ژست عکاسی بدنسازی ، ژست عکس باشگاهی

ایده ژست عکاسی بدنسازی به سبکِ آرنولد

ژست عکاسی بدنسازی می خواهید؟ به به! خب می بینیم که به سر و هیکلِ خود صفایی داده اید و حالا می خواهید استوری های کراش کُش و ریپلای خور بگذارید.
این روز ها هزینه های باشگاه هم مثلِ هر چیزِ دیگری بالا رفته است؛ پس حداقل بیائیم نهایتِ استفاده را از محیطش ببریم. چگونه؟ با گرفتنِ ژست عکس باشگاهی.

چطور ژست عکس باشگاهی بگیریم؟

البته که بهتر است تمامِ تمرکز خود را روی تبدیلِ دُمبه به عضله بگذاریم ولی خب چه می شود کرد، بقیه هم باید بدانند که ما هر جلسه چقدر هزینه می کنیم و در حالِ تبدیل شدن به چه ستاره پرورش اندامی شده ایم.
فیگور های باشگاهی هم مثلِ هر ژست دیگری در عکاسی، نیاز به خلاقیت و حفظِ ظرایف هنری دارند. ما می خواهیم به مخاطب نشان بدهیم که اراده پولادین شما، چگونه کوهِ تنبلی و سستی را در هم شکسته است. اما چگونه؟

چرا گاهی ژست عکاسی بدنسازی مضحک می شود؟

برای این است که نمی دانیم دقیقا از کدام تجهیزات استفاده کنیم. مثلا این که بیائیم فوم رول به دست بگیریم یا در حالِ قِل دادنِ توپ های رنگی باشیم، به نظرتان این ها واقعا می توانند ژست های اغوا کننده ای باشند؟
ترجیحاً این ابزار اگر در پس زمینه قرار بگیرند و سوژه اصلی در حالِ استفاده از ابزارِ حرفه ای تری باشد، نقطه ای است که موفقیتِ یک عکسِ جدی را حاصل می کند. یکی دیگر از بدترین دستگاه ها برای ژست عکس در باشگاه دستگاهِ پشتِ پا است.
احتمالا کمتر کسی دوست دارد زمانی که به پشت خوابیده و در حالِ فشار وارد آوردن به نواحی تحتانی اش است، یک عکس از او در تاریخ ثبت شود، پس دقت کنید سمتِ کدام وسیله می روید.

ژست عکاسی بدنسازی با پرس سینه

دوستان فقط خواهشا این ژست ها را زمانی عملی کنید که به یک سطحِ استانداردی از برجستگیِ توده های عضلانی رسیده باشید.
این که جلسه اول بروید و با بازو هایی که ضخامتِ مداد نوکی دارند فیگور بگیرید، نه تنها ریپلای نمی گیرید بلکه کراشتان استوری هایتان را میوت هم می کند.
پس قرار نیست نشان بدهید عضو باشگاهِ تار عنکبوت هستید بلکه کمی صبور باشید چون می خواهید میزانِ قدرت بدنی و صلابتِ خود را به تصویر بکشید.

 • یکی از جیسون استاتهامی ترین ابزار های ورزشی برای گرفتنِ ژست عکس در باشگاه، استفاده از هالتر و پرس سینه است.
  مثلا می توانید به حالتِ طاق باز دراز بکشید و عکاس هم از نیم رخ لحظه هالتر زدن شما را ثبت کند.
  مهم ترین نکته ژست عکس باشگاه این است که سعی کنید پُز هایی بگیرید که به دوربین خیره نشوید، در واقع ما می خواهیم جذابیتِ اندام های دیگر را به تصویر بکشیم پس نوعی مرموز بودن و بی تفاوتی شما نسبت به دوربین را لازم داریم.
  در ضمن نور پردازی درست و ادیتِ عکس ها در این زمینه خاص، یکی از مهم ترین فاکتور های حرفه ای تر شدنِ ژست عکس ورزشی دخترانه و پسرانه است.

ژست عکس باشگاهی ایستاده

خب حالا قرار است قامتِ شاخ شمادتان را حسابی و تمام قد در چشمِ مخاطب فرو کنیم.
برای این ژست ها بهترین ابزاری که می توانید به سراغش بروید سیم کش است. مثلا می توانید در حالی که جلو یا پشت بازو می زنید با این دستگاه ژست عکاسی بدنسازی بگیرید.

بهترین ژست عکاسی بدنسازی؛ کارِ خاصی نکردن

اصولا در مواجه با زندگی هم خیلی از مواقع نیازی نیست هیچ کاری بکنیم. در ژست های باشگاهی می توانید زمانی که بک گراندِ شما از آئینه های باشگاه پوشیده شده اند، کادر را از کمر به بالا ببندید و حالا ژست آب خوردن از بطری بگیرید.
این گونه هم دستانتان بی کار نیست، هم رگ های گردنتان مشخص است، هم به دوربین نگاه نکرده اید، هم این که تمامِ عضلاتِ بازو و شکم به بهترین شکلِ ممکن خود نمایی می کنند.

 • گاهی اوقات عکس گرفتن در باشگاه واقعا راحت است. اصلا تصور نکنید همیشه باید لحظه از هم گسسته شدنتان زیرِ هاگ اسکوات را در عکس ثبت کنید.
  چند دمبل و وزنه بشقابی را به عنوانِ دکورِ بک گراند در کنارِ هم بچینید. حالا روی نیمکت بنشنید و ژست بستنِ دست هایتان با باند کشی را بگیرید. اگر قطراتِ آب هم روی سر و مویتان باشد عکس جذابیتِ بیشتری پیدا کمی کند.
  انگار دارید خودتان را در سکوت برای مسابقات WWE آماده می کنید.

ژست عکاسی بدنسازی با دستگاه فلای

فلای یکی از شاه دستگاه های به درد بخور برای تقویتِ عضلات سینه است. اگر می خواهید هم تناسبِ کمر، هم برجستگی بازو ها و سینه را به خوبی در عکس نشان بدهید، به سراغِ این وسیله بروید.

ژست عکاسی باشگاهی با دستکش بوکس

اصلا مگر جذاب تر از این ترکیب هم داریم؟ خوبی عکاسی با کیسه بوکس این است که حتما لازم نیست در آماده ترین و روی فرم ترین شرایطِ بدنی باشید، چون کیک بوکس و دفاع شخصی بیشتر به چابکی و سرعت عمل مربوط است و چندان اهمیتی ندارد که شما بیش از حد عضلانی و بادی بیلدینگی باشید.
بروید سر وقتِ یکی از کیسه های بوکس، حالا دستکش را به دست کنید و با نهایتِ خشمی که دارید ژستِ ضربه زدن به کیسه بگیرید.
باز هم  تاکید می کنیم که در این جا مرطوب بودنِ پوست بدن و خیسی مو ها، به حرفه ای تر شدنِ سناریوی عکس کمکِ زیادی می کند. رسما کیسه بکس را اکس خودتان در نظر بگیرید و با همه وجودتان مشت حواله اش کنید.
هر چه طبیعی تر باشد، عکستان کُشنده تر و جذاب تر خواهد بود.

ژست عکس در باشگاه با فیگور

می توانید جلوی آئینه بروید و از عکاس بخواهید زمانی که در حالِ فیگور گرفتن هستید از تصویرِ  شما در آئینه عکس بگیرد. یکی از جذاب ترین پز ها زمانی است که شما فیگور جفت بازو از پشت می گیرید.
اتفاقا این یکی از امتیاز آور ترین فیگور ها در مسابقات پروش اندام هم هست!
اگر می توانید رنگ مخصوص بدن سازی هم به تن بمالید تا توده های عضلانیتان به بهترین شکلِ ممکن نشان داده شود.

ژست عکاسی بدنسازی بدونِ چهره

اگر می خواهید چهره در عکس مشخص نباشد، می توانید صرفا عضلاتِ دست را در کادر بی اندازید. مثلا یک دَمبل یا وزنه بشقابی را به دست بگیرید و زمانی که حسابی رگ های دستتان متورم و بیرون زده است، از ترکیبِ دست و وزنه عکس بگیرید.
این شات ها با افکتِ سیاه و سفید، خیره کننده تر هم می شوند. در هنگام انجامِ حرکات بتل روپ هم می توان عکس های بدونِ چهره جالبی گرفت که البته این دیگر به میزان خلاقیتِ عکاس بستگی دارد که دوربین را در کدام نقطه بکارد.

حالا که به آخر مقاله رسیدیم شما در کامنت ها بگویید که چه ژست هایی در باشگاه می گیرید؟ 

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *