعالیت می کنید؟ یا نه؛ صرفا دوست دارید عکس هایی برای پروفایل و پست های شخصیِ خود بگیرید؟ در هر صورت می توانید از ایده  های گفته شده در این مقاله از اکستون استودیو استفاده کنید یا اینکه گرفتن عکس های زیبایتان را به ما بسپارید. برای تعیین وقت با ما در ارتباط باشید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *