بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید ، برنامه فیلمبرداری حرفه ای

راهنمایِ معرفیِ بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید

بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید؟! حقیقتا وقتی موضوع به دستم رسید مغزم تا لحظاتی قفل بود و اصلا در مرحله اول نمی توانستم معنایِ محتوایی که باید تولیدش کنم را درک کنم!
گویا در این چند سال اخیر دوربین های گوشی های همراه، خصوصا پرچمدار هایشان، پیشرفت های عجیبی داشتند طوری که کم کم باید فاتحه دوربین های دیجیتال را خواند و از یک برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل هم یک خروجیِ رضایت بخش گرفت.
اگر شما بتوانید بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید را پیدا کنید و کار با آن را هم تا حدِ قابلِ قبولی یاد بگیرید انگار که توانسته اید در حینِ فیلمبرداری، ویدیو را ادیت و ویرایش کنید و تمامِ افکت های موردِ نیاز را در حینِ انجامِ کار تان در ویدیو بگنجانید و دیگر به دنبالِ نرم افزار های تدوین و ویرایشِ ویدیو نگردید.
در حقیقت وظیفه یک برنامه فیلمبرداری حرفه ای همین است و قصد داریم در این مقاله، شما را بیشتر با انواعشان آشنا کنیم.

FiLMic Pro، برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل

برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل

بهتر از این برنامه فیلمبرداری حرفه ای را در دکانِ هیچ عطاری نمی شود پیدا کرد. این اپ با پشتیبانی از سیستم عامل های اندروید و حتی IOS، تا حدِ زیادی محبوبِ قلبِ حرفه ای هاست و البته تازه کار ها ادعا می کنند با وجودِ آن که فضایش بسیار آرام متین و موقر نشان می دهد ولی آنقدر قابلیت های زیادی دارد که گاهاً باعثِ پیچیده جلوه کردنش می شود.
در کنارِ ویژگیِ تایم لپس، سوپر زوم، فست موشن و صحنه آهسته ، لنداسکیپ و تصویر برداری پرتره و چندین قابلیتِ دیگر شما می توانید به صورتِ لایو و در حینِ فیلمبرداری به آنالیزِ افکت ها و تغییرِ جلوه های ویژه بپردازید. در ضمن کیفیتِ فیلمبرداری در حینِ کار با این بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید 4K است.

VideoShow، در دسته بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید

احتمالا ویدیوشو به گوشِ تولید کنندگانِ محتوا در اینستاگرام یا یوتیوب، خیلی آشنا تر از موردِ اولی است که نام بردیم.
شاید علت این باشد که فضایی بسیار صبور و کاربر محور دارد و اصلا سرِ آزار و اذیت کردنِ استفاده کنندگانش را ندارد و همه چیز را در دسترس قرار داده است. از قابلیتِ متن و اضافه کردنِ زیرنویس و حتی دوبله و موسیقی، تا کم و زیاد کردنِ لایه های فیلم و افزایشِ کیفیت به درجه اچ دی و  همین طور فیلتر های جذاب و متنوعی که دارد، باعث می شود محبوبیتِ ویدیوشو در بینِ طرفدارانش تثبیت شود و کمتر برنامه فیلمبرداری حرفه ای را پیدا کرد که آپشن هایش تا این اندازه در دسترس باشد.

Movie Pro، نرم افزار فیلمبرداری حرفه ای برای آیفون

 تا به اینجا دو نمونه از بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید را برای شما نام بردیم، حالا دیگر نوبتی هم باشد باید به سراغِ معرفی یک برنامه فیلمبرداری حرفه ای برای آیفون دار ها برویم.
مووی پرو برای آن دسته از مستند ساز ها و یوتیوبر های IOS دار خوب است که دلشان نمی خواهد هزینه زیادی برای نصبِ یک برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل بکنند. البته افرادی که اندروید هم دارند می توانند این برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنند اما از ابتدا و به صورتِ تخصصی این اپ را برای آیفون طراحی کرده بودند و بعد از آن که طرفدارانش زیاد شد قابلیتِ نصب و اجرا بر روی تمامِ سیستم عامل ها را به خود اضافه کرد و روانه بازار شد.
این برنامه فیلمبرداری حرفه ای در کنارِ تمامِ قابلیت هایی که یک اپِ خوب باید دارا باشد، یک ویژگی بارز و دوست داشتنی دارد و آن هم فضایِ کاربر محور و ساده ای است که باعث می شود استفاده کننده سر در گم و خسته نشود.

Wondershare FilmoraGo، نرم افزار فیلمبرداری حرفه ای اندروید

یکی از ویژگی های سخاوتمندانه این بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید، این است که نسخه رایگانش هیچگونه واترمارکی به انتها یا پس زمینه ویدیویِ خروجی شما اضافه نمی کند.
اگر به دنبالِ یک اپِ بی دردسر و بدونِ ادا و اطوار می گردید تا لمیتی برای طول و مدت فیلم ها قرار ندهد و از طرفی فقط می خواهید فیلم را بی صدا کنید یا موسیقی متن به آن اضافه کنید و بعد از تغییرِ سایزِ ویدیو، یک تغییرِ تم و اضافه کردنِ متن هم بزنید تَنگش، ما به شما این برنامه کاربردی را پیشنهاد می دهیم.

FlipaClip، مخصوصِ انمیشین باز ها!

تا پیش از این تصور می کردم انیمیشن سازی لزوما به گذراندنِ دوره های تخصصی و حرفه ای دارد، اما این اپ به شما کمک می کند تا محتواهایتان را به شکلِ انیمیشنی تولید کنید و به شکلِ دستی، افکت ها و فیلتر های خلاقانه ای را اضافه کنید.
اگر دنبالِ یک تولید محتوایِ نو آورانه هستید ما بی برو برگرد این اپ را به شما پیشنهاد می دهیم.

Boomerang، ساده اما کاربردی

ذهنتان دقیقا به سمتِ درستی پرتاب شد! این برنامه هم مثلِ بومرنگِ استوری عمل می کند. اپِ مستقلِ بومرنگ بابِ دلِ کسانی است که دوست دارند ویدیو های کوتاه درست کنند و بیشتر مخصوصِ استوری های کوتاهِ کمتر از یک دقیقه است.
یک ویژگیِ دیگرِ بومرنگ این است که شما می توانید همزمان چند عکستان را سلکت کنید و بعد یک فیلم که موسیقی متن دارد و خودش افکت گذاری شده است را به عنوانِ خروجی تحویل بگیرید.

در این مقاله با 6 برنامه فیلمبرداری حرفه ای برای گوشی آشنا شدیم؛ البته که دنیای این اپ ها پایان ناپذیر است و این مقاله هم اتمام ناپذیر! البته یادتان نرود درست است که گوشی هایمان کارمان را راه می اندازند اما در اصل هیچ ویدیویی به با کیفیتی ویدیو های دوربین های فیلمبرداری نیست.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *