ایده عکاسی نوزاد در خانه ، ایده عکاسی نوزاد ، ایده عکس نوزاد دختر در منزل

شیرین ترین ایده عکاسی نوزاد

ایده عکاسی نوزاد همان قدر که می تواند شیرین باشد و از طراحی تا اجرا ذهن ما را حسابی قلقلک بدهد و لبخند گوشه لب‌مان بِنِشاند، می تواند سخت و پر دردسر هم باشد. چرا؟ چون نوزاد ها ظریف ترین و شکننده ترین نسخه انسان ها هستند.
حقیقتا حتی فکرِ دست زدن به آن ها یا در آغوش کشیدنشان برای یک مدتِ کوتاه می تواند خیلی از ما را بترساند. این ترس هم از جهتِ این است که کنترلی بر اجابتِ مزاجشان ندارند و هر آن ممکن است… بله! و هم از نظرِ این است که آن قدر کوچک اند که آدم ممکن است هر لحظه مثلِ مورچه لِهشان کند و بعد از چند دقیقه تازه متوجه این موضوع شود.
اما قضیه وقتی ترسناک تر می شود که به خودمان جرات می دهیم از این موجوداتِ بند انگشتی و شکننده، عکس های یادگاری و خلاقانه بگیریم و انواع ایده عکاسی نوزاد که به ذهن‌مان می رسد را شجاعانه عملی کنیم! در این مقاله با انواع پرطرف دار ایده عکاسی نوزاد دختر و پسر در خانه، عکاسی نوزاد با حوله، شال و … آشنا می شوید و به احتمال زیاد با مطالعه آن ایده های جذابی به ذهن خلاق خودتان هم می رسد. پس همراه‌مان شوید.

ایده عکاسی نوزاد در خانه

ایده عکاسی نوزاد علاوه بر آن که باید عملی باشد، فاکتورهای ایمنی هم باید در آن لحاظ شود. یعنی در این شغلِ حساس و این موقعیتِ ویژه، لزوماً فقط داشتنِ ذهنِ خلاق برای ایده عکاسی از نوزاد کفایت نمی کند.
این که ذهنِ ایده پردازی داریم و دوست داریم بچه مان را در قامتِ تارزان به روی شاخه های درخت ببینیم، شاید جدید باشد اما واقعا لازم است نوزادمان را، این موجودِ ضعیف و تازه متولد شده را، برای عملی کردنِ این ایده در موقعیت های واقعی و خطرناک قرار بدهیم؟
این روز ها علاوه بر آن که آتلیه ها، چندین ایده عکاسی نوزاد به شما پیشنهاد می کنند و فضایی را فراهم می آورند تا با تجهیزاتِ کامل، یک عکسِ خاص و به یاد ماندنی از دلبندتان به ثبت برسانند، این امکان وجود دارد که شرایطی در خانه نیز فراهم شود تا، نوزاد با احساسِ راحتی بیشتر در موقعیت های متفاوت قرار بگیرد و عکس های جذابی از او گرفته شود.

ایده عکاسی نوزاد دختر در منزل

ایده عکاسی نوزاد دختر، از آن دست ایده هایی است که قابلیتِ پردازش و شاخ و برگ دادنِ زیادی دارد.
البته جزء پرطرفدارترین ایده ها برای عکاسی از نوزاد دختر، ایده عکاسی نوزاد با حوله محسوب می شود؛ مثلا شما در این حالت می توانید به سر و نیم تنه نوزادتان یک حوله صورتی رنگ بپیچید و به شکلی که وضعیتِ بدنش در حالتِ دراز کش است بر روی چشم های او، دو حلقه خیارِ کوچک قرار بدهید و اطرافش آئینه و ابزارِ میکاپِ پوست و ناخن بچینید.
این گونه انگار نوزادتان در حالِ طی کردنِ یک آخرِ هفته رویایی است و به شدت از ریلکس کردن و آرامشی که ماسکِ خیالیِ روی پوستش به او می دهد، لذت می برد. از حق نگذریم هر بیننده ای حتی کسانی که علاقه ای به بچه دار شدن ندارند، با دیدنِ چنین عکسی از یک نوزاد ضعف می کنند.

ایده عکس نوزاد با شال

قبل از هر چیزی دوباره باید تاکید کنیم، زمانِ گرفتن عکس از نوزادان باید با نهایتِ ظرافت از ابزار و وسایلی استفاده کنیم که وضعیتِ بدنِ کودک در حالتِ سختی که تحتِ فشار باشد قرار نگیرد، تا هم چهره بچه در هنگامِ عکس گریه آلود و مچاله نباشد و هم بعداً به جرمِ کودکِ آزاری دستگیرمان نکنند.

شال ها یکی از همان وسایلی هستند که درتخصصِ گرفتنِ عکس از کودکان و عملی کردنِ ایده عکاسی نوزاد، به شدت کاربرد دارند. اگر جنسِ شال ترجیحاً نخی یا کتانِ خالص باشد و حتما قابیلتِ ارتجاعی هم داشته باشد تا به فرمِ بدنِ نوزاد در بیاید، می تواند ما را در رسیدن به ثبتِ عکسِ خلاقانه مان کمک کند.

نکته: 

متخصصانِ عکسِ نوزاد، با قرار دادنِ کودکان در ارتفاع به شدت مخالف هستند چرا که نمی شود ریسکش را به جان خرید و برای ثبتِ یک تصویر، آن عکس را تبدیل به اولین و آخرین عکسِ یک طفلِ معصوم کرد!

در ایده عکاسی نوزاد، بچه همیشه بر روی زمین قرار دارد یا نهایتاً بر روی تخت و سبد، اما این زاویه دوربین، نحوه چینشِ اشیاء و تمِ لباسِ کودک است که باعثِ خطای دید می شود و کاری می کند بیننده تصور کند نوزاد در سطحی بالاتر از زمین یا در آسمان ها قرار دارد.

یک ایده شالی برای عکاسی از نوزاد

نوزاد را در داخلِ یک شال بپیچید (طوری که هیچ فشاری به اندامِ ظریفش وارد نشود) بعد یک چوب یا لوله پلاستیکی را به سبکِ چارلی چاپلینی به سرِ پارچه ببندید. توجه داشته باشید که در تمامِ این حالات، بچه روی زمین قرار دارد و این شما هستید که زاویه دوربین را طوری تنظیم کرده اید که باعثِ خطای دید بشود. حالا در این قسمت می توانید از عروسک یا کار دستی یک لک لک استفاده کنید و طوری منقارش را به چوب نزدیک کنید که انگار لک لک، بچه را برایتان آورده. البته این یک نقشه از قبل شکست خورده است که بخواهید بعداً با نشان دادنِ این عکس به کودکتان از نحوه ساخته شدن و تولدش حرفی نزنید؛ اما در هر صورت به دردِ ایده عکاسی نوزاد یک ماهه می خورد.

ایده عکاسی نوزاد پسر

اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، همیشه در طولِ تاریخ، آقایان از تنوعِ خوبی در زمینه مُد و پوشاک برخوردار بودند اما هیچ وقت از این موقعیتِ طلایی به خوبی استفاده نکرده اند و آن قدر دیر جنبیدند تا در نهایت خانم ها به همین چند سبک مدلی هم که داشتند نفوذ کردند و حالا شاهد این هستیم که الحق لباس های مردانه به خانم ها بیشتر می آید. اما خب از آن جایی که باید خوی فمینیستی خود را مهار کنیم و به آقایان هم توجه کنیم، مجبوریم از ایده عکاسی نوزاد پسر هم حرف بزنیم هرچند واقعا سخت است!

استفاده از تم های مارول برای عکاسی از نوزاد پسر

ابر قهرمان های سینمایی همیشه جایگاهِ ویژه ای در زندگی خیلی از ما داشتند. با اتکا به همین علاقه مندی، می توان ایده استفاده کردن از لباس و ظاهرِ قهرمان های سینمایی یا کارتونی را برای نوزادانِ پسر استفاده کرد.
مثلا یک کت و شلوارِ به شدت کوچک با یک پاپیونِ مشکی که شاید اندازه انگشتِ سبابه ما باشد، می تواند نوزادمان را به جیمز باند یا پدر خوانده تبدیل کند.
از طرفی، ابر قهرمان های خیالی هم می توانند با لباس هایشان به کمکِ ما بیایند. مثلا یک شنلِ کوچکِ آبی رنگ و یک لباسِ ساتنِ قرمز که بر روی آن حرفِ S نوشته شده است به همراهِ حالتِ رو به بالای یک دستِ نوزاد، می تواند از این موجودِ بند انگشتی یک سوپرمن بسازد.

دوست داریم ایده های خلاقانه ی شما را هم بشنویم پس با ما در میان بگذارید…

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *