بهترین گوشی برای فیلمبرداری ، بهترین گوشی های سامسونگ از نظر کیفیت دوربین

پیشنهادهای شگفت انگیزِ بهترین گوشی برای فیلمبرداری

بهترین گوشی برای فیلمبرداری شاید دوست داشتنی ترین نوع از تلفن های همراه باشد. دلیلش هم واضح است چون این روزها همه ما یک پا فیلمبردارِ حرفه ای و علیرضا زرین دست هستیم و به دنبالِ شکار و ثبتِ سوژه های اطرافیم!
پس طبیعی است گوشیِ همراهی که بتواند هدفِ اصلیِ ما از خریدش را تیک بزند، از نظرمان محبوب و دوست داشتنی باشد. اما صبر کنید! ما گفتیم هدفِ اصلی از خریدِ یک موبایل؛ پس آیا حقیقتا به این دلیل است که دنبالِ گوشی خوب برای فیلم برداری می گردید؟ ما پیشنهاد می کنیم، قبل از اقدام به هرگونه خرید و معامله، اول از همه تحلیل کنید دقیقا به چه قصدی می خواهید یک تلفنِ همراهِ هوشمندِ فول امکانات داشته باشید؟
مثلا اگر کارمان با یک نوکیایِ 0011 راه میوفتد، واقعا لازم است هزینه های فضاییِ دیگری بکنیم؟ یا نه جداً انتظارهایی بیشتر از رد و بدل کردن چند تماس از یک تلفنِ همراه را داریم. اما به صورتِ کلی انتخابِ بهترین گوشی برای فیلمبرداری، خصوصا در میانِ دریایِ برند هایی که این روزها، هر کدام با یک قابلیتِ و قیمتِ متفاوت در بازار عرضه می شوند، ابداً کارِ راحتی نیست.
پس این مقاله می تواند حکمِ یک دفترچه راهنما به جهتِ انتخابِ بهترین گوشی برای فیلمبرداری با قیمت مناسب را داشته باشد.

محبوبیتِ بهترین گوشی میان رده برای فیلمبرداری

میان رده، پرچم دار، ارزان، پر هزینه و… واقعا این ها همه صفت هایی است که به یک گوشی نسبت می دهند؟ بله!
در سال های اخیر، گوشی های همراه به قدری در بطن و متنِ زندگیِ ما رسوخ کرده اند که 99% از ما، حتی با یک روز فکرِ دوری از گوشی، استخوان درد می گیریم.
دلیلش هم خیلی دور از منطق نیست؛ این لعنتی های دوست داشتنیِ کار راه اندازی تمامِ زندگیِ ما را در خودشان جا داده اند. دردناک است، اما خیلی از ما نمی توانیم اوقاتِ تنهایی مان را بدونِ گوشیمان تصور کنیم. حالا فکر کنید در کش و قوسِ این وابستگی ها، هر روز هم یک نوعِ جدید و اغوا کنند بیرون می آید و کارِ عاشقی را سخت تر می کند!

بهترین گوشی برای فیلمبرداری با قیمت مناسب ، بهترین گوشی شیائومی برای فیلمبرداری

گوشی های میان رده، در حقیقت همان تلفن هایی هستند که باعثِ ایجادِ مقرون به صرفگی و تنوع در بازار می شوند. قیمتشان منطقی و مناسب است و نیازی نیست کبد و کلیه مان را برای خریدشان بفروشیم؛ مثلِ انواعِ سامسونگ یا شیائومی و …. که در دسته بهترین گوشی برای فیلمبرداری که قیمت مناسبی هم دارد قرار می گیرند.
اما پرچم دار ها همان هایی هستند که کلیه لازم اند و قیمتشان شاید احتمالا به دخل و خرجِ فعلیِ این روز هایمان نمی خورد اما جذابیت و ارزشِ نامِ برندش جوری هوش از سر می برد که هرکسی با یک بار لمس کردنش می گوید: آن بوسه و آن آغوش، قتاله و مقتل بود؛ مثلِ انواعِ آیفون!

راهنمای بهترین گوشی سامسونگ برای فیلمبرداری

اول از این که اصلا تصور نکنید سامسونگ، این پدیده اعجاب آورِ کره ای، آن قدر هم از نظرِ قیمت با مشتریانش مهربان است و سرِ مدارا دارد. بهترین گوشی های سامسونگ از نظر کیفیت دوربین، تا سقفِ 35 میلیون تومان هم می تواند جیبِ شما را هدف قرار بدهد. اما این قیمت در مقایسه با خدماتی که ارائه می دهد و درد سرهای کمتری که نسبت به آیفون داشتن در ایران دارد، می تواند تبدیل به منصفانه ترین هزینه و بهترین خریدتان در طولِ زندگی بشود؛ از جمله:

بهترین گوشی میان رده برای فیلمبرداری ، گوشی خوب برای فیلم برداری

گلکسی اس 22 اولترا سامسونگ 5G

صادقانه بگوئیم اگر به دنبالِ بی نقص ترین و بهترین گوشی برای فیلمبرداری می گردید، که بتواند یک فیلمِ هیچکاکیِ تمام عیار برایتان ضبط کند و کسی متوجه عدمِ به کار بردنِ دوربینِ سینماییِ حرفه ای در فیلم‌تان نشود(با کمی اغراق البته)، به سراغِ این ورژن از گوشی های سامسونگ بروید. اصلا شما تصور کنید گوشی که فقط دوربینِ سلفی اش 40 مگاپیکسل کیفیت دارد، دوربینِ اصلیِ 108 مگاپیکسلی اش تا چه اندازه می تواند دلربا باشد!

این مدل به خاطرِ ثبت و ضبطِ فیلمبرداری تصاویر با کیفیتِ HDR، پتانسیلش برای فیلمبرداری در شرایطِ دید در شب گونه و کم نور و همین طور قدرتِ فوکوسِ اتوماتیکی که بر سوژه ها دارد، می تواند به راحتی در دسته بهترین گوشی برای فیلمبرداری از برند سامسونگ قرار بگیرد. این مدل از لحاظِ قیمت، تفاوتِ چشمگیر و ماورایی با آیفون 13 ندارد.
یعنی اگر اسم و برندِ گوشی برایتان اهمیت دارد، می توانید به جای گلکسی اس22 اولترا سامسونگ مدلِ G5، که 35 میلیون تومان است، یک آیفون سیزدهِ چهل تا چهل پنج میلیونی خریداری کنید.
اما اگر حوصله کار با امکاناتِ اضافی را ندارید و از طرفی به دنبال بهترین گوشی برای فیلمبرداری از برند سامسونگ هستید و می خواهید شاهدِ یک کنتراست طبیعی و رنگ های زنده حتی بهتر از کیفیتِ دوربین های آیفون در فیلم ها و عکس هایتان باشید، ما همین مدلِ سامسونگ را به شما پیشنهاد می دهیم.

از گلگسی A52 مدلِ 4G غافل نشوید

گوشی خوب برای فیلم برداری ، بهترین گوشی میان رده برای فیلمبرداری

ما این مدل را به کسانی معرفی می کنیم که احتمالا مبلغِ منطقی تری را به جهتِ خریدِ بهترین گوشی برای فیلمبرداری با قیمت مناسب اختصاص داده اند و قصدِ خریدِ آن گوشیِ پرچم دارِ سامسونگ را ندارند.
این ورژن با توجه به قیمتِ 8 میلیونی که فعلا در بازارِ کنونی دارد و به گونه ای مقرون به صرفه محسوب می شود، به راحتی می تواند در دسته بهترین گوشی های سامسونگ از نظر کیفیت دوربین قرار بگیرد.
درست است که گلکسی اس 22 اولترا نیست اما دوربینِ اصلیِ A52، می تواند یک عکس با کیفیتِ 64 مگاپیکسل در اختیارتان بگذارد و از طرفی کیفیتِ 4K آن در حینِ فیلمبرداری، شما را حسابی مسحورِ رزولوشینِ قابلِ توجهش می‌کند.

بهترین گوشی شیائومی برای فیلمبرداری

شاید اصلا به نامِ شیائومی نخورد که اینقدر بازه قیمتیِ گسسته و متنوعی داشته باشد. برای مثال گوشی های شیائومی مدلِ Mi 11 Ultr گران ترین ورژنی است که تا به امروز از این برند در بازار عرضه شده است.
البته باید هم برای گوشی که قدرتِ باتری اش 5 هزار میلی آمپر است و دوربینِ اصلی اش 108 مگاپیکسلی طراحی شده، قیمتی ما بینِ 27 تا 30 میلیون تومان هزینه کنید.

بهترین گوشی شیائومی برای فیلمبرداری ، بهترین گوشی برای فیلمبرداری با قیمت مناسب

اگر بخواهیم از بحثِ هر چه قدر پول می دهید، همان قدر آش میخورید فاصله بگیریم و کمی منطقی تر به محصولاتِ این برند نگاه کنیم، می توانیم مدلِ Poco X3 Pro گوشی های شیائومی را به شما معرفی کنیم.
گاهی برچسبِ قیمتی که به محصولات می‌زنند، می تواند به صورتِ بی رحمانه ای از ارزشِ آن ها در نگاهِ عمومی بکاهد. مثلا همین مدلِ Poco X3 Pro، باتوجه به قیمتِ 7 تا 9 میلیونی اش، می تواند با دوربینِ اصلیِ 48 مگاپیکسلی اش حسابی دلبری کند و از لحاظِ دامنه دینامیکی و کنترلِ تضادِ رنگ ها و نور ها، بسیار ظریف و با دقت عمل کند.

اگر عاشقِ مقاله های مرتبط با دنیایِ گوشی های همراه، فناری های جدید عکاسی و فیلم برداری و هر اطلاعاتِ به درد بخوری که بتواند گره ای از کارهای تحقیقاتی شما در حوزه عکس و فیلم باز کند هستید؛ با مقالات و مطالبِ به روزِ اکستون استودیو همراه باشید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *