ایده عکاسی تولد ، ایده عکاسی تولد در فضای باز ، ایده عکاسی تولد کودک

یک جعبه پر از انواع جذاب ایده عکاسی تولد

آیا به نظر شما شورش را درنیاورده ایم آنقدر که هر سال و هر تولد روی مبل سه نفره خانه یا نهایتش پشت میز کافه در حالی که یک کیک رو به روی مان هست و احتمالا یک کلاه بوقی بر سرمان قرار دارد،

“چلیک”

 یک عکس شبیه به عکس سال های پیش می اندازیم؟ آیا پیدا و اجرا کردن یک ایده عکاسی تولد جذاب و جدید انقدر سخت است؟ این همه صبح تا شب اینستا را بالا و پایین می کنید و بخش ذخیره ها را پر می کنید باز هم موقع عکاسی تولد روی همان مبل سه نفره می نشینید و چلیک؟؟؟

لفا از مزاج عصبی نویسنده این مقاله دلگیر نشوید، قصد و غرضی ندارد و در دلش هی چیز نیست. فقط قصد بر این است که عکس های زیباتر و جذاب تری در روز ارزشمند تولدتان ثبت کنید. همراه مقاله شوید تا با هم انواع ایده عکاسی تولد را بررسی کنیم.

ایده عکاسی تولد در فضای باز برای عشقِ طبیعت‌ها

ایده عکاسی تولد در طبیعت واقعا می تواند جایگزین مناسبی برای عکاسی روی آن مبل سه نفره مذکور باشد. شما چه در یک محیط سر سبز باشید و چه در کوه و یا کنار دریا، خود به خود با حضور در طبیعت خوش قریحه تر خواهید بود.

استفاده از قابلیت پرتره گوشی تلفن همراه برای عکاسی تولد در طبیعت عالیست. اینکه بر روی فاکتوری طبیعی مانند گلی خوشرنگ و تازه رُسته زوم کنید و خودتان و بادکنک دستتان کمی آنطرف تر به شکل محو معلوم باشید جذاب نیست؟

یا مثلا وقتی بادکنک عددی که نشانگر سن جدیدتان است را در فضای باز رها کنید و در حالی که سرتان بالاست و مو پریشان ساخته اید حین خنده ای از ته دل، از شما عکس گرفته شود.

می توانید از ایده عکاسی تولد کنار دریا هم استفاده های زیبایی کنید. به نظرتان چطور است که در کنار ساحل وقتی موجی در حال رسیدن به شماست، شما و بادکنک هایتان در حال فرار و خنده باشید و “چلیک” عکس گرفته شود؟

یک ایده عالی هم خوابیدن کنار شن های نصفه خیس شده لب آب است در حالی که کیک در کنارتان است سن قبلی تان که روی شن حک کرده اید توسط موج قبلی نیمه پاک شده و شما با حالتی خمار و جذاب به دوربین نگاه می کنید. این ها تنها ایده هایی است که ضمن نشستن در یک اتاق کار و با فکر به طبیعت روی کاغذ آمد. ایده عکاسی تولد در طبیعت سبز به همان اندازه ای زیاد است که ایده عکاسی تولد کنار دریا یا در ارتفاعات کوهستان.

انواع با نمک ایده عکاسی تولد کودک

با بچه ها می توان هزاران ایده عکاسی تولد با نمک و شاد را پیاده کرد. بسته به سن شان ایده عکاسی تولد کودک می تواند از قرار دادن بچه در پوست تخم مرغ یا کیک تولد بزرگ (که در برخی آتلیه های تولد موجود است) یا پوست هندوانه، با کلاه تولد و بادکنک شروع شود و به ایده های کمی هوشمندانه تر برسد.

مثلا بادکنک عددی تولد سال قبل بچه را پشت سرش بگذارید و بادکنک عددی سن جدید را روبه رویش. سپس فضا را جوری کارگردانی کنید که بچه با شادی تمام در حالی که در دستش چند بادکنک رنگی و کادوهای کوچک دارد به سمت عدد سن جدید بدود. عکس گرفتن در حال قیچی کردن بند بادکندک عددی سن گذشته از دیگر انواع ایده عکاسی تولد برای کودک است.

ایده عکاسی تولد کودک در طبیعت می تواند عالی باشد. مثلا به صورتی که امن باشد و هوایش را کاملا داشته باشید بچه را روی شاخه درخت بنشانید و کنارش بادکنک ببندید و روی سرش کلاه بگذارید و اگر می تواند کیک را به دستش بدهید.
به او بگویید چشم بسته آرزو کند و شمع فوت کند(حتما نیازی نیست شمع روشن باشد با ادیت این قضیه درست می شود بچه را به خطر نیندازید لطفا، همچنین تاکید دوباره آنکه حتما از چند جهت هوای کودک را داشته باشید و حتی به شکلی که مشخص نباشد نگهش دارید). به عنوان ایده عکاسی تولد کودک در طبیعت می توانید بادکنک عددی تولد را به پای یک مرغ یا خروس ببندید و عکسی بگیرید که در آن کودک به دنبال پرنده ای می دود که سن قبلی اش را با خود می برد.

ایده عکس تولد دخترانه ساده برای صاف و ساده‌ها

البته همیشه زیباست که یک خانم جوان خیلی صاف و ساده بایستد و با کیک تولدش عکس بگیرد. اما همین ایده عکس تولد دخترانه ساده هم می تواند جدید و جذاب باشد اگر مثلا به جای زل زدن در دوربین کمی سرتان را رو به پایین کج کنید و با خنده ای ملیح در حال گذاشتن شمع روی کیکتان داشته باشید. دست زیر چونه هم در حالتی شبیه به این شرایط بسیار جواب است.

ایده عکاسی تولد پسرانه هم داریم!

بله معلوم است ایده تولد پسرانه هم داریم.

خب مثلا…

مثلا…

.

شرمنده گویا ایده تولد پسرانه نداریم!

جدای از شوخی ایده عکاسی تولد پسرانه در صورتی که سن پسر شما کم است می تواند شامل همان ایده های عکاسی باشد که در بخش عکاسی تولد کودک اشاره کردیم. 

خصوصا ایده هایی که حاوی جسارت و شیطنت بیشتر هستند بسیار مناسب آقا پسر هاست.  تیپ های جذاب دامادی هم برای عکاسی تولد کودک پسر می‌تواند دوست داشتنی باشد.

ایده عکاسی تولد در کافه این روزها پرطرفدار است!

در کافه تولد گرفتن چند سالی است که بسیار پر طرفدار است. به خاطر دیزاین جذاب اغلب کافه ها، عکس های خوب گرفتن در کافه می تواند ساده باشد؛ اگر به وضعیت نور دقت کنید. به طور کلی ایده عکاسی تولد در کافه به اندازه طبیعت متنوع نیست مگر اینکه از محیط کافه و رستورانی که در آن جشن گرفته اید استفاده های خوبی کنید. بنظرتان اگر روی میز بار کافه دار (با بک گراند قفسه ها و تزییانت آشپزخانه کافه های زیبا)بنشینید و کیک فوت کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

عواقبش با خودتان!

یا مثلا به عنوان یک ایده عکاسی تولد خاص در کافه می توانید پیشبند “ریچل گرین” در فرندز را ببندید و دوستانتان دورتان جمع باشند و کیک دستشان باشد و شما ماگ به دست خوشحال و هیجان زده باشید!

ریختن قهوۀ داخل قوری در فنجان در حالی که کیک تولد روی میز است و دستتان زیر چانه تان(با بیخیالی)، هم می تواند ایده عکاسی تولد کافه‌ای به شکل جالبی باشد. البته می توانید به جای کیک تولد از کیک های برش‌خوردۀ کافه ای هم استفاده کنید و یک تک شمع کوچک روی آن قرار دهید.

ایده عکاسی تولد در زمستان و تم برفی

ایده عکاسی تولد در زمستان و برف فوق العاده است. خواهش می کنم شما که تولدتان در اوج زمستان و برف است همه عکس های تولدی که غیر زمستانی ها در دلشان مانده با برف بگیرند را بگیرید. کیک و بادکنک و شمع و کادو روی برف باشد و شما با خنده سرمستانه ای در کنار این ها نشسته یا خوابیده باشید چطور است؟ سرما نخورید!

و درآخر، ایده عکاسی تولد در خانه

خب بر میگردیم به ایده عکاسی تولد در خانه. این برای کسانی است که از بالا تا پایین این مقاله را خوانده اند (تمامی ایده عکاسی تولد های ما را به سخره گرفته‌اند) و نشستن روی مبل سه نفره را به زحماتی که منجر به عکس های جذابتر می شود ترجیح می دهند!

عیبی ندارد. اما این بار ساده نشستن کنار دیوار، روی زمین را در حالی که کیک و بادکنک عددی و چند کادو کنارتان است امتحان کنید. حتما در این شرایط لباس راحتی اما زیبایی به تن کنید و مثلا پاهایتان را مثل بچه ها دراز کنید. دمپایی روفرشی پشمالوی خوشرنگ ترجیحا همرنگ کیک و متناسب با رنگ کاغذ کادو ها فراموش نشود!

می توانید روی زمین دراز بکشید(به شکم) دست زیر چانه و در حالی که چشم بسته اید و شمع روی کیکتان را فوت می کنید یک عکس هنری بگیرید. فقط در انواع ایده عکاسی تولد در خانه فاکتور سادگی لباس و آرایش را حفظ کنید، تا متناسب تر باشد.

تمام آنچه به عنوان ایده عکاسی تولد با شما در میان گذاشتیم، تنها جرقه هایی  هستند که می توانند برای گرفتن عکس های متفاوت تر در روز تولدتان کمک‌تان کنند. قرار نیست حتما عینا اجرایشان کنید اما اگر این کار را کردید خوشحال می شویم نتیجه را برای اکستون ارسال کنید.

همچنین شما می توانید از خدمات آتلیه تولد اکستون که انواع تم تولد جذاب را به همراه لباس و تزیینات طراحی کرده و می تواند هر سلیقه ای را به هیجان بیاورد، استفاده کنید. البته آتلیه تولد اکستون مختص 8-9 سال به بالاها(بزرگسال) است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و رزرو وقت همین الان تماس بگیرید و یا اینجا کلیک کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *